Γ' ΕΘΝΙΚΗ

"Φρέναρε" τον Ιπποκράτη η Πεντέλη

"Φρέναρε" τον Ιπποκράτη η Πεντέλη

Η Πεντέλη νίκησε τον Ιπποκράτη 78-69 στο μεγάλο ματς του 2ου ομίλου της Γ' Εθνικής. Ακάθεκτοι συνεχίζουν οι πρωτοπόροι στον 1ο και στον 4ο όμιλο, ξέφυγαν κι άλλοι οι Τιτάνες Παλαμά στην κορυφή του 3ου.

Στη δεύτερη ήττα στις τελευταίες 10 αγωνιστικές υποχρέωσε η Πεντέλη τον Ιπποκράτη Κω, επικρατώντας με 78-69 στο μεγάλο ντέρμπι της 20ής αγωνιστικής για τον 2ο όμιλο της Γ' Εθνικής. Από τη στιγμή, βέβαια, που δεν κάλυψε τη διαφορά του πρώτου γύρου (-32) και ακόμα δεν έχει κάνει το ρεπό του, ουσιαστικά τίποτα δεν άλλαξε στον 2ο όμιλο, όπου ο Διαγόρας και Ιπποκράτης έχουν τον πρώτο λόγο για την άνοδο.

Με νίκες προχώρησε η πρώτη πεντάδα του 1ου ομίλου. Η Δάφνη Δαφνίου άλωσε την Πεύκη και παρέμεινε στην πρώτη θέση, με τον Ικαρο Νέας Σμύρνης να ακολουθεί κατά πόδας μετά τη  νίκη επί του Γλαύκου με 66-57. Δύο βαθμούς πιο πίσω εξακολουθούν να βρίσκονται μετά τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής ο Εσπερος ΑΟΠΑ και η Κόρινθος, ενώ εξακολουθεί να ελπίζει και η Ενωση Ιλίου, αν και οι πιθανότητες της συρρικνώνονται κάθε Κυριακή που περνάει.

Εύκολο έργο είχαν στον 4ο όμιλο οι πρωτοπόροι Ικαροι Σερρών, Παναθλητικός και ΑΕ Κομοτηνής,ενώ στον 3ο οι Τιτάνες Παλαμά διεύρυναν το προβάδισμα τους στην κορυφή μετά την εκτός έδρας νίκη επί του Αιγινιακού και το στραβοπάτημα της Ελίμειας στα Γρεβενά, όπου γνώρισαν την ήττα από τον Πρωτέα. Αυτό το αποτέλεσμα, βέβαια, δεν πόνεσε την Ελίμεια, από τη στιγμή που ηττήθηκαν εντός έδρας στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής τόσο οι Διόσκουροι Κοζάνης, όσο και η Νικόπολη Πρέβεζας!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής

Ικαρος Καλλιθέας – ΚΑΟΚ  54-67

Πεύκη – Δάφνη Δαφνίου  92-99

Ενωση Ιλίου – Καλαμάτα  55-46

Ικαρος Ν. Σμύρνης – Γλαύκος  66-57

Ερμιόνη – Ακράτα  80-72

Εσπερος ΑΟΠΑ – Αρης Πετρούπολης  71-46

Αχαγιά – Κεραυνός Αιγίου  74-68

Ρεπό ο Πορφύρας

Η βαθμολογία

 

Ομάδα

Βαθμ

Νικ

Ηττ

1

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ

39

18

3

2

ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

36

16

4

3

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ

36

15

6

4

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ

34

14

6

5

ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ

33

13

7

6

ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82

32

11

10

7

ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ

32

11

10

8

ΑΟ ΑΚΡΑΤΑΣ

32

11

10

9

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ

28

8

12

10

ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ

28

7

14

11

ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ

27

7

13

12

ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

27

6

15

13

ΑΟ ΠΟΡΦΥΡΑΣ

26

6

14

14

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

26

6

14

15

ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ

26

5

16

* Οι δύο πρώτες ομάδες ανεβαίνουν στη Β Εθνική και οι πέντε τελευταίες πέφτουν στα τοπικά πρωταθλήματα

Η επόμενη αγωνιστική (23η, 26/3)

