Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Παραμένει η τριπλή ισοβαθμία τον 1ο όμιλο

Παραμένει η τριπλή ισοβαθμία τον 1ο όμιλο

Οι ομάδες που προπορεύονται στον 1ο όμιλο της Γ' Εθνικής πήραν το ροζ φύλλο αγώνα, με αποτέλεσμα να διατηρηθεί η τριπλή ισοβαθμία. Νέα ήττα για την Πεντέλη στον 2ο όμιλο.

Την ώρα που η εικόνα της κορυφής στον 1ο όμιλο παρέμεινε ως έχει, από την στιγμή που οι τρεις πρωτοπόροι πήραν το ροζ φύλλο αγώνα, στον 2ο όμιλο η Πεντέλη έχασε κι άλλο έδαφος με αποτέλεσμα να υποχωρήσει στην τρίτη θέση (έστω και σε ισοβαθμία).

1ος Όμιλος – 13η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Οίαξ Ναυπλίου - Νέα Ιωνία 72-64

Καλαμάτα ’80 - Ένωση Ιλίου 42-65

Γλαύκος - ΕΑ Πατρών 66-42

ΚΑΠ - Κεραυνός Αιγίου 84-60

Ακράτα - Απόλλων Σμύρνης 90-87 (76-76 κ.α.)

Έσπερος Πατρών - Αχαγιά ’82 50-52

ΚΑΟ Μελισσίων - Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 101-59

Βαθμολογία

1. Ένωση Ιλίου 24

2. Οίαξ Ναυπλίου 24

3. Γλαύκος 24

4. ΚΑΟ Μελισσίων 23

5. Αχαγιά ’82 22

6. Ακράτα 21

7. Νέα Ιωνία 20

8. Έσπερος Πατρών 19

9. Κεραυνός Αιγίου 19

10. ΚΑΠ 18

11. Απόλλων Σμύρνης 17

12. ΕΑ Πατρών 15

13. Καλαμάτα ’80 14

14. Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 13

Επόμενη  αγωνιστική (14η, 28/1)

Καλαμάτα ’80 - Οίαξ Ναυπλίου

Γλαύκος - Νέα Ιωνία

ΚΑΠ - ΕΑ Πατρών

Ακράτα - Κεραυνός Αιγίου

Έσπερος Πατρών - Απόλλων Σμύρνης

ΚΑΟ Μελισσίων - Αχαγιά ’82

Ένωση Ιλίου - Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου

2ος Όμιλος - 13η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Έσπερος Λαμίας - ΟΦΗ 61-56

Έσπερος Καλλιθέας - ΑΟΚ Χανιά 68-52

Άρης Νίκαιας - ΒΑΟΛ Χίου 70-66

Λοκρός Αταλάντης - Πεντέλη 72-69

Ερμής Σχηματαρίου - Κρόνος Αγίου Δημητρίου 68-56

Άρης Πετρούπολης - Νίκη Αμαρουσίου 86-93

Ρεπό: ΑΕΕ Παναγίτσας

Βαθμολογία

1. Έσπερος Καλλιθέας 22

2. Έσπερος Λαμίας 21

3. Πεντέλη 21

4. Ερμής Σχηματαρίου 20

5. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 19

6. Λοκρός Αταλάντης 19

7. ΒΑΟΛ Χίου 18

8. ΟΦΗ 18

9. Άρης Νικαίας 16

10. Νίκη Αμαρουσίου 16

11. ΑΕΕ Παναγίτσας 15

12. ΑΟΚ Χανιά 15

13. Άρης Πετρούπολης 14

* Έχουν κάνει όλοι ρεπό

Επόμενη αγωνιστική (14η, 28/1)

Άρης Νικαίας - ΑΟΚ Χανιά

Λοκρός Αταλάντης - ΒΑΟΛ Χίου

Ερμής Σχηματαρίου - Πεντέλη

Έσπερος Λαμίας - Κρόνος Αγίου Δημητρίου

Άρης Πετρούπολης - ΟΦΗ

ΑΕΕ Παναγίτσας - Νίκη Αμαρουσίου

Ρεπό: Έσπερος Καλλιθέας

3ος Όμιλος – 13η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Νικόπολη Πρέβεζας-Φαίακας Κέρκυρας 60-58

Πρωτέας Γρεβενών-Φίλιππος Βέροιας  68-80

Ιωνικός-Νίκη Βόλου 61-81

Ζέφυρος-Ικαροι Τρικάλων 67-52

ΑΟΚ Βέροιας-Εύαθλος Πολυκάστρου 62-63

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα-ΓΕ Αγρινίου 73-74 (παρ.)

Ρεπό: ΑΓΣ Ιωαννίνων

Βαθμολογία

1. Φίλιππος Βέροιας 22

2. Φαίακας Κέρκυρας  21

3. Νίκη Βόλου 20         

4. Πρωτέας Γρεβενών 19

5. ΑΓΣ Ιωαννίνων  19

6. Νικόπολη Πρέβεζας 19

7. Ζέφυρος 18         

8. Εύαθλος Πολυκάστρου  17

9. Ικαροι Τρικάλων  17   

10. ΑΟΚ Βέροιας  16

11. Ιωνικός 16

12. ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 15

13. ΓΕ Αγρινίου 15         

Επόμενη αγωνιστική (14η, 28/1)

Πρωτέας Γρεβενών-Φαίακας Κέρκυρας

Ιωνικός-Φίλιππος Βέροιας

Ζέφυρος-Νίκη Βόλου

ΑΟΚ Βέροιας-Ικαροι Τρικάλων

ΑΠΣ Πτολεμαϊδα-Εύαθλος Πολυκάστρου

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΓΕ Αγρινίου

Ρεπό: Νικόπολη Πρέβεζας

4ος Όμιλος – 13η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Κένταυρος Καλλικράτειας-ΧΑΝΘ 62-74

ΓΑΣ Κομοτηνή-Αίας Ευόσμου  87-76

ΠΣ Ευκαρπίας-Αστέρας Σίνδου 86-81

ΜΕΝΤ-ΑΟ Πολυγύρου 93-64

Απόλλων Καλαμαριάς-Μακεδονικός 52-70

Ορφέας Νέου Σκοπού-Ελευθερούπολη 48-101

Μαντουλίδης-ΑΕ Κομοτηνής  81-65

Βαθμολογία

1. Ελευθερούπολη 25

2. Μακεδονικός 24

3. ΑΟ Πολυγύρου 23

4. ΜΕΝΤ 21  

5. ΧΑΝΘ 21

6. Αίας Ευόσμου 21

7. ΓΑΣ Κομοτηνή 21

8. ΠΣ Ευκαρπίας  19

9. Απόλλων Καλαμαριάς  19

10. Μαντουλίδης  18

11. Αστέρας Σίνδου 17

12. ΑΕ Κομοτηνής 17

13. Κένταυρος Καλλικράτειας   14

14. Ορφέας Νέου Σκοπού  13

Επόμενη αγωνιστική (14η, 28/1)

ΓΑΣ Κομοτηνή-Κένταυρος Καλλικράτειας

ΠΣ Ευκαρπίας-ΧΑΝΘ

ΜΕΝΤ-Αστέρας Σίνδου

Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΟ Πολυγύρου

Ορφέας Νέου Σκοπού-Μακεδονικός

Μαντουλίδης-Ελευθερούπολη

Αίας Ευόσμου-ΑΕ Κομοτηνής

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Walking Dead και Marvel: 10 τρέιλερ που πρέπει να δεις σήμερα

Όλα τα τρέιλερ που δεν πρέπει να χάσεις αυτή την εβδομάδα.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24