Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Τα Μελίσσια "έβαλαν φωτιά" στον 1ο όμιλο

Τα Μελίσσια "έβαλαν φωτιά" στον 1ο όμιλο

Τα Μελίσσια πέρασαν νικηφόρα από την έδρα της Ένωσης Ιλίου και "έβαλαν φωτιά" στη μάχη της κορυφής στον 1ο όμιλο Νότου. Διαβάστε τι έγινε στους τέσσερις ομίλους της Γ' Εθνικής.

Τα Μελίσσια άλωσαν την έδρα της Ένωσης Ιλίου και αύξησαν κατακόρυφα τον ανταγωνισμό στον 1ο όμιλο Νότου, αναφορικά με τη μάχη για την άνοδο. Οι νεοφώτιστοι δημιούργησαν τριπλή ισοβαθμία στην πρώτη θέση, όντες πλέον σε απόσταση βολής από την κορυφή!

1ος Νότου

Τα αποτελέσματα:

ΕΑ Πατρών - Οίακας Ναυπλίου 64-79

Ν. Ιωνία - Καλαμάτα 80-43

Κεραυνός Αιγίου - Γλαύκος 58-84

Απόλλων Σμύρνης - Αγία Παρασκευή 77-70

Αχαγιά - Ακράτα 40-67

Ολυμπιάδα Άσσου - Έσπερος ΑΟΠΑ 66-84

Ένωση Ιλίου - Μελίσσια 66-71

Η βαθμολογία (σε 12 αγώνες)

1. Οίακας Ναυπλίου 22

2. Γλαύκος 22

3. Ένωση Ιλίου 22

4. Μελίσσια 21

5. Αχαγιά 20

6. Ακράτα 19

7. Ν. Ιωνία 19

8. Έσπερος ΑΟΠΑ 18

9. Κεραυνός Αιγίου 18

10. Αγία Παρασκευή 16

11. Απόλλων Σμύρνης 16

12. ΕΑΠ 14

13. Καλαμάτα 13

14. Ολυμπιάδα Άσσου 12

Η επόμενη αγωνιστική (13η, 21/1)

Οίακας Ναυπλίου - Ν. Ιωνία

Καλαμάτα - Ένωση Ιλίου

Γλαύκος - ΕΑ Πατρών

Αγία Παρασκευή - Κεραυνός Αιγίου

Ακράτα - Απόλλων Σμύρνης

Έσπερος ΑΟΠΑ - Αχαγιά

Μελίσσια - Ολυμπιάδα Άσσου

2ος Νότου

Τα αποτελέσματα:

ΒΑΟΛ Χίου - Έσπερος Καλλιθέας 91-80

Πεντέλη - Άρης Νίκαιας 78-71

Κρόνος Αγίου Δημητρίου - Λοκρός Αταλάντης 93-73

ΟΦΗ - Ερμής Σχηματαρίου 76-48

Νίκη Αμαρουσίου - Έσπερος Λαμίας 82-84

Έξω Παναγίτσα - Άρης Πετρούπολης 84-81

Η βαθμολογία (σε 12 αγώνες)

1. Έσπερος Καλλιθέας 20

2. Πεντέλη 20

3. Έσπερος Λαμίας 19

4. Ερμής Σχηματαρίου 18

5. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 18

6. Λοκρός Αταλάντης 17

7. ΒΑΟΛ Χίου 17

8. ΟΦΗ 17

9. Έξω Παναγίτσα 15*

10. Άρης Νικαίας 14

11. Νίκη Αμαρουσίου 14

12. ΑΟΚ Χανίων 14

13. Άρης Πετρούπολης 13

*Έχει ένα παιχνίδι περισσότερο

Η επόμενη αγωνιστική (13η, 21/1)

