Γ' ΕΘΝΙΚΗ

"Τσίμπησαν" τον Οίακα τα Μελίσσια

"Τσίμπησαν" τον Οίακα τα Μελίσσια

Τα Μελίσσια επικράτησαν του Οίακα στο μεγάλο ματς του 1ου ομίλου, την ώρα που οι Γλαύκος και Ένωση Ιλίου συνεχίζουν την αήττητη πορεία τους. Μόνη πρώτη η Πεντέλη στον 2ο όμιλο. Προσγείωσε τον Μακεδονικό ο ΓΑΣ Κομοτηνή σ

Τα Μελίσσια πέτυχαν τη νίκη της 6ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Γ' Εθνικής, καθώς επιβλήθηκαν του Οίακα Νυαπλίου, ενώ οι Γλαύκος και Ενωση Ιλίου προχωρούσαν με άνετες νίκες. Μόνη της έμεινε στην κορυφή του 2ου ομίλου η Πεντέλη, που νίκησε στην Κρήτη τον ΟΦΗ και εκμεταλλεύτηκε την ήττα του ΒΑΟΛ Χίου στο Μαρούσι από τη Νίκη.

Στην πρώτη του ήττα υποχρέωσε τον Μακεδονικό ο ΓΑΣ Κομοτηνή στον 4ο όμιλο, ενώ τριπλή ισοβαθμία δημιουργήθηκε στην κορυφή του 3ου ομίλου μετά την πρώτη ήττα του Φαίακα Κέρκυρας στα Ιωάννινα από τον τοπικό ΑΓΣΙ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος

Μελίσσια-Οίακας Ναυπλίου 62-58

Ένωση Ιλίου-Νέα Ιωνία 81-69

Ολυμπιάδα Άσσου Λεχαίου-ΕΑ Πατρών 59-77

Αχαγιά ‘82-Κεραυνός Αιγίου 75-71

Απόλλων Σμύρνης-Καλαμάτα 1980 75-66

Έσπερος ΑΟΠΑ-Γλαύκος 65-74

Ακράτα-ΚΑΠ 85-74

Η βαθμολογία

1. Ένωση Ιλίου 12

2. Γλαύκος 12

3. Μελίσσια 11

4. Οίακας Ναυπλίου 10

5. Έσπερος ΑΟΠΑ 10

6. Αχαγιά ’82 10

7. Νέα Ιωνία 9

8. Κεραυνός Αιγίου 8

9. ΚΑΠ 8

10. Ακράτα 8

11. Απόλλων Σμύρνης 8

12. Καλαμάτα 1980 7

13. ΕΑΠ 7

14. Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 6

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 26/11):

Οίακας Ναυπλίου-Ένωση Ιλίου

Νέα Ιωνία-Ολυμπιάδα Άσσου Λεχαίου

ΕΑ Πατρών-Αχαγια ‘82

Κεραυνός Αιγίου- Απόλλων Σμύρνης

Καλαμάτα 1980-Ακράτα

Γλαύκος-Μελίσσια

ΚΑΠ-Έσπερος ΑΟΠΑ

2ος όμιλος

Αρης Πετρούπολης-ΠΟΚ Εσπερος (6/12)

Παναγίτσα-Χανιά 76-56

Νίκη Αμαρουσίου-ΒΑΟΛ 70-59

ΟΦΗ-Πεντέλη 71-76

Εσπερος Λαμίας-Αρης Νικαίας 75-73

Ερμής Σχηματαρίου -Λοκρός Αταλάντης  77-62

Ρεπό ο Κρόνος Αγ. Δημητρίου

Η βαθμολογία

1. Πεντέλη 11

2. ΒΑΟΛ Χίου 10

3. Έσπερος Λαμίας  10

4. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 9

5. Ερμής Σχηματαρίου 9

6. Λοκρός Αταλάντης 8

7. ΟΦΗ 8

8. Έσπερος Καλλιθέας 7

9. Άρης Νικαίας 7

10. Νίκη Αμαρουσίου 7

11. ΑΟΚ Χανιά 7

12. ΑΕΕ Παναγίτσας 7

13. Άρης Πετρούπολης 5

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 3/12)