ΚΑΟΚ – Πεύκη

Δάφνη Δαφνίου – Ενωση Ιλίου

Καλαμάτα – Ικαρος Ν. Σμύρνης

Γλαύκος – Ερμιόνη

Αρης Πετρούπολης – Ικαρος Καλλιθέας

Κεραυνός Αιγίου – Εσπερος ΑΟΠΑ

Πορφύρας – Αχαγιά 82 

Ρεπό η Ακράτα

2ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 20ής αγωνιστικής

Προμηθέας Χαλανδρίου – Λοκρός Αταλάντης  41-72

Εσπερος Λαμίας – Σαντορίνη 112-104 (18/3)

Πόλις Καλλιθέας – Πανναξιακός  73-64

Αρης Νικαίας – ΟΦΗ 79-85

Κάδμος – Διαγόρας Δρυοπιδέων  78-82

Πεντέλη – Ιπποκράτης Κω  78-69

Ρεπό η Νίκη Αμαρουσίου

Η βαθμολογία

 

Ομάδα

Βαθμ

Νικ

Ηττ

1

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ

35

17

1

2

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ

33

15

3

3

ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ

32

13

6

4

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ

31

13

5

5

ΟΦΗ

30

11

8

6

ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ

29

11

7

7

ΚΑΔΜΟΣ

28

9

10

8

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

26

8

10

9

ΑΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ

25

6

13

10

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

24

6

12

11

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ

24

5

14

12

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛ.

22

3

16

13

ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

21

3

15

* Οι δύο πρώτες ομάδες ανεβαίνουν στη Β' Εθνική και οι τρεις τελευταίες πέφτουν στα τοπικά πρωταθλήματα

Η επόμενη αγωνιστική (21η, 2/4)

Λοκρός Αταλάντης – Εσπερος Λαμίας

Σαντορίνη – Πόλις Καλλιθέας

Πανναξιακός – Αρης Νικαίας

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Προμηθέας Χαλανδρίου

Ιπποκράτης Κω – Κάδμος

Νίκη Αμαρουσίου – Πεντέλη

Ρεπό ο ΟΦΗ

3ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 20ής αγωνιστικής

Νικόπολη Πρεβέζης – Απόλλων Καλαμαριάς  69-78

Ευκαρπία – Αριτοτέλης Φλώρινας  78-73

Διόσκουροι Κοζάνης – ΓΣ Φαρσάλων  52-59

Εύαθλος – Βίκος Ζαγοροχώρια  74-48

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Μελίκη 111-110 (97-97 κ.α.)

Πρωτέας Γρεβενών – Ελίμεια  63-62

Αιγινιακός – Τιτάνες Παλαμά  49-70

Η βαθμολογία

 

Ομάδα

Βαθμ

Νικ

Ηττ

1

ΓΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ

37

18

2

2

ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ

36

16

4

3

ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝ.

34

14

6

4

ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ

34

14

6

5

ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

34

14

6

6

ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

31

11

9

7

ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ

30

10

10

8

ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ.

30

10

10

9

ΕΥΑΘΛΟΣ ΜΑΚ. ΠΟΛΥΚ

29

9

11

10

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

28

8

12

11

ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ

27

7

13

12

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡ.

24

4

16

13

ΒΙΚΟΣ ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ

23

3

17

14

ΑΟΚ ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ

22

2

18

* Οι δύο πρώτες ομάδες ανεβαίνουν στη Β' Εθνική και οι τέσσερις τελευταίες πέφτουν στα τοπικά πρωταθλήματα

Η επόμενη αγωνιστική (21η, 2/4)

Απόλλων Καλαμαριάς-Ευκαρπία

Αριστοτέλης Φλώρινας-Διόσκουροι Κοζάνης

ΓΣ Φαρσάλων-Εύαθλος

Μελίκη-Βίκος Ζαγοροχώρια

Ελίμεια-Νικόπολη Πρεβέζης

Τιτάνες Παλαμά-Πρωτέας Γρεβενών

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Αιγινιακός

4ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 20ής αγωνιστικής

Χαλκηδόνα – Μακεδονικός  84-73

Μαντουλίδης – Αστέρας Καβάλας 85-56

Ικαροι Σερρών – ΓΑΣ Κομοτηνής  73-58

Παναθλητικός – ΠΚ Νεάπολης 89-54

Ζέφυρος 02- Ν. Ιωνία 74-71

Αγ. Βαρβάρα – Ορφέας Ν. Σκοπού  54-83

ΑΕ Κομοτηνής – Ν. Μουδανιά  68-38

Η βαθμολογία

 

