Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Στη Β' Εθνική ως πρώτος ο Πρωτέας Βούλας

Στη Β' Εθνική ως πρώτος ο Πρωτέας Βούλας

Ο Πρωτέας Βούλας δυσκολεύτηκε ωστόσο επικράτησε του Άρη Πετρούπολης με 66-64 και πανηγύρισε την κατάκτηση του τίτλου στον 2ο Όμιλο Νότου. Τη δεύτερη θέση κατέκτησε το Μαρούσι.

Ο Πρωτέας Βούλας επικράτησε του Άρη Πετρούπολης με 66-64 και κατέκτησε τον τίτλο στον 2ο Όμιλο του Νότου, σε συνδυασμό με την ήττα του Αμαρουσίου από την Αγία Παρασκευή.

Τα αποτελέσματα της τελευταίας αγωνιστικής

1ος Όμιλος Νότου

Απόλλων Σμύρνης – Οίακας Ναυπλίου  80-53

Πεντέλη – ΚΑΟΚ  67-58

Χαρίλαος Τρικούπης – Κεραυνός Αιγίου  90-82

Πόλις Καλλιθέας – Ν. Ιωνία  91-76

Ακράτα – Ικαρος Καλλιθέας 74-70 (66-66 κ.α.)

ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ – Μανδραϊκός  68-82

Σπαρτιατικός – Γλαύκος  72-78

Η βαθμολογία

1.Απόλλων Σμύρνης 49(23-3)

2.Μανδραϊκός 46 (20-6)

—————————————-

3.Χαρίλαος Τρικούπης 44(18-8)

4.Πεντέλη 43(17-9)

5.Πόλις Καλλιθέας 42(16-10)

6.Ακράτα 42(16-10)

7.ΚΑΟΚ 40(14-12)

8.Ίκαρος Καλλιθέας 39(13-13)

9.Κεραυνός Αιγίου 38(12-14)

—————————————-

10.Γλαύκος 37(11-15)

—————————————-

11.ΦΕΑ 35(9-17)

12.Νέα Ιωνία 34(8-18)

13.Σπαρτιατικός 29(3-23)

14.Οίαξ Ναυπλίου 28(2-24)

 

2ος Όμιλος Νότου

(23/04) Κάδμος – Πανναξιακός 69-53

Πρωτέας Βούλας – Άρης Πετρούπολης 66-64

Άρης Νικαίας – Σπόρτιγκ 103-80

Ιπποκράτης Κω – Κύδων Χανίων 87-66

ΚΑΠ – Μαρούσι 88-80 (75-75 κ.α.)

Έσπερος Λαμίας – Ηλυσιακός 71-45

Ηρόδοτος – Τρίτων 0-20 (α.α.)

Βαθμολογία (σε 26 αγώνες):

1. Πρωτέας Βούλας 47 (21-5)

2. Μαρούσι 46 (20-6)

———————————————

3. Τρίτων 45 (19-7)

4. ΚΑΠ 45 (19-7)

5. Ιπποκράτης Κω 44 (18-8)

6. Άρης Πετρούπολης 43 (17-9)

7. Κάδμος 42 (16-10)

8. Πανναξιακός 39 (13-13)

9. Άρης Νικαίας 38 (12-14)

———————————————

10. Έσπερος Λαμίας 35 (9-17)

———————————————

11. Κύδων Χανίων 33 (7-19)

12. Ηλυσιακός 32 (6-20)

13. Σπόρτιγκ 29 (3-23)

14. Ηρόδοτος (αποχώρησε)

 

1ος Ομιλος Βορρά

Καρδίτσα – Πρωτέας Γρεβενών 83-55

Μελίκη – Σιάτιστα  101-98

Πτολεμαϊδα – ΑΓΣ Ιωαννίνων  58-66

Διόσκουροι Κοζάνης – Μακεδονικός  70-63

Σάββατο (23/4)

Ερμής Αγιάς – Αριστοτέλης Φλώρινας  99-58

Η βαθμολογία:

1. Καρδίτσα 42 (19-3)

2. Ερμής Αγιάς 40 (19-2)

—————————————-

3. Αίας Ευόσμου 39 (17-5)

4. Διόσκουροι Κοζάνης 36 (14-8)

5. Μακεδονικός 35 (13-9)

6. ΑΓΣΙ 35 (12-10)

7. Πρωτέας Γρεβενών 31 (9-13)

8. Εύαθλος 30 (8-14)

9. Μελίκη 30 (8-14)

10. Αριστοτέλης Φλώρινας 26 (4-18)

11. Πτολεμαΐδα 26 (4-18)

----------------------------

12. Σιάτιστα 25 (3-19)

2ος Όμιλος Βορρά

Τα αποτελέσματα της 26ης αγωνιστικής:

Χαλκηδόνα-Ασπίδα Ξάνθης 65-66

Ζέφυρος 02-Ορφέας Νέου Σκοπού 77-64

ΑΕ Κομοτηνής-ΧΑΝΘ 59-82

Αρετσού-Αγία Βαρβάρα 77-62

ΒΑΟ-ΓΑΣ Κομοτηνή 63-87

ΚΣ Γέφυρας-Γαλάτιστα Χαλκιδικής 96-73

Σάββατο  (23/04)

ΓΣ Ελευθερούπολης-Ίκαροι Σερρών 51-100

Η βαθμολογία:

1. Γέφυρα 50 (24-2)

2. Ασπίδα Ξάνθης 49 (23-3)

----------------------------------

3. ΧΑΝΘ 46 (20-6)

4. Ίκαροι Σερρών 43 (20-8)

5.Ζέφυρος 42 (16-10)

6.  Κομοτηνή 39 (14-11)

7. Ορφέας Νέου Σκοπού 38 (12-14)

8. Α.Ε. Κομοτηνής 37 (11-15)

9. Χαλκηδόνα 36 (11-14)

----------------------------------------

10. Αγία Βαρβάρα 36 (10-16)

-----------------------------------------

11. Ελευθερούπολη 32 (6-20)

12. Αρετσού 32 (6-20)

13. Γαλάτιστα 31 (5-21)

14. ΒΑΟ 28 (3-22)

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Θρήνος στην Κύμη. Αυτοκίνητο με παρέα νέων έπεσε σε γκρεμό

Νεκρούς και βαρύτατα τραυματισμένους ανέσυραν οι πυροσβέστες από το σημείο τους νεαρούς ηλικίας μεταξύ 25 και 37 ετών

Ελληνίδα, ξεκαβάλα επιτέλους από το φλαμίνγκο

Η επιδημία των φουσκωτών ροζ φλαμίνγκο καλά κρατεί. Εδώ εκείνες που τα 'δάμασαν' καλύτερα

Εκταφή Νταλί: Άθικτο το μουστάκι του!

Αναλλοίωτο το μουστάκι του Νταλί 28 χρόνια μετά τον θάνατό του. "Η σορός του Νταλί ταριχεύθηκε, μουμιοποιήθηκε και το μουστάκι διατηρήθηκε", όπως είπε ο ιατροδικαστής

Το ‘Game of Thrones’ κάνει την έκπληξη με νέο τρέιλερ: 9 στιγμές που κρατήσαμε

Σημαντικές στιγμές από το υπόλοιπο του 7ου κύκλου σε ένα νέο τρέιλερ.

 
UNIQUE

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24