Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Αγωνιστική μεγάλων ανακατατάξεων στη Γ' Εθνική

Αγωνιστική μεγάλων ανακατατάξεων στη Γ' Εθνική

Ο Εσπερος ΑΟΠΑ ήταν ο μεγάλος κερδισμένος στον 1ο Νότου της Γ' Εθνικής, την ώρα που ο Κάδμος έμενε μόνος πρώτος στον 2ο. Βατερλό των πρωτοπόρων στον 1ο Βορρά, συνεχίζουν ακάθεκτοι Παναθλητικός, Ζέφυρος στον 2ο.

Ο Εσπερος ΑΟΠΑ πήρε το μεγάλο ντέρμπι στο 1ο νότιο όμιλο της Γ' Εθνικής με αντίπαλο την Κόρινθο, παραμένοντας κοντά στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, εκεί όπου παραμένει η αήττητη Δάφνη Δαφνίου, μετά την εύκολη εκτός έδρας νίκη επί του Ικάρου Καλλιθέας με 86-66.

Στον 2ο όμιλο ο Λοκρός Αταλάντης υποχρέωσε την Πεντέλη στην πρώτη ήττα της στο πρωτάθλημα, δίνοντας την ευκαιρία στον Κάδμο να μείνει μόνος του στην κορυφή της βαθμολογίας, μετά το διπλό στη Σαντορίνη και το ρεπό που είχε η έτερη αήττητη ομάδα του ομίλου, ο Ιπποκράτης Κω.

Ανακατατάξεις στον 1ο Βορρά, συνεχίζουν τα φαβορί στον 2ο

Καμία αήττητη ομάδα δεν απέμεινε στον 1ο όμιλο του Βορρά μετά τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής. Τα Φάρσαλα υποχρέωσαν τη Νικόπολη στην πρώτη ήττα τους στο πρωτάθλημα με 77-64, την ώρα που ο ΑΓΣ Ιωαννίνων στραβοπατούσε στην έδρα της Ελίμειας.

Στον 2ο όμιλο του Βορρά ο Παναθλητικός θριάμβευσε στο ντέρμπι κορυφής με τους Ικάρους Σερρών, επικρατώντας στην έδρα του με 61-48. Σπουδαία νίκη σημείωσε πάντως και ο Ζέφυρος, ο οποίος επιβλήθηκε εκτός έδρας τον Ορφέα Νέου Σκοπού και εξακολουθεί να μοιράζεται την πρώτη θέση του ομίλου με τον Παναθλητικό.

Όλα τα αποτελέσματα στους τέσσερις ομίλους της Γ' Εθνικής:

1ος όμιλος Νότου

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής

Έσπερος ΑΟΠΑ-ΚΑΟ Κορίνθου 72-61

Ίκαρος Καλλιθέας-Δάφνη Δαφνίου 66-86

Πεύκη-Καλαμάτα 68-79

Ένωση Ιλίου-Γλαύκος 68-56

Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Ακράτα 77-52

Αχαγιά 82-Άρης Πετρούπολης 74-72

Πορφύρας-Κεραυνός Αιγίου 69-56

Η βαθμολογία

1. Δάφνη Δαφνίου 12 (6-0)

2. Έσπερος ΑΟΠΑ 11 (5-1)

3. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 10 (5-0)

4. Πορφύρας 10 (4-2)

5. Ένωση Ιλίου 9 (4-1)

6. Γλαύκος 9 (3-3)

7. Καλαμάτα 9 (3-3)

8. Ακράτα 9 (3-3)

9. Αχαγιά 82 9 (3-3)

10. ΚΑΟ Κορίνθου 8 (3-2)

11. Ίκαρος Καλλιθέας 7 (1-5)

12. Κεραυνός Αιγίου 6 (1-4)

13. Ερμιονίδα 6 (1-4)

14. Πεύκη 6 (0-6)

15. Άρης Πετρούπολης 5 (0-5)

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 20/11)

ΚΑΟ Κορίνθου-Ίκαρος Καλλιθέας

Δάφνη Δαφνίου-Πεύκη

Καλαμάτα-Ένωση Ιλίου

Γλαύκος-Ίκαρος Ν. Σμύρνης

Ακράτα-Ερμιονίδα

Άρης Πετρούπολης-Έσπερος ΑΟΠΑ

Κεραυνός Αιγίου-Αχαγιά 82

Ρεπό ο Πορφύρας

2ος όμιλος Νότου

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής

Λοκρός Αταλάντης-Πεντέλη 71-66

ΑΕ Σαντορίνης-Κάδμος 74-76

Πανναξιακός-Προμηθέας Χαλανδρίου 61-66

ΟΦΗ-Έσπερος Λαμίας 80-73

Άρης Νίκαιας-Πόλις Καλλιθέας 87-79

Διαγόρας Δρυοπιδέων-Νίκη Αμαρουσίου 103-66

Η βαθμολογία

1. Κάδμος Θήβας 10 (5-0)