ΠΟΚ Εσπερος- Παναγίτσα

Χανιά – Νίκη Αμαρουσίου

ΒΑΟΛ – ΟΦΗ

Πεντέλη – Κρόνος Αγ. Δημητρίου

Αρης Νικαίας- Αρης Πετρούπολης

Λοκρός Αταλάντης – Εσπερος Λαμίας

3ος όμιλος

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα-Νικόπολη Πρέβεζας 73-58

ΑΓΣΙ– Φαίακας 69-66

ΓΕ Αγρινίου-Φίλιππος Βέροιας 51-74

Εύαθλος Πολυκάστρου-Νίκη Βόλου 66-77

ΑΟΚ Βέροιας-Πρωτέας Γρεβενών 58-71

Ζέφυρος ‘02-Ιωνικός Ιωνίας 79-50

Ρεπό οι Ίκαροι Τρικάλων

Η βαθμολογία

1. Φίλιππος Βέροιας 11

2. Νίκη Βόλου 11

3. Φαίακας Κέρκυρας 11

4. ΑΓΣ Ιωαννίνων 10

5. Ζέφυρος 8

6. Πρωτέας Γρεβενών 8

7. Ικαροι Τρικάλων 8

8. ΑΠΣ Πτολεμαϊδα 8

9. Εύαθλος Πολυκάστρου 7

10. Νικόπολη Πρέβεζας 7

11. ΑΟΚ Βέροιας 7

12. ΓΕ Αγρινίου 6

13. Ιωνικός 6

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 26/11):

Νικόπολη-ΑΓΣΙ

Φαίακας-ΓΕ Αγρινίου

Φίλιππος Βέροιας-Εύαθλος Πολυκάστρου

Νίκη Βόλου-Ίκαροι Τρικάλων

Πρωτέας Γρεβενών-ΑΠΣ Πτολεμαΐδα

Ιωνικός Ιωνίας- ΑΟΚ Βέροιας

Ρεπό ο Ζέφυρος ‘02

4ος όμιλος

Μαντουλίδης-Κένταυρος Καλλικράτειας 71-59

Αίας Ευόσμου-ΧΑΝΘ 80-51

ΑΕ Κομοτηνής-Αστέρας Σίνδου 55-52

Ελευθερούπολη-Πολύγυρος 86-80

Μακεδονικός-ΓΑΣ Κομοτηνή 68-69

Ορφέας Νέου Σκοπού-Ευκαρπία 53-90

Απόλλων Καλαμαριάς-ΜΕΝΤ 66-68

Η βαθμολογία

1. Μακεδονικός 11

2. ΜΕΝΤ  11

3. Ελευθερούπολη  11

4. Πολύγυρος 10

5. ΧΑΝΘ 10

6. ΓΑΣ Κομοτηνή 10

7. Αστέρας Σίνδου 9

8. Ευκαρπία 9

9. Απόλλων Καλαμαριάς  9

10. Αίας Ευόσμου 8

11. ΑΕ Κομοτηνής 8

12. Μαντουλίδης 7

13. Κένταυρος Καλλικράτειας 7

14. Ορφέας Νέου Σκοπού 6

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 26/11)

Κένταυρος Καλλικράτειας-Αίας Ευόσμου

ΧΑΝΘ-ΑΕ Κομοτηνής

Αστέρας Σίνδου-Ελευθερούπολη

Πολύγυρος-Μακεδονικός

ΓΑΣ Κομοτηνή-Απόλλων Καλαμαριάς

Ευκαρπία-Μαντουλίδης

ΜΕΝΤ-Ορφέας Νέου Σκοπού

Τα φύλλα αγώνα:

1ος όμιλος

Ένωση Ιλίου-Νέα Ιωνία 81-69

Διαιτητές: Αντωνιάδης-Τεφτίκης

Δεκάλεπτα: 21-26, 40-39, 60-55, 81-69

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Μπέλλας Γ. 13 (3), Βαρσαμούλης 14, Βαϊδάκης 6, Φουντάς 8 (1), Μαγιντόμπε 4, Σκαλωμένος 13 (2), Μανταλβάνος 12, Μπολάτογλου 3, Μπέλλας Οδ. 5 (1), Χαραλάμπους 3 (1), Κατσαρός, Τσιουμπρής.

Νέα Ιωνία (Δαμιανίδης): Μαυρίδης 15 (2), Καραθανασόπουλος Αλ. 11 (3), Καραθανασόπουλος Αθ. 10 (1), Λίτσιος 11, Καρτέρης 4, Ηλιόπουλος 6, Γεωργίου 4 (1), Γεωργίου Γ. 6, Κανελλόπουλος 2, Λαμπρόπουλος, Σιούτης, Καλασούντας.