Ομάδα

Βαθμ

Νικ

Ηττ

1

ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ

38

18

2

2

ΑΕΣ ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ

37

17

3

3

ΜΓΣ ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ

37

17

3

4

ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ

35

15

5

5

ΑΣ ΑΝ. ΑΚΤΗΣ ΖΕΦΥΡΟΣ 02

35

15

5

6

ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

32

12

8

7

ΟΡΦΕΑΣ Ν.ΣΚΟΠΟΥ ΣΕΡ.

30

10

10

8

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ

29

9

11

9

ΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ

28

8

12

10

ΣΑ ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

27

7

13

11

ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ

26

6

14

12

ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

24

4

16

13

ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ ΠΕΝΤΑΚ

22

2

18

14

ΠΟ Ν.ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ

20

0

20

* Οι δύο πρώτες ομάδες ανεβαίνουν στη Β' Εθνική και οι τέσσερις τελευταίες πέφτουν στα τοπικά πρωταθλήματα

Η επόμενη αγωνιστική (21η, 2/4)

Μακεδονικός – Μαντουλίδης

Αστέρας Καβάλας – Ίκαροι Σερ.

ΓΑΣ Κομοτηνή – Παναθλητικός

Ιωνικός Ιωνίας – ΠΚ Νεάπολης

Ορφέας Ν. Σκ. – Χαλκηδόνα

Ν. Μουδανιά – ΜΠΑΣ Αγ. Βαρβάρα

Ζέφυρος – ΑΕ Κομοτηνής

Τα φύλλα αγώνα

1ος όμιλος



ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ-ΚΑΛΑΜΑΤΑ 55-46

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-7, 27-17, 40-28, 55-46

Διαιτητές: Κρεσταινίτης-Μαραγκάκης

ΕΝΩΣΗ  (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 10 (1), Μπέλλας Ι. 13 (4), Αρχιμανδρίτης, Φουντάς 4, Πανουσόπουλος Θ., Σκαλωμένος 7, Μπέλλας Ο. 2, Πανουσόπουλος Κ. 5, Στρατομήτρος 6 (1), Βαρσαμούλης 6, Γεωργιάδης 2.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Γιαννακόπουλος): Μπάκας 11, Κίσσας 3 (1), Τσικούρης 2, Μαγιντόμπε 12 (3), Γιανουκάκης 3 (1), Γεωργανάς,  Τριανταφυλλόπουλος 2, Δελής 3,  Κουτίβας 10.

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΚΑΟΚ 54-67

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-15,29-34,37-53,54-67

Διαιτητές: Φάκαρος-Μαρίγλη

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛ. (Χαριτάτος): Καράμπελας 13 (1), Μπουργάνος 12 (1), Οικονομάκης, Ψάρας 4, Αλεξανδρόπουλος, Βελίτσης 2, Καλεμτζάκης 13, Τσατάς 2, Σάλεχ 4, Αρναουτάκης 4, Σταθόπουλος, Τζέμης.

ΚΑΟΚ (Νικητόπουλος): Κωνσταντίνου 2, Σακελλαράκης 7, Κατσαμάκης 7 (1), Πράττης 14 (2), Κεφαλάς 14 (2), Παβλίσεβιτς 2, Δανιήλ 5(1), Σταυρόπουλος 5 (1), Θωμόπουλος, Μακρής 11 (1).

ΕΡΜΙΟΝΗ-ΑΚΡΑΤΑ 80-72

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-25, 43-43, 57-56, 80-72

Διαιτητές: Καλαϊτζάκης-Μαυρέλης

Α.Ο.ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ (Καλαϊτζάκης-Σκορδής): Ευστρατίου Πετ. 9 (1), Αγγελής, Θωμάς 17 (2), Αμπάλοφ, Γκολέμης 7 (2), Βανδώρος, Δεβελέκος 2, Δημαράκης, Ευστρατίου 13, Τζουμάκας, Διαμαντόπουλος 28 (4), Πουλής 4.

