ΙΤΑΛΙΑ

Ήττες για Σιένα, Μιλάνο

Η Σιένα ηττήθηκε εκτός έδρας από την Βαρέζε με 74-67, ενώ η Αβελίνο συνέτριψε τη Μιλάνο με 80-58!

Ακόμα μία ήττα γνώρισε η Σιένα, η οποία ηττήθηκε εκτός έδρας από την Βαρέζε με 74-67, χωρίς σε κανένα σημείο της αναμέτρησης να καταφέρει να διεκδικήσει τη νίκη.

Οι παίκτες του Μπάνκι βρισκόντουσαν πίσω στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο με 27-15, ενώ το ημίχρονο βρήκε την Βαρέζε στο +8(37-29).

Στη συνέχεια τα πράγματα δεν άλλαξαν, καθώς οι γηπεδούχοι έκλεισαν το 30' στο 57-45 και κατάφεραν να φτάσουν τελικά στο θετικό αποτέλεσμα με 74-67.

Συντριβή για Μιλάνο!

Εκτός από τη Σιένα, όμως ούτε η Μιλάνο κατάφερε να νικήσει εκτός έδρας... Η Αβελίνο όχι μόνο επιβλήθηκε της ομάδας του Σέρτζιο Σκαριόλο, αλλά τη συνέτριψε με 80-58! Ο Αντώνης Φώτσης είχε 7 πόντους, ενώ ο Γιάννη Μπουρούσης σημείωσε μόλις 2.