ΜΠΑΣΚΕΤ

Εύκολα ο Ερυθρός Αστέρας

Ο Ερυθρός Αστέρας είχε έξι παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων και πήρε προβάδισμα πρόκρισης στους τελικούς της liga Srbije μετά το 109-80 επί της Μέγκα Λεκς στη Hala Pionir (VIDEO).

Η Ερυθρός Αστέρας έκανε επιμέρους σκορ 33-20 στη β΄περίοδο της αναμέτρησης με τη Μέγκα Λεκς, έκλεισε το πρώτο ημίχρονο στο υπέρ του 58-40 κι εν τέλει επικράτησε της Μέγκα Λεκς με 109-80 στον πρώτo ημιτελικό της liga Srbije.

Στη Hala Pionir βρέθηκαν 2.000 φίλοι του Ερυθρού Αστέρα που είχε έξι παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων. Ο Μάικ Τσίρμπες τελείωσε το ματς με 18 πόντους και 8 ριμπάουντ, ο Νίκολα Κάλινιτς πρόσθεσε 16 πόντους ενώ ο Μάρκους Ουίλιαμς είχε 10 πόντους και 4 ασίστ.

Ο δεύτερος ημιτελικός είναι προγραμματισμένος για την προσεχή Δευτέρα (08/06, 19:00), στην έδρα της Μέγκα Λεκς.

Τα δεκάλεπτα: 25-20, 58-40, 74-54, 109-80.