ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Νίκησε ο Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός νίκησε σε φιλικό προπονητικού χαρακτήρα την Μπαϊρόιτ με 91-78. Διαβάστε αναλυτικά.

Ο Παναθηναϊκός στο πρώτο του φιλικό επί γερμανικού εδάφους νίκησε τη Μπαϊροιτ με 91-78, χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερες δυσκολίες.

Οι "πράσινοι" πλέον θα ξεκουραστούν και αύριο (Σάββατο, 29/09) θα αναμετρηθούν με την Μπάγερν Μονάχου.

Η αναμέτρηση αναμένεται να διεξαχθεί στις 18:00, με τον Γιάννη Χριστόπουλο να είναι ο τεχνικός των Βαυαρών.

Οι παίκτες του Αργύρη Πεδουλάκη έκλεισαν την πρώτη περίοδο με 20-17, ενώ στο ημίχρονο βρέθηκαν στο +5 (43-38). Στη συνέχεια τα πράγματα δεν άλλαξαν το "τριφύλλι" διατηρούσε χωρίς δυσκολίες τον έλεγχο του ματς (73-64, στο 30') για να φτάσει στο θετικό αποτέλεσμα με 91-78.

Ο Πεδουλάκης χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεση του, ενώ θα θυμίσουμε ότι ο Χάρης Γιαννόπουλος και ο Ντέργουιν Κίτσεν δεν ακολούθησαν την αποστολή του Παναθηναϊκού εξαιτίας τραυματισμών.

Τα δεκάλεπτα: 20-17, 43-38, 73-64, 91-78.

Παναθηναϊκός: Μπράμος 5(1), Πάνκο 12(2), Μασιούλις 6(1), Άρμστρονγκ 7, Ούκιτς 17(1), Τσαρτσαρής 9, Διαμαντίδης 15(2), Κόμματος, Χαραλαμπόπουλος, Σκορδίλης 2, Σχορτσανίτης 18.

Μπαϊρόιτ: Σπόλερ 7, Σίμον 12, Μπέιλι 5, Τραπάνι 20, Σμιτζ 6, Γουάιρικ 9, ΜακΓκι 11, Κέιν 8.