ΜΠΑΣΚΕΤ

Θύμα έκπληξης η Κάχα Λαμποράλ

Η Κάχα Λαμποράλ ηττήθηκε στην έδρα της από την Μπανταλόνα με σκορ 68-66 κι έτσι η Μπιλμπάο την πλησίασε στους δύο βαθμούς. Εύκολα η Μπαρτσελόνα

Πλάκα έκανε η Μπαρτσελόνα με αντίπαλο την Αλικάντε της οποίας επικράτησε 83-57 ελέγχοντας από το ξεκίνημα κιόλας του αγώνα την αναμέτρηση.

Πρώτοι σκόρερ για τους Καταλανούς ήταν οι Έιντσον και Μάικλ οι οποίοι πέτυχαν 13 πόντους έκαστος, ενώ ο Χουάν Κάρλος Ναβάρο έμεινε στους 3 στα 14 λεπτά συμμετοχής που είχε.

Τη νίκη της αγωνιστικής έκανε η Μπανταλόνα που νίκησε στις λεπτομέρειες την Κάχα Λαμποράλ με σκορ 68-66. Η ομάδα του Ιβάνοβιτς παραμένει πάνω από τη "συντοπίτισσα" Μπιλμπάο αλλά αισθάνεται πιο έντονη την ανάσα της.

Οι 16 πόντοι του Τελέτοβιτς δεν ήταν αρκετοί, καθώς η Μπανταλόνα παίζοντας ομαδικά και με υπομονή, κατάφερε να φύγει νικήτρια χάρη στο 47% με το οποίο σούταρε στα σουτ δύο πόντων. Πρώτος σκόρερ ήταν ο Γουίλιαμς με 12 πόντους.