ΜΠΑΣΚΕΤ

Μεγάλο διπλό της Κάχα Λαμποράλ

Η Κάχα Λαμποράλ πήρε μεγάλο διπλό με αντίπαλο την Φουενλαμπράδα κι εξακολουθεί να βρίσκεται στη 2η θέση της βαθμολογίας

Από τα παιχνίδια που άνοιξαν την αυλαία της 31ης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος, ξεχωρίζει η νίκη της Κάχα Λαμποράλ επί της Φουενλαμπράδα με σκορ 86-83.

Έτσι, οι Βάσκοι εξακολουθούν να φιγουράρουν μόνοι τους στην 2η θέση της βαθμολογίας, με ένα εξαιρετικό δ' δεκάλεπτο.

Ο Αντρές Νοτσιόνι με 19 πόντους σε 31 λεπτά συμμετοχής, ήταν ο κορυφαίους για τη Λαμποράλ, που είχε επίσης με 13 πόντους τους Πλάις και Ερτέλ.

Νωρίτερα, η Βαγιαδολίδ επικράτησε στις λεπτομέρειες με σκορ 88-84 της Καχασόλ, ενώ η Λαγκούν Άρο ηττήθηκε με σκορ 77-73 από την Ομπραντόιρο. Για τη Λαγκούν Άρο ο Παπαμακάριος είχε 12 πόντους, 3 ριμπάουντ και 2 ασίστ σε 33 λεπτά συμμετοχής.