Έσπερος ΑΟΠΑ-Γλαύκος 65-74

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης-Καρπάνος

Δεκάλεπτα: 20-21, 36-36, 52-56, 65-74

Έσπερος ΑΟΠΑ (Γκοργκόλης): Γιαλελής, Φρατζής 14 (2), Τσιακμάς 17 (2), Λαμπρόπουλος 7 (2), Ροκανάς 5 (1), Ζαφείρης, Βύρλας 12, Σκόνδρας, Αγγελόπουλος 8, Παπανικολόπουλος 2.

Γλαύκος (Βουρνάς): Νιφόρας 17 (3), Χονδρογιάννης 7 (1), Λαμπρόπουλος 23 (2), Γιαννικόπουλος 13 (2), Κάλλης 10 (1), Πελεκούδας 2, Τσεκλένης 2, Σπυράκος.

Ακράτα – ΚΑΠ 85-74

Διαιτητές: Κουτσοδήμος-Τσιμπούρης

Δεκάλεπτα: 17-28, 37-43, 53-62, 85-74

Ακράτα (Σκαραφίγκας): Τσότσος 11, Θανόπουλος 18 (3), Κατοπώδης 26 (3), Βεσκούκης 15 (2), Λάφης 10, Δ. Λυμπέρης 3 (1), Καλεμτζάκης 3 (1).

ΚΑΠ (Ταυρόπουλος): Ιβκοβιτς 1, Ανδρικόπουλος 3 (1), Παπουλίδης 10, Εζιάκα 8, Ζαχαράκης 9, Ροδοστόγλου 15, Πρίτσος 13 (3), Τζίμης 5 (1).

Αχαγιά ’82-Κεραυνός Αιγίου 75-71

Διαιτητές: Λιότσος-Καμήτσος

Δεκάλεπτα: 22-19, 35-34, 53-51, 75-71

Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Σταμόπουλος 10, Δουλγεράκης 2, Νικολάου 6, Γατσούλης 4 (1), Χρυσανθόπουλος 2, Χαμηλός 22 (5), Λαμπρόπουλος, Δαβάνης 4, Οικονομόπουλος 25 (3).

Κεραυνός Αιγίου (Οικονομάκης): Αναστασόπουλος 2, Πολυδωρόπουλος 2, Αθανασόπουλος, Χριστοδουλόπουλος 3 (1), Μίχος, Φωτίου 5 (1), Ζυγάς, Μαναβόπουλος 23, Σκλάβος 5, Γκόβας 18 (3), Καραγιάννης, Γκιζογιάννης 13.

Ολυμπιάδα Άσσου Λεχαίου-ΕΑ Πατρών 59-77

Διαιτητές: Λαζαρίδης-Τηγάνης

Δεκάλεπτα: 18-25, 33-36, 44-55, 59-77

Ολυμπιάδα (Παπαμιχαήλ): Βασιλόπουλος 6, Δόσης 4, Λύκος 10 (2), Κρασαδάκης 24 (2), Πετρίδης 2, Λενάκος 10, Ηλίου 2, Ραπανάκης, Ντιλής 1, Κουρούπης, Βασιλείου, Γεώργαρης.

ΕΑ Πατρών (Δεράος): Σαρίκας 24 (3), Δούρος 2, Κυριακίδης, Καλπακής 5 (1) ,Φωτιάδης 11, Ζαβερδας 2 Καραϊσκάκης 24 (5), Καδής, Μπαϊρακτάρης, Κάντας, Τσουλέας 6 (2), Χουλιάρας 3.

2ος όμιλος

ΝΙΚΗ ΑΜ. – ΒΑΟΛ 70-59

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-13, 37-24, 56-37, 70-59

Διαιτητές: Λαμπίρης – Μαρινάκης

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Καλιώρας): Κυπριτζόγλου 23(2), Κουκάκης 8, Μιχαλάκης 13(2), Στουπάκης 9(3), Τσεκενής Α. 7(1), Κοντογιάννης 8, Κανύχης 2, Δανιάς, Ευαγγελούλης, Ταφίνη, Τσεκενής Λ, Αρναουτάκης

ΒΑΟΛ (Βούλικας): Βούτας, Αγγελίδης 8, Σουλίκας 2, Τρόβας 2, Τσουρής 3(1), Νακόπουλος, Καραφαντής 3(1), Σαμιώτης 6(1), Μπουμπάρης 15, Κωσταντινάκος Π. 20(4), Γεωργαντάς, Ανδρουλάκης

ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ – ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ 79-56

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-12, 34-24, 52-46, 73-56

Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Κοτσώνης.

ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ (Μιχαήλ): Σκεμπές, Καρβούνης 7(1), Μούντριχας, Αδαμόπουλος 7 (1), Θεοδωράκος 2, Μαντζάκος, Κωνσταντίνου, Μπέλλος, Γκιζογιάννης 31, Χοτζάλι 3, Δράκακης 15, Σβωρόνος 8 (2).

ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ (Ροδας): Αλεξίου 3, Σταθόπουλος, Παπαδάκης, Υφαντόπουλος 12 (3), Σαράντης 8, Μπαγάκης 6 (2), Πούρος 2, Σκαμνάκης 15 (1), Γδοντακης 1, Τασιούδης 9, Κοντογιάννης.

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ – ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ 77-62

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-14, 46-23, 58-42, 77-62

Διαιτητές: Χρηστίδης-Καλτσής.

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Τσαούσης-Σολομωνίδης): Ζήμπρας, Πανταζής 10 (1), Θωμάς 9 (3), Γκρινιάρης 19 (3), Κολοβός 2, Κώνστας 11 (3), Φλώτσιος 4, Κουτής, Αγγελέτος, Τσιριμώκος 6 (1), Σπηλιόπουλος 8 (1), Μαρμαρινός 8.

ΛΟΚΡΟΣ (Ζαρονικόλας): Διαμαντής 3 (1), Ρούζιος 4, Μπόλματης, Μπουλαντζάς, Ρετσίνας, Παναγιωτίδης 13 (1), Σάκοτα 18, Μάτος Αν. 13, Μάτος Αγγ. 7 (1), Θεοδώρου 4, Νικολάου.

ΟΦΗ – ΠΕΝΤΕΛΗ 71-76

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-12, 37-31, 53-55, 71-76

Διαιτητές: Κοτσιμος-Γεράνιος (Μαχαιριανάκης)

ΟΦΗ (Κόκκινος): Μητρόπαπας 8, Κριθινάκης 2, Μαϊστρέλης 8 (2), Τσερκιτζόγλου 12 (2), Καραλής 7 (1), Καρλάφτης 10 (2), Αγαπιάδης 6, Βασιλιάδης 6, Καμπάκας, Σταράκης, Τσιλόγλου, Πάλλης 12.

ΠΕΝΤΕΛΗ (Χαρτοματσίδης): Παπανδρέου 10 (1), Νάσσης-ντανιάς, Γεωργακόπουλος 7, Λίτσο 23 (3), Αποστολόπουλος 11 (3), Κωσταντάκος, Νταλλής, Νιφορας, Μουλάς 12 (1), Μπίγκος 10, Σαλτουρίδης, Μαλούκος 3.

3ος όμιλος

ΓΕ Αγρινίου-Φίλιππος Βέροιας 51-74

Δεκάλεπτα: 8-17, 23-35, 41-51, 51-74

Διαιτητές: Λογοθέτης – Μπακετέα

ΓΕ Αγρινίου(Φαράντος): Βακουφτσής, Αυφαντόπουλος, Λιοκαυτος, Σταμουλάκης, Μπαρούχας, Βίτσας, Μπόσμος, Βασιλείου, Τσώλος, Βούλγαρης, Δάρλας, Μπεκατώρος.

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Κοθράς, Μόρας, Τσιαγκλάκανος, Παραπούρας, Σουτζόπουλος, Καντάρκος, Τόκας Α, Τόκας Π, Βάλλιος, Τσεσμετζίδης, Μαρκόπουλος, Καβαργύρης.

4ος όμιλος

Απόλλων Καλαμαριάς-ΜΕΝΤ 66-68

Δεκάλεπτα: 21-29, 35-39, 44-50, 66-68

Διαιτητές: Γραικός-Πράττος

Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης-Κεσίδης): Χαρτόπουλος 11 (1), Αποστόλου 10, Μυθιλλού, Σταματέλος 3 (1), Κουκουλίδης, Μαχαιριανάκης 2, Σπυρόπουλος 2, Χατζίδης 17, Στυλιανίδης 18 (3).

