Λιέτουβος Ρίτας - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 62-71

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας δυσκολεύτηκε απέναντι στην Λιέτουβος Ρίτας, όμως κατάφερε να πάρει την εκτός έδρας νίκη με 71-62 (video).

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας μετά την ήττα της από την Μπαρτσελόνα ήθελε νίκη και καλή εμφάνιση απέναντι στην Λιέτουβος Ρίτας.

Κι αν η εμφάνιση της δεν ήταν και η καλύτερη δυνατή οι παίκτες του Ετόρε Μεσίνα κατάφεραν τουλάχιστον να πάρουν το θετικό αποτέλεσμα με 71-62.

Οι Ρώσοι παρόλα αυτά βρέθηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο πίσω στο σκορ με 16-14, ενώ το ημίχρονο βρήκε την ΤΣΣΚΑ Μόσχας με οριακό προβάδισμα 32-33.

Στην τρίτη περίοδο οι παίκτες του Τσάβι Πασκουάλ θα ανεβάσουν την απόδοση τους και θα ανοίξουν την ψαλίδα από τους Λιθουανούς, οι οποίοι έδειχναν να βρίσκονται σε πολύ καλή κατάσταση. Το 30' έκλεισε με +7 για τους Ρώσους (46-53), ενώ η ΤΣΣΚΑ Μόσχας κατάφερε να φτάσει στο θετικό αποτέλεσμα με 71-62 και να επιστρέψει στις νίκες μετά την εντός έδρας ήττα από την Μπαρτσελόνα.

Τα δεκάλεπτα: 16-14, 32-33, 46-53, 62-71.

Λιέτουβος Ρίτας (Μασκλιούνας): Ντούλκις 2, Μπαμπράουσκας 8(2), Σεϊμπούτις 11(1), Μπουρτελεβίτσιους, Σαμαρτζίσκι, Κατελίνας 13(1), Νέντοβις 2, Γιομάντας, Ρεντίκας 3, Ραντόσεβιτς 17, Ιβάνοφ 6.

ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Μεσίνα): Τεόντοσιτς 13(3), Μίτσοφ 6, Τζάκσον 4, Κρστιτς 6, Ουίμς 19(1), Βοροντσέβιτς 5, Κρίστμας, Κάουν 11, Κριάπα 7(1), Πονγκράσοφ.