ΠΟΚ Εσπερος - ΑΟΚ Χανιά

Αρης Νικαίας - ΒΑΟΛ

Λοκρός - Πεντέλη

Ερμής Σχηματαρίου - Κρόνος Αγ. Δημητρίου

Εσπερος Λαμίας - ΟΦΗ

Αρης Πετρούπολης - Νίκη Αμαρουσίου

Ρεπό: Παναγίτσα

1ος Βορρά

Τα αποτελέσματα:

Φίλιππος Βέροιας - Νικόπολη Πρέβεζας 86-68

Νίκη Βόλου - Πρωτέας Γρεβενών 68-74

Ίκαροι Τρικάλων - Ιωνικός Ιωνίας 74-72

Εύαθλος - Ζέφυρος 78-58

ΓΕ Αγρινίου - ΑΟΚ Βέροιας 69-71

ΑΓΣ Ιωαννίνων - ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 87-72

Η βαθμολογία (σε 12 αγώνες)

1. Φαίακας Κέρκυρας 20

2. Φίλιππος Βέροιας 20

3. ΑΓΣ Ιωαννίνων 19*

4. Πρωτέας Γρεβενών 18

5. Νίκη Βόλου 18

6. Νικόπολη Πρέβεζας 17

7. Ζέφυρος 16

8. Ίκαροι Τρικάλων 16

9. Εύαθλος 15

10. ΑΟΚ Βέροιας 15

11. Ιωνικός Ιωνίας 15

12. ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 14

13. ΓΕ Αγρινίου 13

*Ο ΑΓΣ Ιωαννίνων έχει ένα παιχνίδι περισσότερο

Η επόμενη αγωνιστική (13η, 21/1)

Νικόπολη Πρέβεζας - Φαίακας Κέρκυρας

Πρωτέας Γρεβενών - Φίλιππος Βέροιας

Ιωνικός Ιωνίας - Νίκη Βόλου

Ζέφυρος - Ίκαροι Τρικάλων

ΑΟΚ Βέροιας - Εύαθλος Πολυκάστρου

ΑΠΣ Πτολεμαϊδα - ΓΕ Αγρινίου

Ρεπό: ΑΓΣ Ιωαννίνων

2ος Βορρά

Τα αποτελέσματα:

Αστέρας Σίνδου - Κένταυρος Καλλικράτειας 78-56

ΧΑΝΘ - ΓΑΣ Κομοτηνή 72-70

ΑΟ Πολυγύρου - Ευκαρπία 84-79

Μακεδονικός - ΜΕΝΤ 90-86

Ελευθερούπολη - Απόλλων Καλαμαριάς 94-71

ΑΕ Κομοτηνής - Ορφέας Νέου Σκοπού 83-53

Αίας Ευόσμου - Μαντουλίδης 77-63

Η βαθμολογία (σε 12 αγώνες)

1. Ελευθερούπολη 23

2. Μακεδονικός 22

3. ΑΟ Πολύγυρου 22

4. Αίας Ευόσμου 20

5. ΧΑΝΘ 19

6. ΜΕΝΤ 19

7. ΓΑΣ Κομοτηνή 19

8. Απόλλων Καλαμαριάς 18

9. Ευκαρπία 17

10. Αστέρας Σίνδου 16

11. Μαντουλίδης 16

12. ΑΕ Κομοτηνής 16

13. Κένταυρος Καλλικράτειας 13

14. Ορφέας Ν. Σκοπού 12

Η επόμενη αγωνιστική (13η, 21/1)

Κένταυρος Καλλικράτειας - ΧΑΝΘ

ΓΑΣ Κομοτηνή - Αίας Ευόσμου

Ευκαρπία - Αστέρας Σίνδου

ΜΕΝΤ - ΑΟ Πολυγύρου

Απόλλων Καλαμαριάς - Μακεδονικός

Ορφέας Νέου Σκοπού - Ελευθερούπολη

Μαντουλίδης - ΑΕ Κομοτηνής

 
SHARE

BEST OF NETWORK

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24