2. Πεντέλη 9 (4-1)

3. Ιπποκράτης Κω 8 (4-0)

4. Διαγόρας Δρυοπιδέων 7 (3-1)

5. Έσπερος Λαμίας 7 (3-1)

6. ΟΦΗ 7 (3-2)

7. Άρης Νικαίας 7 (2-3)

8. Νίκη Αμαρουσίου 7 (2-3)

9. Λοκρός Αταλάντης 6 (2-2)

10. Πόλις Καλλιθέας 5 (1-3)

11. Πανναξιακός 5 (0-5)

12. Προμηθέας Χαλανδρίου 5 (1-4)

13. ΑΕ Σαντορίνης 5 (0-5)

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 20/11)

Κάδμος Θήβας-Λοκρός Αταλάντης

Προμηθέας Χαλανδρίου-ΑΕ Σαντορίνης

Έσπερος Λαμίας-Πανναξιακός

Πόλις Καλλιθέας-ΟΦΗ

Πεντέλη-Διαγόρας Δρυοπιδέων

Νίκη Αμαρουσίου-Ιπποκράτης Κω

Ρεπό ο Άρης Νίκαιας

1ος όμιλος Βορρά

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής

Απόλλωνας Καλαμαριάς-Αιγινιακός 77-75 (67-67 κ.α.)

Αριστοτέλης Φλώρινας-Πρωτέας Γρεβενών 49-53

ΓΣ Φαρσάλων-Νικόπολη Πρεβέζης 77-64

Βίκος Ζαγορ.-Ευκαρπία 54-50

Εύαθλος-Διόσκουροι Κοζάνης 58-64

Μελίκη-Τιτάνες Παλαμά 54-87

Ελίμεια-ΑΓΣ Ιωαννίνων 68-60

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 20/11)

Πρωτέας Γρεβενών-Απόλλωνας Καλλαμαριάς

Νικόπολη Πρεβέζης-Αριστοτέλης Φλώρινας

Ευκαρπία-ΓΣ Φαρσάλων

Διόσκουροι Κοζάνης-Βίκος Ζαγοροχώρια

Εύαθλος-Μελίκη

Αιγινιακός-Ελίμεια

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Τιτάνες Παλαμά

2ος όμιλος Βορρά

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής

Μακεδονικός-ΑΕ Κομοτηνής 57-73

Αστέρας Καβάλας-Αγ. Βαρβάρα 81-65

ΓΑΣ Κομοτηνή-Χαλκηδόνα 69-80

ΠΚ Νεάπολης-Μαντουλίδης 66-75

Παναθλητικός-Ικαροι Σερρών 61-48

Ιωνικός Ιωνίας-Ν. Μουδανιά 69-53

Ορφέας Ν. Σκοπού-Ζέφυρος 02 71-81

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 20/11)

Αγ. Βαρβάρα-Μακεδονικός

Χαλκηδόνα-Αστέρας Καβάλας

Μαντουλίδης-ΓΑΣ Κομοτηνή

Ικαροι Σερρών-ΠΚ Νεάπολης

Παναθητικός-Ιωνικός Ιωνίας

ΑΕ Κομοτηνής-Ορφέας Ν. Σκοπού

Ζέφυρος 02-Ν. Μουδανιά

 

Τα φύλλα αγώνα:

1ος όμιλος Νότου

Πορφύρας- Κεραυνός Αιγίου 69-56

Δεκάλεπτα: 24-9, 40-26, 59-42, 69-56 

Διαιτητές: Μαγκαφάς, Ρίζος

Πορφύρας (Παύλος): Σίμος 5, Παλτόγλου 7 (1), Στεφανής 17 (1), Παπαφωτίου, Βούλγαρης 30 (6), Πρέκας, Ιορδάνου 2, Καλαμαράς 6 (2), Ντόκος, Μπαρμπαρής 2, Οικονόμου, Πασμά. 

Κεραυνός Αιγίου (Καραγιάννης): Στογιάνοβιτς 5, Δούρος, Χριστοδουλόπουλος, Κάντας, Φωτίου 13 (1), Ζύγας, Σκλάβος 15 (2), Αγγελόπουλος 8 (1), Καραγιάννης 13, Σκόνδρας 2.

