Η αγωνιστική κίνηση σε όλες τις εθνικές κατηγορίες

Η αγωνιστική κίνηση σε όλες τις εθνικές κατηγορίες

Την Κυριακή ο Ολυμπιακός υποδέχεται τον ΠΑΟΚ στο σπουδαιότερο παιχνίδι της 24ης αγωνιστικής της Stoiximan.gr Basket League. Διαβάστε το αγωνιστικό πρόγραμμα σε όλες τις εθνικές κατηγορίες.

Η υπ' αριθμόν 38 αναμέτρηση μεταξύ του Ολυμπιακού και του ΠΑΟΚ στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας δεσπόζει από το αγωνιστικό πρόγραμμα του τριημέρου. Οι "ερυθρόλευκοι" θα υποδεχτούν την Κυριακή τον "δικέφαλο" φιλοδοξώντας να επεκτείνουν την ευνοϊκή παράδοση που έχουν στις αναμετρήσεις των δύο ομάδων στο ΣΕΦ, όπου μετρούν 20 σερί νίκες επί του ΠΑΟΚ και αγνοούν την ήττα από τη σεζόν 1995-96.

Από εκεί και πέρα, στην Α2 τα μεγάλα παιχνίδια της 24ης αγωνιστικής θα διεξαχθούν σε Νέα Σμύρνη (Πανιώνιος-Αίολος Αστακού) και Καλλιθέα (Εθνικός-Φάρος Κερατσινίου), ενώ στη Β' Εθνική το παιχνίδι που ξεχωρίζει είναι αυτό μεταξύ του Κορωπίου και του Αμαρουσίου στον νότιο όμιλο. Πλήρης αγωνιστική κίνηση υπάρχει βέβαια αυτό το Σαββατοκύριακο και σε Γ' Εθνική, Α1 και Α2 Γυναικών, με επίσης κρίσιμες αναμετρήσεις.

Stoiximan.gr Basket League

(24η αγωνιστική)

Σάββατο 1 Απριλίου

Βενετόκλειο 17.00 Κολοσσός H Hotels-Λαύριο DHI (Αναστόπουλος Π.-Θεονάς-Παντελίδης)

Αλεξάνδρειο 17.00 Άρης-Απόλλων Π. Carna (Σταματόπουλος-Αναστόπουλος Αντ.-Πιτσίλκας Β.)

Δ. Τόφαλος 17.00 Προμηθέας-Κύμη Seajets (Καρακατσούνης-Πουρσανίδης Γ.-Καλδίρης)

Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκάδας-ΑΕΚ (Παναγιώτου-Παφίλης-Θεοδωρόπουλος)

ΔΚΓ Ήλιδας 17.00 Κόροιβος-Ρέθυμνο Cretan Kings (Σχινάς-Τσαρούχα-Μαγκλογιάννης)

Κυριακή 2 Απριλίου

ΣΕΦ 17.00 Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ (Πηλοϊδης-Μπήτης-Συμεωνίδης)

Δευτέρα 3 Απριλίου

ΟΑΚΑ 19.00 Παναθηναϊκός Superfoods-Τρίκαλα BC Aries (Ξενικάκης-Ταρενίδης Στ.-Ευφραιμίδης)

Α2

(24η αγωνιστική)

Σάββατο 1 Απριλίου

Ν. Σμύρνης 17.00 Πανιώνιος-Αίολος Αστακού (Παγώνης-Μαλαμάς-Κωνσταντινόπουλος)

Ψυχικού 17.00 Ψυχικό-Μαχητές Δόξα Πεύκων (Δεσλής-Κοτσιμπός-Ζαχαρής)

Μετς Α 17.00 Παγκράτι-ΑΕ Λάρισας (Διαμαντής-Δαρλαμήτσος-Λιότσος)

Δύο Αοράκια 16.00 Ηράκλειο-Ηρακλής (Ψαριανός-Καραβίτης-Ζακεστίδης)

Τρίπολης 17.00 Αρκαδικός-Καβάλα (Τσώνος-Κάρδαρης-Γιακείμη)

Εσπέρου 17.00 Εθνικός-Φάρος (Σώμος-Μπίκας-Σκούτας)

Δαϊς 17.00 Δούκας-Αμύντας (Ανδρικόπουλος-Παπαθανασίου-Μπούκας)

Νεάπολης Λάρ. 17.00 ΓΣ Λαρισαίων 1928-Χολαργός (Πουρσανίδης Κ.-Λόρτος-Ταρενίδης Κ.)