ΜΕΝΤ (Νομικός- Δασκαλάκης): Καλπακτσίδης 18 (1), Παπαδόπουλος Πέτρος 19, Μιχαηλίδης 10 (2), Καρανώτας 2, Παπαδόπουλος Αγ. 11 (2), Κάππος 2, Ακσεχέρογλου, Μπαγκτασαριάν, Γιαννούλης 6

Ορφέας Νέου Σκοπού-Ευκαρπία 53-90

Δεκάλεπτα: 16-25, 33-51, 43 -72, 53-90

Διαιτητές: Σαρακενίδης-Χατζημπαλίδης

Ορφέας Νέου Σκοπού (Σίσκος): Κουτσιαντζής 1, Παρίσης 8 (1), Δροσινός 5 (1), Χατζής 4, Αμβροσίου 10 (2), Θεοδωρόπουλος 3 (1), Καρακάσης 8, Γάτος 12, Χαβαλές 2, Σίμος, Ταΐρης.

Ευκαρπία (Νίκου): Ψευτόγκας 2, Πούλιος 4, Κολότσιος Β. 6, Γκαβέζος 7, Κιούρκας 9, Κοκκαλιώτης 7 (1), Γαϊτάνης 11 (1), Χολέβας 22 (2), Κολότσιος Α. 4, Ουλουσίδης 10, Κόκουρας 8, Πρεδάρης.

Ελευθερούπολη-Πολύγυρος 86-80

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ.-Αργαφιώτης Ιωαν.

Δεκάλεπτα: 24-23, 38-44, 65-61, 86-80

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Παπαγεωργίου, Στυλίδης 19 (1), Γαϊτανίδης 2, Μασάδης 3, Θεοδωράκος 15 (2), Απαζίδης 6, Μανάκας 8 (1), Ιωάννου 15 (2), Βοϊβατόπουλος 18.

Πολύγυρος (Χαλκιάς): Χατζηκυριακίδης, Πιπιλιάρης 18, Τσιούντος 17 (2), Στεφανίδης, Παυλέας 9 (2), Μπέγος 11 (2), Καραγιαννάκης 7 (1), Νικολόπουλος, Νούκαρης 18 (2), Αποστολίδης.

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Χάρτης: Που ζούνε οι περισσότερες γυναίκες στην Ευρώπη

Ποιες είναι οι ελάχιστες χώρες όπου οι άνδρες έχουν "το πάνω χέρι". Πως διαμορφώνονται οι ισορροπίες στην Ελλάδα και πόσο έχουν επηρεαστεί από την οικονομική κρίση 

Πριν από όλα ήταν το 'Comfuzio'

Το ‘Ράδιο Αρβύλα’ επέστρεψε για 11η σεζόν και εμείς θυμόμαστε την πρώτη εμφάνιση τους στην ΕΡΤ3.

Σάλμα Χάγιεκ: Ο Γουάινσταϊν με ανάγκασε να κάνω λεσβιακή σκηνή

Η ηθοποιός έγραψε κείμενο στο οποίο περιγράφει τον τρόπο που ο Γουάινσταιν προσπάθησε να την εξευτελίσει αποκαλώντας τον "τέρας" με μακιαβελικές συμπεριφορές

Ο Θωμάς Ζάμπρας έπαθε σοκ με το κεμπάπ όταν ήρθε στην Αθήνα

Επίσης, δεν τρελαίνεται για τη θάλασσα και δεν αντέχει τη ζέστη.

Μετά το πορνό τι; Εννέα πορνοστάρ αποκαλύπτουν πώς συνέχισαν την καριέρα τους

Υπάρχει... ζωή μετά το πορνό; Προφανώς και ναι, αν και δεν είναι πάντα εύκολη ή στρωμένη με ροδοπέταλα. Αυτό τουλάχιστον υποστηρίζουν πρώην πορνοστάρ που έκαναν "στροφή" στην καριέρα τους, έχοντας κλείσει τον κύκλο του σε μία απαιτητική όσο και αμείλικτη βιομηχανία

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 
ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

Η θρυλική επιστροφή του Ερίκ Καστέλ

Το ιστορικό ποδοσφαιρικό κόμικ του Ερίκ Καστέλ επιστρέφει αποκλειστικά στο ΕΘΝΟΣ της Κυριακής

Επτά πλούσια ένθετα για όλη την οικογένεια

Το ΕΘΝΟΣ της Κυριακής κυκλοφορεί στις 17 Δεκεμβρίου με συνολικά επτά πλούσια ένθετα για ολόκληρη την οικογένεια.

Κερδίστε προσκλήσεις για τις παραστάσεις "HAIR" και "Γιάννης Μαρκόπουλος: Τα κάλαντα"

Το ΕΘΝΟΣ της Κυριακής σας δίνει την ευκαιρία να παρακολουθήσετε τις δημοφιλέστερες μουσικές και θεατρικές παραστάσεις. Διπλές προσκλήσεις για 20 τυχερούς

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24