Έσπερος ΑΟΠΑ-ΚΑΟ Κορίνθου  72-61

Δεκάλεπτα: 16-21, 36-40, 53-49, 72-61

Διαιτητές: Σπυρόπουλος Σπ.-Καλογερόπουλος Φ.

Έσπερος ΑΟΠΑ (Γκοργκόλης): Διαμαντόπουλος, Φραντζής 18 (3), Πετρόπουλος 8, Λαμπρόπουλος 5 (1), Ροκανάς, Πελεκούδας 4, Τρυφωνόπουλος, Δ. Λυμπέρης 8 (2), Αγγελόπουλος 4, Οικονομόπουλος 18, Παπανικολόπουλος 7.

ΚΑΟ Κορίνθου(Γκόφας): Κωνσταντίνου, Σακελλαράκης 4 (1), Πράτης 11 (3), Κεφαλάς 8, Παβλίσεβιτς 9 (1), Δανιήλ 3 (1), Σταυρόπουλος 5 (1), Μαγγωνής 2, Μακρής 19, Θωμόπουλος.

Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Ακράτα 77-52 

Δεκάλεπτα: 16-15, 36-28, 57-39, 77-52

Διαιτητές: Λουκαράκης, Χριστινάκης

Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Παπαδάτος): Βλάχος 2, Μελισσουργός 2, Βελιζιώτης 10 (2), Γραμματικός 27 (4), Κανας, Βούζας 6 (2), Δορκοφίκης 9 (1), Μιχαλόπουλος 8, Δαρμογιάννης 6 (1), Παπαδάκης 7 (1).

Ακράτα (Ζίζηλας): Λάππας 4 (1), Λάφης 2, Ολύμπιος 5 (1), Κατωπόδης 9 (1), Οικονομόπουλος, Γ. Μανταλβάνος 8, Μπιτσάκος, Κ. Μανταλβάνος 1, Μαλλής 6 (2), Σακελλαρίου, Βεσκούκης 17 (1).

Πεύκη-Καλαμάτα 68-79

Δεκάλεπτα: 17-19, 36-34, 49-53, 68-79 

Διαιτητές: Μπανασάκης-Καρανικόλα (Δημητριάδης)

Πεύκη (Ζερβουλάκος): Κυριαζόπουλος 6 (1), Τσαμπής 12, Σημαιόπουλος 29 (2), Τάγαρης 13, Κεχρής 5 (1), Κουκάκης 3, Μαντζανάς, Ίβκοβιτς, Πανουργιάς, Πολύζος, Χασάπης, Τσάκος.

Καλαμάτα (Γιαννακόπουλος): Αντωνόπουλος, Κίσσας, Μπάκας 21, Τσικούρης 15 (2), Μαγιντόμπε 17 (2), Σπηλιώτης, Γεωργανάς 9, Τριανταφυλλόπουλος 9 (3), Λουρμπέας, Δελής 4, Κουτίβας 4 (1), Σκοπέτος.

Ένωση Ιλίου-Γλαύκος 68-56 

Δεκάλεπτα: 17-12, 35-30, 52-43, 68-13

Διαιτητές: Μακρής, Χατζημάρκος

Ένωση Ιλίου (Καράμπελας): Βαϊδάκης 4, Μπέλλας Ι. 12 (2), Αρχιμανδρίτης, Φουντάς 10 (2), Πανουτσόπουλος Θ., Τσολάκης 17 (1), Σκαλωμένος 10, Μπέλλας Οδ. 5, Τσιάπουλας, Στρατομήτρος, Βαλσαμούλης 4, Γεωργιάδης 6. 

Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Γιαλλέλης 2, Σερέτης 6 (1), Λαμπρόπουλος 14 (1), Αδαμόπουλος 4, Πολυδωρόπουλος, Παπαβασιλόπουλος 6, Σταυράκης 2, Κάλλης 5 (1), Λιούρδης 4, Αναγνωστόπουλος 13, Παλαδινός.

Ίκαρος Καλλιθέας - Δάφνη Δαφνίου 66-86 

Δεκάλεπτα: 20-24, 37-44, 53-62, 66-86

Διαιτητές: Τσάτσης-Χρηστίδης Ηλ. (Παππάς)

Ίκαρος Καλλιθέας (Πανούλιας): Καράμπελας 10 (1), Μπουργάνος, Βάρσος 4, Οικονομάκης, Ζεγκίνογλου 11 (1), Ψαράς 6 (1), Καλεμτζάκης 11 (2), Τσατάς, Μπελίτσης 7, Αρναουτάκης 13 (1), Σταθόπουλος 4, Τζέμης.