ΑΚΡΑΤΑ (Ζωντός): Γιοβάς, Λάππας 18 (2), Ζέρβας, Ολύμπιος 9 (3), Κατωπόδης 2, Λάφης 5, Μανταλβάνος Γ. 10 (1), Οικονομόπουλος 4, Μάλλης 4, Μανταλβάνος Κ. 2, Βεσκούκης 18 (3).

ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ-ΓΛΑΥΚΟΣ 66-57

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-17, 39-32, 49-41, 66-57

Διαιτητές: Μπανασάκης-Ροδίτης

ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ (Παπαδάτος): Μελισσουργός 5 (1), Μελιτσιώτης 18 (2), Γραμματικός 12 (2), Βούζας 2, Λάβαρης, Δορκοφίκης 6, Μιχαλόπουλος 6, Παπαδάκης 17 (1), Πασπαλάς.

ΓΛΑΥΚΟΣ (Πολυδωρόπουλος): Σερέτης 10 (1), Βεργανελάκης, Λαμπρόπουλος 14 (3), Αδαμόπουλος 8, Γιαλελής 2, Παπαβασιλόπουλος 5 (1), Σταυράκης, Κάλλης 4, Λιούρδης 5 (1), Αναγνωστόπουλος 9 (2).

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ- ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 71-46

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-07, 37-25, 56-37, 71-46

Διαιτητές: Νάκας-Ασημακάκη

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Γκοργκόλης): Διαμαντόπουλος, Φραντζής 7 (1), Λαμπρόπουλος 11 (2), Ροκανάς 5, Θανόπουλος 17 (3), Παπαγεωργίου 3 (1), Πελεκούδας 2, Σερέτης 2, Δ. Λυμπέρης, Αγγελόπουλος 3, Οικονομόπουλος 20, Παπανικολόπουλος 1.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ (Παπαδόπουλος): Κεφαλάς 3 (1), Βενιτουράκης 2, Δρακόπουλος, Κωνσταντακόπουλος, Κωνσταντίνου 3, Μπαζιώτης 15 (4), Μπούτρης 7, Σταύρος 8, Κυρίτσης 2, Τασούλας 2, Μακρόπουλος 4, Δρικόγιας.

ΑΧΑΓΙΑ’82-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 74-68

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-23, 35-38, 52-56, 74-68

Διαιτητές: Χρηστίδης Π.-Σιδέρης

ΑΧΑΓΙΑ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 28, Νικολάου 3, Τσινόπουλος 5 (1), Δαβάνης 10, Χαμηλός 12 (4), Γατσούλης 2, Νικολόπουλος 12 (2), Σταμόπουλος 2.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓ. (Κοτσώνης): Αγγελόπουλος 8 (1), Φωτίου 18 (2), Καραγιάννης 7, Σκλάβος 18, Χριστοδουλόπουλος 6, Στογιάνοβιτς 8, Δούρος 3 (1).

ΠΕΥΚΗ – ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 92-99

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-26, 39-60, 64-76, 92-99

Διαιτητές: Αποστολίδης-Αυγερινός

ΠΕΥΚΗ (Κοντομηνάς): Πατωνίδης 2, Πολύζος, Τσαμπής 24 (2), Κυριαζόπουλος 11 (3), Κεχρής 4, Μελάς 15 (1), Σημαιόπουλος 12 (1), Κουκάκης 4, Χασάπης 2, Τάγαρης 18.

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ(Δεσποτάκης): Ρώης, Θεοδοσίου 3, Κωνσταντώνης 10, Παλαντζάς, Γκίνης 17 (5), Μιχόπουλος 26 (6), Κορρές 7 (2), Φιλιππόπουλος 12, Τσελεμπής 7 (1), Αθανασάκης 17.

2ος όμιλος



ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ 73-64

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-18, 41-35,52-51,73-64

Διαιτητές Ντάνος-Λεκατσάς

ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ( Εξαρχος) Μπογδανίδης 7 (1), Κακαργιάς, Θεοδωράκος 3 (1), Ευστρατίου 18, Αρκουμάνης 17 (3), Τσελέκος 2, Λυγγερίδης 7, Λάμπος 6, Ξιούρας 13 (3).