Β' Εθνική

(25η αγωνιστική)

Κυριακή 2 Απριλίου

Νότιος όμιλος

Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΑΕ Ν. Κηφισιάς (Πόντας-Μηλαπίδης)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΚΑΠ (Γαρινή-Σιδέρης)

Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Β.-Πανερυθραϊκός (Αποστολίδης-Κόλιας)

Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-Απόλλωνας Σμύρνης (Αναστασίου-Αντωνιάδης)

ΕΑΚ Παπάγου 17.00 Παπάγος-Πανελευσινιακός (Χρηστίδης Π.-Αργυρούδης)

Στρέφη 17.00 Τρίτωνας-Περιστέρι (Καλογερόπουλος Φ.-Παυλόπουλος)

Γ. Παπασιδέρης 17.00 Κορωπί-Μαρούσι (Τσαχάκης-Πολυχρόνης)

Νίκαιας 17.00 Ιωνικός Ν.-Εργοτέλης (Κοντίλης-Μαρίγλη)

Βόρειος όμιλος

ΣΣ Κατερίνης 17.00 Πιερικός Αρχέλαος-Ερμής Λαγκαδά (Καλογερόπουλος Λ.-Τσιαπλής)

Δ. Διαμαντίδης 17.00 Καστοριά-Ανατόλια (Παργιανόπουλος-Ξέρας)

Αγιάς 17.00 Ερμής Αγιάς-ΧΑΝΘ (Ντούρας-Μπακάλης)

Καρδίτσας 17.00 Καρδίτσα-Χαρίλαος Τρικούπης (Τζιοπάνος Ν.-Κοϊμτζόγλου)

Βικέλας 17.00 Φίλιππος Β.-Αίας Ευόσμου (Δημάδης-Ελευθεριάδης)

Αρναίας 17.00 Στρατώνι-Γέφυρα (Γερακίνης-Φακίτσας)

Χρ. Χριστοδούλου 17.00 Ασπίδα Ξάνθης-Πευκοχώρι (Σιμητόπουλος-Σιταρίδης)

Αγρινίου 15.00 Αγρίνιο-Πολύγυρος (Δημόπουλος-Καρπάνος)

Γ' Εθνική

Κυριακή 2 Απριλίου

1ος όμιλος

(24η αγωνιστική)

Β’ Κλ. Ιλίου 17.00 Ένωση Ιλίου-ΚΑΟ Κορίνθου (Μακρής-Καρανικόλα Αλ.)

Ν. Σμύρνης 17.00 Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Δάφνη Δ. (Διμπινούδης-Τσολάκος)

Ερμιόνης 17.00 Ερμιόνη-Καλαμάτα (Τσακαλογιάννης-Σταθόπουλος)

Ακράτας 17.00 Ακράτα-Γλαύκος (Σκαλτσής-Πλιάκας)

Πεύκης 17.00 Πεύκη-Άρης Πετρούπολης (Ορφανός Ι.-Δαβιδέλης)

Εσπέρου 17.00 Ίκαρος Καλλιθέας-Κεραυνός Αιγίου (Μπανασάκης-Κώτσου)

Π. Αλεξιώτισσας 17.00 Έσπερος ΑΟΠΑ-Πορφύρας (Καββαδάς-Ντάγκας)

2ος όμιλος

(21η αγωνιστική)

Αταλάντης 17.00 Λοκρός Αταλάντης-Έσπερος Λαμίας (Στρέμπας-Τσάτσης)

Θήρας 14.00 Σαντορίνη-Πόλις (Κουτσοδήμος-Γεράνιος)

Δ. Περιστεράκης 14.30 Πανναξιακός-Άρης Νίκαιας (Ελ Ανύ-Λαμπίρης)

Στ. Βενέτης 17.00 Διαγόρας Δρυοπιδέων-Προμηθέας Χαλ. (Ορφανός Εμμ.-Ισιγώνης)

Κω 13.00 Ιπποκράτης Κω-Κάδμος (Μακρόπουλος-Μαρινάκης)

2 Λύκειο Αμαρ. 17.00 Νίκη Αμαρουσίου-Πεντέλη (Φασόλης-Φακώνας)

3ος όμιλος

(21η αγωνιστική)

Καλαμαριάς 17.00 Απόλλων Καλ.-Ευκαρπία (Κουκουλεκίδης-Καρκαλέτσης)

Φλώρινας 17.00 Αριστοτέλης-Διόσκουροι Κοζάνης (Εκίζογλου-Ντόγκας)

Φαρσάλων 17.00 Φάρσαλα-Εύαθλος (Κατωτικίδης-Παπανικολάου)

Μελίκης 17.00 Μελίκη-Βίκος Ζαγοροχώρια (Τζιοπάνος Γ.-Δέλλας)

Κοζάνης 17.00 Ελίμεια-Νικόπολη Πρέβεζα (Παπαδόπουλος Χ.-Μαλτέσιος)

Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-Πρωτέας Γρεβενών (Τσοκόλης-Δαμίγος)

ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 17.30 ΑΓΣ Ιωαννίνων-Αιγινιακός (Παπαθωμά-Γκέκας)

4ος όμιλος

(21η αγωνιστική)

Μακεδονικού 18.00 Μακεδονικός-Μαντουλίδης (Αγραφιώτης Ι.-Γρέκος)

Ποταμουδιών 18.00 Αστέρας Καβάλας-Ίκαροι Σερρών (Φουτζήλας-Λουλουδιάδης)