Δάφνη Δαφνίου (Δεσποτάκης): Μαυροειδής 2, Πατάτας, Ρόης 2, Θεοδοσίου 8 (2), Κωνσταντώνης 5 (1), Παλλάντζας 1, Γκίνης 20 (2), Αθανασάκης 6, Μιχόπουλος 7 (1), Κορρές 5, Φιλιππόπουλος 12, Τσελεμπής 18 (1).

Αχαγιά ‘82-Άρης Πετρούπολης 74-72

Δεκάλεπτα: 15-18, 39-38, 62-53, 74-72

Διαιτητές: Σταθόπουλος, Ντάνος

Αχαγιά ‘82 (Δεραός): Μοσχοβάκης 26 (2), Σταμόπουλος 4, Γατσούλης 1, Νικολάου 5, Χαμηλός 3 (1), Τσινόπουλος 16 (1), Λαμπρόπουλος, Δαβάνης 7, Νικολόπουλος 12 (1), Τσεκλένης, Στάνκοβιτς, Σέρμπος.

Άρης Πετρούπολης (Παπαδόπουλος): Κεφαλάς, Βενιτουράκης 12 (4), Δρακόπουλος, Δρικόγιας 12 (2), Κωνσταντίνου 3, Μπαζιώτης 12 (4), Μπούτρης, Κωνσταντακόπουλος, Κυρίτσης, Τασούλας 5, Μακρόπουλος 20, Βεντούρης 8 (2).

2ος όμιλος Νότου

ΟΦΗ-Εσπερος Λαμίας 80-73

Δεκάλεπτα: 17-23, 34-41, 53-57, 80-73

Διαιτητές: Σκαλτσής-Σιδέρης (Μπορμπαντωνάκης)

ΟΦΗ (Κόκκινος): Μητρόπαπας, Κριθινάκης, Μαϊστρέλης 6 (2), Ξενάκης 25 (2), Μπουμπάρης 8, Καρλάφτης 8 (2), Αγαπιάδης 15 (1), Πρωτογεράκης 2, Κυρίτσης, Μουλάς 16 (2).

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης): Ρόκας 7 (2), Φραγκιαδάκης, Σέττος 8 (1), Στογίλκοβιτς 8 (2), Παναγιωτίδης 8, Φύκας 2, Σοφογιάννης 23 (5), Φούντας 2, Ζαχαράκης 9 (3), Παπαργυρόπουλος 6. 

Διαγόρας Δρυοπιδέων-Νίκη Αμαρουσίου 103-66 

Δεκάλεπτα: 30-19, 54-37, 84-51, 103-66

Διαιτητές: Λύρας, Κονταράτος

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Παπαποστόλου 3 (1), Εμίρης 16 (4), Ζακυνθινός 15 (1), Καραλής 18 (4), Καλίλας, Καράμπαμπας 2, Μαυροειδάκος 7, Καρασταμάτης 7 (1), Παπαδολιάς 13 (1), Σαμαράς, Γαλιώτος 11, Ντιφαντής 11. 

Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Μαραγκίδης 9 (1), Κοροπούλης 11, Οικονόμου 11, Κοντογιάννης 11, Σιμιτζής 8, Τσέκενης Γ. 4 (1), Χαραλάμπης 5 (1), Σκούταρης 2, Τσέκενης Α. 1, Αγγέλης 4, Ευαγγελούλης, Μπατής.

Άρης Νίκαιας-Πόλις Καλλιθέας  87-79

Δεκάλεπτα: 28-20, 47-40, 72-61, 87-79

Διαιτητές: Γρίβα-Πλιάκας

Άρης Νίκαιας (Κωνσταντίδης): Γεωργουσόπουλος 2, Καρβούνης 2, Σκιαθίτης 6 (2), Θαλασσινός 9 (1),  Αγγελίδης 7 (1), Γαλίτης 7 (1), Κόλλιας 6, Στέφος 10, Δρίβας 14 (3), Αντωνούσος 3 (1), Καρυπίδης  21.

Πόλις Καλλιθέας (Μουρουχίδης): Μπογδανίδης 10 (2), Χανταντ 2, Κακαργιάς 7, Θοεδωράκος 8 (2), Λυγγερίδης  5,  Ευστρατίου 26 (3), Αρκουμάνης 2, Τσελέκος 6, Καβελάρης, Κυριλής  4, Ζήσης, Ξιούρας 9 (1).