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ( Βάβουλας, Δρυμαλίτης) Πολίτης 6 (2), Σβορώνος 7 (1), Γεωργιάδης 5 (1), Τζίμης 15 (2), Μάκαρης 9, Δαχρετζής 11, Καδηγιαννόπουλος 2, Μυλωνάς 9.

ΠΕΝΤΕΛΗ-ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 78-69

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-12, 25-34, 44-53, 78-69

Διαιτητές: Λογοθέτης- Κανελλόπουλος

Α.Ε. ΠΕΝΤΕΛΗΣ (Χαρτοματσίδης): Μάντζιος 4, Λίτσο 12 (3), Τσουπάκης 9 (3), Πορτελάνος 4, Καρούζος 12 (2), Κωνσταντάτος 1, Μπίγκος 17 (2), Μαλούκος 19.

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Καπλανίδης): Κουκουράβας 6 (2), Τρύπας, Παπαδημητρίου, Ασημακόπουλος 27 (3), Γκοράτσας 3 (1), Χαρίσης 13 (1), Χρύσης 11 (1), Χατζηγιακουμής 2, Χρήστου 7.

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΟΦΗ 79-85

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-33, 41-48, 63-63, 79-85

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Πανούλιας): Γεωργουσόπουλος 2, Καρβούνης 4, Σκιαθίτης, Θαλασσινός 19, Αγγελίδης 2, Κόλλιας 19, Στέφος 14, Δρίβας 5, Αντωνούτσος, Καρυπίδης 14.

ΟΦΗ (Γ. Κόκκινος): Μητρόπαπας 6, Κριθινάκης 3 (1), Μαϊστρέλης 5 (1), Ξενάκης 20 (1), Μπουμπάρης 15, Καρλάφτης 5 (1), Αγαπιάδης 27 (1), Πρωτογεράκης, Κυρίτσης 3 (1), Μουλάς 1.

ΚΑΔΜΟΣ-ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 78-82

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-21, 30-44, 52-58, 78-82

Διαιτητές: Καρανικόλα Αλ.-Χριστινάκης

ΚΑΔΜΟΣ (Αναστασίου): Πανταζής 17, Γκρινιάρης 14 (2), Χαρατσής 11 (2), Τσαπρούνης 10, Σπηλιόπουλος 10 (1), Τσιριμώκος 10 (2), Μπένος 6.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡ. (Σαμόλης): Παπαποστόλου, Ζακυνθινός 16 (2), Καραλής, Διαμαντόπουλος 2, Καραμπαμπάς 16 (2), Μαυροειδάκος 2, Καρασταμάτης 9 (1), Παπαδολιάς 12, Εμίρης 7, Ντιφαντής 18.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛ.-ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ 41-72

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-11, 20-47, 27-68, 41-72

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛ. (Μελέτης): Σβαρνάς 3, Ανδρικόπουλος 6(1), Κορομηλάς 4, Παπαδημητρίου 9(1), Σαμιώτης 15(2), Τσιγγελόπουλος, Πεζός, Μάνδαλος, Σαρλής 4.

ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ (Ζαρανικόλας): Διαμαντής 5 (1), Ρούζιος 2, Ρουμελιώτης 13(1), Κοσμετάτος 9 (1), Ντέντα 2, Παπαηλιού 4, Μπόλματης 4, Μάτος Αν. 22, Μάτος Αγγ. 4 (1), Θώδος 4, Σοροπάνης 3 (1), Γκρέκος.

3ος όμιλος



ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ-ΦΑΡΣΑΛA 52-59

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-6, 27-33, 39-48, 52-29

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι.-Γρεκός

ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ (Χωλόπουλος): Σισμάνης 4, Σκορδάρης 5 (1), Ντόβας 14 (3), Γκουτζομήτρος 2, Μαυρίδης 11, Ζολώτας 4, Καρανώτας Στ. 2, Καρανώτας Τ. 8.

