ΜΠΑΣΚΕΤ

Νίκη για Μπαρτσελόνα παρουσία Γκουαρντιόλα

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερες δυσκολίες η Μπαρτσελόνα νίκησε σε φιλική αναμέτρηση την Μπάγερν Μονάχου με 85-78. Το παιχνίδι παρακολούθησε και ο πρώην τεχνικός των Καταλανών στο ποδόσφαιρο και νυν της Μπάγερν, Πεπ Γκουαρντιόλα (picts).

Η Μπαρτσελόνα χωρίς να δυσκολευτεί επικράτησε της Μπάγερν Μονάχου σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο Μόναχο με 85-78, χωρίς να αγωνιστεί ο Κώστας Παπανικολάου.

Η ομάδα του Τσάβι Πασκουάλ επέβαλε από τα πρώτα λεπτά του ματς το παιχνίδι της και κατάφερε να φτάσει στο θετικό αποτέλεσμα.

Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με 22-14 για τους Καταλανούς, ενώ οι Γερμανοί μείωσαν στο ημίχρονο στους πέντε πόντους (43-38). Στην τρίτη περίοδο, τα πράγματα δεν άλλαξαν με την Μπαρτσελόνα να αυξάνει την διαφορά στους 15 πόντους (65-50) για να πάρει τη νίκη με 85-78.

Το παιχνίδι παρακολούθησε και ο πρώην τεχνικός της Μπαρτσελόνα στο ποδόσφαιρο και νυν της Μπάγερν Μονάχου, Πεπ Γκουαρντιόλα.