CHAMPIONS LEAGUE

Ψάχνει το νέο ξεκίνημα η ΑΕΚ

Ψάχνει το νέο ξεκίνημα η ΑΕΚ

Πάνοπλη αναμένεται να παραταχθεί απόψε (19:30) στο ΟΑΚΑ η ΑΕΚ απέναντι στη Ρόσα Ράντομ για την 4η αγωνιστική του Basketball Champions League.

Μία νέα αρχή... Αυτό είναι το ζητούμενο για την ΑΕΚ στον αποψινό αγώνα με την πολωνική Ρόσα Ράντομ (19:30), τη μοναδική ομάδα στον όμιλο της που δεν έχει σημειώσει ακόμα νίκη έπειτα από τρεις αγώνες. Η "Ένωση" προέρχεται από διαδοχικές ήττες σε Ελλάδα (από τον Κολοσσό στη Ρόδο) και Ευρώπη (εντός έδρας από τη Μπάνβιτ), επομένως η νίκη αποτελεί μονόδρομο απόψε στο ΟΑΚΑ, τόσο για βαθμολογικούς λόγους, όσο και για ψυχολογικούς.

Το ευχάριστο για την ΑΕΚ είναι ότι αναμένεται να παρουσιαστεί χωρίς απουσίες απέναντι στην πολωνική ομάδα, καθώς ακόμα και ο Σωτήρης Μανωλόπουλος θα επιστρέψει στον πάγκο μετά την χειρουργική επέμβαση στην οποία υποβλήθηκε.

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Το πρόγραμμα του διημέρου

Ενισέι - Γιουβέντους 85-81

Καρσίγιακα - Χαπόελ Χολόν 98-91

Σάσαρι - Μονακό 63-81

Όλντενμπουργκ - Μούρια (1/11, 21:00)

Η κατάταξη

1. Μονακό 4-0

2. Καρσίγιακα 3-1

3. Ολντενμπουργκ 2-1

4. Μούρθια 2-1

5. Ενισέι 2-2

6. Σάσαρι 1-3

7. Γιουβέντους 1-3

8. Χάποελ Χολόν 0-4

Η επόμενη αγωνιστική (5η)

Χαπόελ Χολόν - Ενισέι

Γιουβέντους - Σάσαρι

Μούρθια - Καρσίγιακα

Μονακό - Όλντενμπουργκ

Β' ΟΜΙΛΟΣ

Το πρόγραμμα του διημέρου

Σαλόν - ΠΑΟΚ 75-61

Βέντσπιλς - Λούντβιχσμπουργκ (1/11, 19:00)

Νέπτουνας- Γκαζιαντέπ (1/11, 19:00)

Τενερίφη - Κάπο Ντ' Ορλάντο (1/11, 19:30)

Η κατάταξη

1. Τενερίφη 2-1

2. Λούντβιχσμπουργκ 2-1

3. Νέπτουνας 2-1

4. Γκαζιαντέπ 2-1

5. Βέντσπιλς 2-1

6. Σαλόν 2-2

7. ΠΑΟΚ 1-3

8. Κάπο Ντ' Ορλάντο 0-3

Η επόμενη αγωνιστική (5η)

Κάπο Ντ' Ορλάντο - Νέπτουνας

Γκαζιαντέπ - Βέντσπιλς

ΠΑΟΚ - Τενερίφη

Λούντβιχσμπουργκ - Σαλόν

Γ' ΟΜΙΛΟΣ

Το πρόγραμμα του διημέρου

Εστουντιάντες - Ολίμπια Λιουμπλιάνας 75-81

Μπάνβιτ - Μπαϊρόιτ (1/11, 19:30)

ΑΕΚ - Ρόσα Ράντομ (1/11, 19:30)

Βενέτσια - Στρασμπούρ (1/11, 21:30)

Η κατάταξη

1. Μπαϊρόιτ 3-0

2. Μπάνβιτ 2-1

3. Στρασμπούρ 2-1

4. Βενέτσια 2-1

5. Εστουντιάντες 2-2

6. ΑΕΚ 1-2

7. Ολίμπια Λιουμπλιάνας 1-3

8. Ρόσα Ράντομ 0-3

Η επόμενη αγωνιστική (5η)

Στρασμπούρ - ΑΕΚ

Μπαϊρόιτ - Εστουντιάντες

Ολίμπια Λιουμπλιάνας - Βενέτσια

Ρόσα Ράντομ - Μπάνβιτ

Δ' ΟΜΙΛΟΣ

Το πρόγραμμα του διημέρου

Άρης - Βόννη 69-75

Ζιέλονα Γκόρα - Βιλερμπάν 90-79

Νίμπουρκ - Μπεσίκτας 64-70

Ναντέρ - Οστάνδη (1/11, 21:30)

Η κατάταξη

1. Μπεσίκτας 3-1

2. Ναντέρ 2-1

3. Αρης 2-2

4. Ζιέλονα Γκόρα 2-2

5. Νίμπουρκ 2-2

6. Αβελίνο 2-2

7. Οστάνδη 1-2

8. Βόννη 1-3

Η επόμενη αγωνιστική (5η)

Μπεσίκτας - Άρης

Οστάνδη - Ζιέλονα Γκόρα

Βόννη - Ναντέρ

Βιλερμπάν - Νίμπουρκ

 
SHARE

BEST OF NETWORK

10 μαύρα sneakers που θα σε πάνε παντού

Back to black με 10 sneakers που μπορείς να φοράς όλη μέρα.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24