ΦΑΡΣΑΛA (Λιάγκας): Παπακώστας 18 (1), Ντίνος 9 (3), Ίλτσογλου, Αναγνωστόπουλος Χρ. 7 (1), Ντόνας, Αναγνωστόπουλος Γ. 7, Μακρής 1, Λούτας, Φούντας 15 (2), Κούργιας 2.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ-ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ 63-62

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-16, 36-28, 47-44, 63-62

Διαιτητές: Μελανίδης-Ντόγκας

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡ.(Χασιώτης): Μητρόπουλος, Χατζόβουλος, Μπαρτζώκας 2, Ρίγκος 7 (1), Κολοβός, Συλλάκος 13 (2), Κιούρκας 9 (1), Μπόζιαρης, Κλωνάρας 14 (1), Κόττας 18 (3).

ΕΛΙΜΕΙΑ (Καραγιαννίδης): Μαλούτας 17 (4), Βλάχος 7, Τσαμπούρης, Κατσέλας, Τσαούσης 12 (2), Μαλλιούρας 11, Μακρής 8 (2), Νικολάου 7.

ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖΗΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 69-78

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-20, 31-33, 45-54, 69-78

Διαιτητές: Κατωτικίδης-Τσιρόγλου

ΝΙΚΟΠΟΛΗ (Παπίρης): Βαγενάς 4, Αργυρός 5 (1), Κιτσαντάς, Τσιτσώνης 12 (4), Ροντογιάννης, Πολίτης 5, Παπαμιχαήλ, Βαβέτσης, Νίκας 24 (2), Μακρόπουλος 6, Αγραπιδάκης, Μπάλλας 13.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. (Γεωργιάδης, Γιαννικόπουλος) : Χατζημιχαϊλίδης 6 (1), Αποστόλου 11 (1), Γαϊτανίδης, Σουλούγγας 15, Κακουλίδης 2, Αναστασίου 11, Μωυσίδης, Χατζής, Καλαμπόκης 4, Στυλιανίδης 10 (1), Δοξάκης 11 (1), Χατζίδης 8.

ΕΥΑΘΛΟΣ ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟΥ-ΒΙΚΟΣ ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ 74-48

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-7, 43-28, 59-39, 74-48

Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης

ΕΥΑΘΛΟΣ (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 10 (1), Ημερίδης 11 (1), Ταπούτος 4, Ζεμπεκίδης 3 (1), Ζωιτσούδης, Χατζόπουλος 5 (1), Βλέτσης 5 (1), Πολυχρονίδης 2, Τσελέκης 10, Σιδηρόπουλος 20 (2), Παπαρίδης, Κούτουλας 4.

ΒΙΚΟΣ (Παπαγγέλης): Μιχαήλ 10 (2), Κάκος 6 (2), Βάτσιος Β., 18 (1), Αντωνίου 5 (1), Νικηφορίδης 5, Τάσης 4, Λάμπρου, Γιωτάκης, Βάτσιος Αλ, Παπαγγέλης, Λάμπρου.

ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ-ΜΕΛΙΚΗ 111-110 (παρ.)

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-26, 44-42, 67-62, 87-87 (κ.α.), 111-110

ΑΓΣΙ (Τσουκανέλης): Γεωργίου, Μπαρτζώκας 34, Πρέντζας 8, Μουζακίτης 23 (4), Μάκης 5, Τζίμας 2, Αυγερινός 28 (5), Μπαζάκας 2, Τσιόκας 1, Φίλιος 8.

ΜΕΛΙΚΗ (Ασλανίδης): Λιόλιος 13, Μαυρίδης 18 (2), Κυριάκου 3, Γιαννόπουλος 2, Κουτζιαμπασόπουλος 31 (5), Τζαφέρης, Σαζαλκίδης, Παραπούρας 29 (4), Ρογγότης 7.

ΕΥΚΑΡΠΙΑ-ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ 78-73

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 27-16, 35-30, 58-48, 78-73

Διαιτητές: Κέτουλας-Δολγύρας

ΕΥΚΑΡΠΙΑ(Νίκου): Ψευτογκάς 16 (2), Πούλιος, Κολότσιος 13 (3), Θεοδωρόπουλος, Κοσμίδης 13 (1), Χατζηπαππάς 2, Γαϊτάνης 2, Χολέβας 28 (1), Γκαβέζος 4.

