ΙΤΑΛΙΑ

Ισοφάρισε σε 1-1 η Βαρέζε

Η Βαρέζε επικράτησε της Σιένα με 64-62 και ισοφάρισε σε 1-1 τη σειρά των ημιτελικών του ιταλικού πρωταθλήματος.

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι η Βαρέζε επικράτησε εντός έδρας της Σιένα με 64-62 και ισοφάρισε σε 1-1 τη σειρά των ημιτελικών του ιταλικού πρωταθλήματος.

Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με 19-19, ενώ το ημίχρονο βρήκε τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ με δύο πόντους (38-36).

Στην τρίτη περίοδο, οι δύο ομάδες παρέμειναν κοντά στο σκορ (51-48) για να πάρουν τελικά οι γηπεδούχοι τη νίκη με 64-62. Από τους νικητές, οι Γκιρν, Ντάνστον σημείωσαν από 13 πόντους, ενώ ο Άντριαν Μπανκς είχε 11.

Για τη Σιένα, ο Ντάνιελ Χάκετ πέτυχε 17 πόντους, με τον Μπόμπι Μπράουν να τελειώνει το παιχνίδι με 11. Αύριο (29/05) η Καντού θα υποδεχτεί τη Ρόμα, με τη σειρά να βρίσκεται στο 1-1.