Μπάμπεργκ - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 58-78

Χωρίς να αντιμετωπίσει δυσκολίες η ΤΣΣΚΑ Μόσχας επιβλήθηκε εκτός έδρας της Μπάμπεργκ με 78-58. Διαβάστε αναλυτικά.

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η ΤΣΣΚΑ Μόσχας, η οποία επικράτησε εκτός έδρας της Μπάμπεργκ με 78-58.

Αυτή ήταν η έβδομη νίκη των Ρώσων στο "Top-16" της Ευρωλίγκας που πλέον έχουν ρεκόρ 7-3 στον Έ Όμιλο. Οι Γερμανοί δεν έχουν πάρει ακόμα θετικό αποτέλεσμα στη β' φάση της Ευρωλίγκας.

Οι φιλοξενούμενοι επέβαλαν από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης το παιχνίδι τους και κατάφεραν να δημιουργήσουν μία διαφορά ασφαλείας απέναντι στη Μπάμπεργκ. Με αυτόν τον τρόπο το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με 23-18, ενώ οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με 46-35 για την ομάδα του Ετόρε Μεσίνα.

Στην τρίτη περίοδο, οι Ρώσοι πάτησαν ακόμα περισσότερο γκάζι και κατάφεραν να αποσπαστούν με 15 πόντους των Γερμανών, κλείνοντας το τρίτο δεκάλεπτο με 62-47. Έτσι, δεν δυσκολεύτηκαν να φτάσουν στο θετικό αποτέλεσμα με 78-58.

Τα δεκάλεπτα: 18-23, 35-46, 47-62, 58-78.

Μπάμπεργκ (Φλέμινγκ): Νάχμπαρ 5(1), Τάντα, Σμιντ, Νιούμαν, Φορντ 16(1), Γιάκομπσεν 7(1), Μάσεϊ 2, Γκαβέλ 7(1), Ζιρμπς 8, Ουόλς 13(2).

ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Μεσίνα): Τεόντοσιτς 16(4), Μίτσεοφ 17(3), Τζάκσον 3(1), Κρστιτς 17, Ουίμς 11(1), Βοροντσέβιτς, Καούν 10, Παπαλουκάς 4(1).