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ (Μαυρουδίου): Τούζος 11 (2), Νικολαΐδης, Γκατζόπουλος, Γυμνόπουλος 18, Τέρπος 14 (1), Παπαδόπουλος, Σκαρλάτος 9 (1), Μήλλιος 2, Καραβατάκης, Βασιλείου 19.

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ-ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 49-70

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-21, 28-48, 38-65, 49-70

Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Παπαθανασίου

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Λοτζανιώτης): Κατσιάνος 6 (2), Κουμανδέρης, Παρίσης 2, Παουλεάνου 15, Μανωλόπουλος, Αργυρόπουλος 8 (2), Κυρητζώτης 7 (1), Αναστασιάδης 7 (1), Τσουτσούκας.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛ. (Φόρος): Μπιζιώτης 5 (1), Πανάρας 22 (3), Αργύρης 2, Γεωργατζάς 5 (1), Δερμιτζάκης 2, Αρχοντής, Φαλιάκης Σ., Αντωνίου 4 (1), Μούμογλου 17 (1), Χατζής 11, Αποστολάκης 2.

4ος όμιλος



ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ – ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ 54-83

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-18, 26-39, 49-63, 54-83

Διαιτητές: Κοντογιάννης-Γεωργούλης

ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ(Καμαράκης): Σαμαράς 7 (2), Σιδεράς 4, Μητρούλης 3 (1), Καντζάλης, Παϊτάρης, Χρονόπουλος, Δανίκας 21, Συρόπουλος 4, Παπακωνσταντίνου 12 (2), Σκοπίδης 3 (1)

ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 3 (1), Ταϊρης 2, Γκανόγλου, Ποδώνης, Χατζής 27 (3), Καντζουρίδης, Τσανάκας 9 (3), Σύρπας 7 (1), Χατζηανδρέου 27 (1), Ιωσηφίδης 8, Καρακάσης, Χαβαλές.

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 84-73

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-29, 45-45, 65-60, 84-73

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ.-Βασιλόπουλος

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ(Οκλαλιώτη;) Τουλούμης 9 , Μαρκίδης 14 2, Σιδηρόπουλος, Μαραπίδης 20 4, Παπαδόπουλος, Λαϊδης, Μπατάκος 21, Σεφερίδης 5 1, Κεσίδης, Μακαλέκας, Κοτζαγιάννης 8, Χαρτόπουλος 7.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Μύθου): Σκουφεζής Ε, Κοντσές 13, Ντσιλής 20 4, Μπαρζού 3 (1), Παπαγρηγορίου, Ρίζος, Χαλάτσης 12 (1), Σκουφεζής Α 2, Πηλακούτας 16 (1), Λυχριδάς 7, Μαργαρίτης.

ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ- ΜΟΥΔΑΝΙΑ 68-38

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-8, 38-15, 55-19, 68-38

Διαιτητές: Ζαχαριάδης-Λάλλα

ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Κοκκινόπουλος): Σταματέλος 7, Χονδρόπουλος 15 (5), Βάκρινος 3, Λεχούδης 5, Βακχαρίδης 3, Κουτσοβασίλης 7, Καραμπέκης 13, Παλάκης 5, Λέφης 6, Μπορμπίδης 1, Καραμανλής 3, Λαγαμτζής.

ΜΟΥΔΑΝΙΑ (Παναγιωτόπουλος): Παπαδόπουλος 2, Βέτσος 4, Τεζετζίδης, Τσιγγελίδης 6 (1), Χαρίστος 3, Κουτζούχας 5, Κοκκίνης 6 (2), Φιλοξενίδης 9 (1), Χατζόπουλος, Χαρίστος Σ. 2, Σερέτης 1.

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ-ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 73-58

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-17, 33-31, 52-40, 73-58

Διαιτητές: Εκίζογλου-Μαλτέσιος

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Ποργιόπουλος) Γιαννούλης, Γρίψιος Π 11, Γεωργιανός 18, Τράκας 22(2), Γρίψιος Γκούντζιας 10 Σταματόπουλος, Παρχαρίδης 3 (1), Θολιώτης 11 (1), Φώτογλου.

