Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Δείχνει τα "δόντια" της η Δάφνη Δαφνίου

Δείχνει τα "δόντια" της η Δάφνη Δαφνίου

Η Δάφνη Δαφνίου πήρε ένα ακόμη "διπλό" και παρέμεινε στην κορυφή του 1ου ομίλου Νότου. Πολλά τα ντέρμπι αυτή την Κυριακή (30/10) στους τέσσερις ομίλους.

Στην κορυφή του 1ου ομίλου Νότου διατηρήθηκε η Δάφνη Δαφνίου που έκανε το 4/4, για να δείξει για μία ακόμη αγωνιστική πως είναι το μεγάλο φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου. Η ομάδα του Μάριου Δεσποτάκη πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Αχαγιάς (82-66), διατηρώντας τη βαθμολογική διαφορά που τη χωρίζει από τους διώκτες της. Αναλυτικά όσα έγιναν στους τέσσερις ομίλους της Γ' Εθνικής.

1ος Νότου

Τα αποτελέσματα:

Πορφύρας - ΚΑΟΚ 69-64

Αχαγια 82 - Δάφνη Δαφνίου 66-82

Έσπερος - Καλαμάτα 62-48

Ίκαρος Κ. - Γλαύκος 52-70

Πεύκη - Ακράτα 69-80

Ένωση Ιλίου - Ερμιόνη 79-64

Κεραυνός Αγίου - Άρης Πετρούπολης 79-73

Η βαθμολογία (σε 4 αγώνες)

Δάφνη Δαφνίου 8

Ακράτα 7

Ίκαρος Ν. Σμύρνης 6

Αχαγιά 6

Πορφύρας 6

Γλαύκος 6

Έσπερος Πατρών 6

Ίκαρος Καλλιθέας 5

ΚΑΟΚ 5

Καλαμάτα 5

Ένωση Ιλίου 5

Κεραυνός 5

Πεύκη 4

Ερμιόνη 4

Άρης Πετρούπολης 3

Η επόμενη αγωνιστική (5η, 6/11)

ΚΑΟΚ - Αχαγιά 86

Δάφνη Δαφνίου - Έσπερος

Καλαμάτα - Ίκαρος Κ.

Γλαύκος - Πεύκη

Ακράτα - Ένωση Ιλίου

Ερμιόνη - Ίκαρος Ν. Σμύρνης

Άρης Πετρούπολης - Πορφύρας.

Ρεπό: Κεραυνός Αιγίου

2ος Νότου

Τα αποτελέσματα:

Σαντορίνη - Νίκη Αμαρουσίου 76-81

Λοκρός Αταλάντης - Ιπποκράτης Κω 75-89

Πανναξιακός - Πεντέλη 53-64

ΟΦΗ - Κάδμος 64-70

Άρης Νικαίας - Προμηθέας Χαλανδρίου 76-50

Πόλις Καλλιθέας - Έσπερος Λαμίας 66-71

Η κατάταξη (σε 3 αγώνες)

Πεντέλη 6

Κάδμος 6

Ιπποκράτης Κω 6

Νίκη Αμαρουσίου 5

Άρης Νικαίας 5

Διαγόρας Δρυοπιδέων 4

ΟΦΗ 4

Πόλις Καλλιθέας 4

Έσπερος Λαμίας 4

Πανναξιακός 3

Προμηθέας Χαλανδρίου 3

Σαντορίνη 3

Λόκρος 2.

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 6/11)

Νίκη Αμαρουσίου - Λοκρός Αταλάντης

Πεντέλη - Σαντορίνη

Κάδμος - Πανναξιακός

Προμηθέας Χαλανδρίου - ΟΦΗ

Έσπερος Λαμίας - Άρης Νίκαιας

Ιπποκράτης Κω - Διαγόρας Δρυοπιδέων.

Ρεπό: Πόλις Καλλιθέας.

1ος Βορρά

Τα αποτελέσματα

Απόλλων Καλαμαριάς - Τιτάνες Παλαμά  62-70

Αριστοτέλης Φλώρινας - ΑΓΣ Ιωαννίνων  63-68

ΓΣ Φαρσάλων - Αιγινιακός  79-57

Βίκος Ζαγοροχώρια - Πρωτέας Γρεβενών  63-70

Εύαθλος Πολυκάστρου - Νικόπολη Πρέβεζας 49-50

Διόσκουροι Κοζάνης - ΠΣ Ευκαρπίας  92-57

ΓΑΣ Μελίκης - ΓΣ Ελίμειας  71-79

Η κατάταξη (σε 3 αγώνες)

Ελίμεια 6

ΑΓΣΙ 6

Νικόπολη Πρέβεζας 6

Διόσκουροι Κοζάνης 5

Πρωτέας Γρεβενών 5

ΓΣ Φαρσάλων 5

Τιτάνες Παλαμά 4

Εύαθλος 4

Απόλλων Καλαμαριάς 4

Μελίκη 4

Αιγινιακός 4

Βίκος Ζαγοροχώρια 3

Αριστοτέλης Φλώρινας 3

Ευκαρπία 3

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 6/11)

ΑΓΣΙ - Απόλλων Καλαμαριάς

Αιγινιακός - Αριστοτέλης Φλώρινας

Πρωτέας Γρεβενών - ΓΣ Φαρσάλων

Νικόπολη Πρέβεζας - Βίκος Ζαγοροχώρια

Ευκαρπία - Εύαθλος

Διόσκουροι Κοζάνης - Μελίκη

Τιτάνες Παλαμά - Ελίμεια

2ος Βορρά

Τα αποτελέσματα:

Μακεδονικός - ΠΟ Νέων Μουδανιών 86-53

Αστέρας Καβάλας - Ζέφυρος 85-86

ΓΑΣ Κομοτηνή - ΑΕ Κομοτηνής 63-72

ΠΚ Νεάπολης - Αγία Βαρβάρα 63-46

Παναθλητικός - Χαλκηδόνα 64-58

Ικαροι Σερρών - Μαντουλίδης 77-48

Ιωνικός - Ορφέας Ν. Σκοπού 55-62

Η κατάταξη (σε 3 αγώνες)

Ίκαροι Σερρών 6

Παναθλητικός 6

Μακεδονικός 6

Ζέφυρος 6

Ορφέας Ν. Σκοπού 5

ΑΕ Κομοτηνής 5

Αστέρας Καβάλας 4

ΠΚ Νεάπολης 4

Ιωνικός 4

Χαλκηδόνα 4

ΓΑΣ Κομοτηνή 4

ΠΟ Νέων Μουδανιών 3

Μαντουλίδης 3

Αγία Βαρβάρα 3

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 6/11)

Ζέφυρος - Μακεδονικός

ΑΕ Κομοτηνής - Αστέρας Καβάλας

Αγία Βαρβάρα - ΓΑΣ Κομοτηνή

Χαλκηδόνα - ΠΚ Νεάπολης

Μαντουλίδης - Παναθλητικός-Πειραματικό

Ικαροι Σερρών - Ιωνικός

ΠΟ Νέων Μουδανιών - Ορφέας Ν. Σκοπού

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Αν τα παιδικά που έβλεπες μικρός σου έλεγαν την αλήθεια

Ποιο μικιμάου θα έπρεπε να λέγεται 'Κολοκοτρωνίτσι για νάνους';

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24