ΙΤΑΛΙΑ

"Διπλό" για Βενέτσια

Η Βενέτσια πήρε την εκτός έδρας νίκη απέναντι στην Τέραμο με 78-68 για το ιταλικό πρωτάθλημα. Διαβάστε αναλυτικά.

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η Βενέτσια, η οποία επικράτησε εκτός έδρας της Τέραμο με 78-68 για το ιταλικό πρωτάθλημα.

Η ομάδα του πρώην προπονητή του Άρη, Αντρέα Ματσόν επέβαλε από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης το παιχνίδι της και πήρε το θετικό αποτέλεσμα.

Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με προβάδισμα έξι πόντων (15-21) για τους φιλοξενούμενους, ενώ το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες στο 28-42.

Στη συνέχεια τα πράγματα δεν άλλαξαν και παρά την πίεση της Τέραμο η Βενέτσια θα καταφέρει να πάρει το θετικό αποτέλεσμα με 78-68. Από τους νικητές ο Κίκι Κλαρκ σημείωσε 16 πόντους, ενώ ο Γιανγκ ήταν πρώτος σκόρερ του αγώνα με 18 πόντους.