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Λεμονίδης) Σαββίδης 2, Σκέμπη 6, Αθανασίου 3 (1), Χατζηδημητρίου 7, Κανάρας 6 (1), Σιμάκης 11, Καλατζής 7, Καραμπέκης 6, Χαλίλ 10.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ- ΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 89-54

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-18, 51-27, 62-43, 89-54

Διαιτητές: Τσούλης-Πράττος

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ (Γεροφώτης – Σαριδάκης ): Βογιατζής 12 (3),Πράντζος 5, Τσεσμετζής, Φωτιάδης 15 (3), Χατζημιχαηλίδης 3 (1),Καλούτσικος 14, Κοϊμτζόγλου, Αρνίδης 11 (3), Τσιακίρης 6 (1), Μπάκος 15 (2), Κασούρας 6, Μαδεμλής 2.

ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ( Τασόπουλος – Χατζηπαναγιώτου ): Νικολαΐδης 5, Χριστοδούλου 4, Αποστολίδης 7 (1), Χύτας , Ζεϊμπέκης 11(1), Χριστοφόρης 8 (1), Καραγιαννάκης 11 (1), Καζής , Δημητρόπουλος 4 (1), Τσιώρας, Ταουκίδης 4.

ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ 85-56

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-13, 39-26, 57-41, 85-56

Διαιτητές: Τσουμαχίδης-Σαρακενίδης

ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Ντολόπουλος): Γκύζης 18 (1), Ροπούτης 6 (1), Τάκης 7, Τσιριλάκης 4, Μπέλλος 2, Γκαντίδης 2, Γιαννάκος 15 (3), Ρεφατλάρι 10 (2), Γκαβέζος, Κουτουξίδης 15 (3), Θώμος 6.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (Μαγιάννης): Παπαζώτος 5 (1), Μαραβέγιας 8 (1), Μπόζης 9 (2), Μαρκόπουλος 4, Γ. Σουλίδης, Αθανασιάδης 10, Π. Τσάμης, Χαριζάνης 6, Μυζίου 9 (1), Ζαρωτιάδης 5, Μυτικόπουλος.

ΖΕΦΥΡΟΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ 74-71

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-10, 35-22, 51-44, 74-71

Διαιτητές: Πετανίδου-Τοκμακίδης

ΖΕΦΥΡΟΣ (Τσολάκης- Βουλκίδης): Μυτιληναίος 12 (2), Μυλωνάς 6, Χατζηνικολάου, Ουρκέρογλου 1 2(2), Τσούντος 10 (1), Καμπακάκης, Πατίκας 9 (3), Τσόγκας 2, Σταφυλάς 1, Μυστιλιάδης 22 (3), Κλουντζός.

ΙΩΝΙΚΟΣ (Καραμουσαλίδης): Μητακίδης, Σαρησάββας, Παναγιώτου 3 (1), Τουβετζίδης 6, Ιγγλέζος, Γκούμας 3 (1), Σιδηροηλίας 2, Παπαδόπουλος 18 (1), Κουλαξής 18 (2), Καλογεράτος 21 (1), Κουτέ, Κεσίδης.

 
SHARE:

BEST OF NETWORK

Οριστικό το τέλος της Κωνσταντίνας Σπυροπούλου από τον Alpha

Τα δάκρυα στην τελευταία εκπομπή πρόδιδαν πως το μέλλον της στον Alpha διαγράφονταν ζοφερό. Πράγματι, η παρουσιάστρια είναι οριστικά εκτός καναλιού. Το "γνωμικό" της στο instagram για τη λήξη της συνεργασίας

Οι καλύτερες ταινίες του 2017 (ως τώρα)

Από τα Όσκαρ του 'Moonlight' ως τις σφαίρες του 'John Wick: Chapter 2', ξεχωρίζουμε τις αγαπημένες μας ταινίες της χρονιάς ως τώρα.

O Eminem άφησε γένια και προκάλεσε χαμό

Ο Αμερικανός ράπερ "τσαλάκωσε" 20 χρόνια μετά την εμφάνισή του και οι αντιδράσεις στο Twitter ήταν σφοδρές

Αυτός είναι, ίσως, ο πιο θλιβερός τρόπος για να γνωρίσεις ένα κορίτσι

Η απόλυτη ειλικρίνεια στο Tinder μπορεί να γυρίσει μπούμερανγκ.

 
UNIQUE

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24