Κομοτηνής 18.00 Κομοτηνή-Παναθλητικός (Παπαγεωργίου-Σαρακενίδης)

Διαβατών 18.00 Ιωνικός Ιωνίας-Νεάπολη (Γαζέτας-Παπαθανασίου)

Ν. Σκοπού Σερρών 18.00 Ορφέας Ν. Σκοπού-Χαλκηδόνα (Μελανίδης-Χατζηχαρίσης)

Ν. Μουδανιών 18.00 Ν. Μουδανιά-Αγ. Βαρβάρα (Τσούλης-Σελεβός)

Περαίας 18.00 Αν. Ακτή Ζέφυρος-Κομοτηνή (Τσουμαχίδης-Παζόλης)

Α1 Γυναικών

(20ή αγωνιστική)

Κυριακή 2 Απριλίου

Αγ. Δημητρίου 14.00 Δάφνη Αγ. Δημητρίου-ΠΑΟΚ (Ντάνος-Χουγιάζος)

Π. Γιαννακόπουλος 14.00 Παναθηναϊκός-Πανιώνιος (Ραχιώτης-Φραγκούλη)

Αλεξάνδρειο 14.00 Άρης-Παναθλητικός (Τζίμα-Τσιρτσιμάλης)

ΔΑΚ Γλυφάδας 14.00 Ολυμπιακός-Τερψιθέα (Λύρας-Λαζόγκα)

ΔΑΚ Λευκάδας 14.00 Νίκη Λευκάδας-Πρωτέας Β. (Κωνσταντινίδου-Καμήτσος)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 14.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Αθηναϊκός (Γρίβα-Καλαϊτζάκης)

Α2 Γυναικών

(21η αγωνιστική)

Κυριακή 2 Απριλίου

1ος όμιλος

Κοντόπευκου 12.00 Αγ. Παρασκευή-Σπόρτιγκ (Μαραμής-Αθανασόπουλος)

Μελισσίων 12.00 Μελίσσια-Κυρίαρχοι (Δημουλάς-Τζίμης)

Ηλιούπολης 12.00 Ηλιούπολη-Ίκαρος Καλ. (Μαραγκάκης-Κομιανός)

Μοσχάτου 12.00 Ελευθερία Μοσχ.-Φάρος (Σπυρόπουλος Σπ.-Σταγιανός)

2ος όμιλος

Σταυρούπολης 14.00 Σταυρούπολη-Αναγέννηση Ν. Ρ. (Βασιλόπουλος-Τσαλκιτζής )

Νεάπολης Λάρ. 14.00 Ολύμπια Λάρ.-ΑΟ Σερρών (Πράττος-Κουτσουρίδης)

Βόλου 14.00 Ολυμπιακός Β.-Πιερικός Αρχέλαος (Πλατέλλα-Λαϊδης)

Δ. Κραχτίδης 14.00 Τιτάνες Παλαμά-Απόλλων Καλ. (Χρυσάφης-Χατζηκώστας)

Πυλαίας 14.00 Πυλαία-Ασπίς Ξ. (Γιαννούλης Αναστ.-Νέδογλου)

ΕΑΝΚ Ιωαννίνων (κ.θ.) 14.00 ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής (Κέτουλας-Μπούγλος)

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Δολοφονήθηκε δημοσιογράφος των Panama Papers

Συγκλονισμένη είναι η κοινότητα των βραβευμένων με Πούλιτζερ ερευνητών δημοσιογράφων, που αποκάλυψαν τα σκάνδαλα των Panama Papers. Δολοφονήθηκε η Daphne Garuana Galizzia, δημοσιογράφος που συμμετείχε στις αποκαλύψεις για πολιτικές offshore στη Μάλτα και μητέρα μέλους του πυρήνα του ICIJ. Το αυτοκίνητό της ήταν παγιδευμένο με εκρηκτικό μηχανισμό

Στον Νίκο Οικονόμου δεν χαρίστηκε τίποτα

Μια συζήτηση γεμάτη μπάσκετ, αναμνήσεις, παραδοχές και καθόλου δημόσιες σχέσεις.

ΔΕΙΤΕ ΒΙΝΤΕΟ

Ιστορική ανακάλυψη: Ανιχνεύτηκαν βαρυτικά κύματα από σύγκρουση πάλσαρ

Οι επιστήμονες από τις ΗΠΑ και την Ευρώπη ανακοίνωσαν ότι για πρώτη φορά ανίχνευσαν στη Γη βαρυτικά κύματα από το διάστημα, τα οποία προέρχονται από τη συγχώνευση δύο άστρων νετρονίων (πάλσαρ) και όχι μαύρων τρυπών

Τα νέα καυτά κορίτσια της ελληνικής τηλεόρασης

Είναι (σχεδόν) του κουτιού, (σχεδόν) ολόφρεσκες και λαχταριστές και, σε άλλες εποχές, θα ήταν ήδη εξώφυλλο σε αντρικά περιοδικά.

 
ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24