Λοκρός-Πεντέλη 71-66

Δεκάλεπτα: 11-18, 27-32, 46-44, 57-57, 71-66

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης, Καμήτσος

Λοκρός (Ζαρονικόλας): Ρούζιος 7, Ρουμελιώτης 13, Κοσμετάτος 4, Ντέντα, Νικολάου, Μπολμάτης 4 (1), Αν. Μάτος 23 (1), Αγ. Μάτος 13 (2), Θώδος, Σμάγκιν 7.

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Κέκης 2, Γρατσιάτος 13 (1), Αποστολόπουλος 22 (5), Πορτελάνος, Κωνσταντάκος, Καλογερόπουλος 17, Μπίγγος 5 (1), Σαλτουρίδης 2, Μαλούκος 5.

1ος όμιλος Βορρά

Αριστοτέλης Φλώρινας-Πρωτέας Γρεβενών 49-53

Δεκάλεπτα: 21-11, 27-23, 38-35, 49-53

Διαιτητές: Καρακώστας-Κοντογιάννης 

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Τούζος 4 (1), Κέκελης 7, Τέρπος 6, Μήλλιος, Σκαρλάτος 16 (2), Βίτκας 7 (1), Γυμνόπουλος 7 (1), Καραβατάκης, Ελευθερίου 2.

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Μητρόπουλος, Ζήμπρας, Κλωνάρας Αλ. 17 (4), Μπαρτζώκας, Ρίνγκος 3, Κλωνάρας Ν. 10, Συλλάκος 2, Κιούρκας 12 (1), Μπόζιαρης 7 (1), Ασλανίδης, Τζήμου 2, Χατζόπουλος.

Μελίκη-Τιτάνες Παλαμά 54-87

Δεκάλεπτα: 18-19, 25-52, 42-70, 54-87

Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 13 (3), Κοτζαμπάσης 6, Δημητριάδης 7 (1), Γιαννόπουλος 2, Παπαδόπουλος 2, Τζαφέρης, Στάκταρης, Σαζακλίδης 2, Κυριακού, Παραπούρας 17 (2), Παπαρώσης, Ρογκότης 5.

Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Μπιζιώτης 5 (1), Πανάρας 15 (4), Αργύρης 8 (2), Γεωργαντζάς 20 (4), Παπαιωάννου 2, Δερμιτζάκης 19 (2), Αρχοντής 3 (1), Μούμογλου 4, Χατζής 3, Αποστολάκης 8.

Φάρσαλα-Νικόπολη 79-66

Δεκάλεπτα: 16-15, 33-24, 58-52, 79-66

Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου 

Φάρσαλα (Αλεξίου): Φούντας 22 (2), Ψύρρας 7 (1), Αναγνωστόπουλος Χρ. 9 (1), Αναγνωστόπουλος Γ. 26 (4), Παπακώστας 15, Ίλτσογλου, Ντίνος, Τσιλούλης, Μάρκος, Μακρής. 

Νικόπολη (Παπίρης): Βαβέτσης , Αργύρος 2, Μενιουδάκης, Τσιτσώνης 8 (2), Βαγενάς 16 (1), Πολίτης, Παπαμιχαήλ 4, Παπαδημητρίου, Αγραπιδάκης, Νίκας, Μακρόπουλος 10, Μπάλλας 26.

Απόλλων Καλαμαριάς-Αιγινιακός 77-75 (70-70 κ.α.)

Δεκάλεπτα: 14-17, 37-37, 51-55, 70-70, 77-75

Διαιτητές: Ντούρας-Γιαννούλης

Απόλλων Καλαμαριάς (Γιαννικόπουλος) Αζής, Αποστόλου 26 (6), Γαϊτανίδης 2, Τσουλόυγκας, Χατζημιχαηλίδης 3 (1), Αναστασίου 19, Μωυσίδης, Ρέμπελος, Καλαμπόκης, Στυλιανίδης 4, Δοξακης 13 (3), Χατζίδης 10.

Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Κατσιάνος 11 (3), Μωυσίδης 2, Παρίσης, Παουλεάνου 5, Αναστασιάδης 12 (1), Αργυρόπουλος 16 (2), Κιρκιτζιώτης, Πεχλιβάνος, Καρκάρας 17 (2), Παππάς 2, Κοντόπουλος, Τσουτσούκας 10.

Εύαθλος-Διόσκουροι Κοζάνης 58-64

Δεκάλεπτα: 10-13, 26-41, 45-53, 58-64

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ.-Παπαδόπουλος Χ.

Εύαθλος (Παπαδόπουλος): Βακιρλής 2, Σιδηρόπουλος 8, Τσελέκης 9, Παπαδόπουλος 10 (2), ΕΥΑΘΛΟΣ 9, Χατζόπουλος 7 (1), Ημερίδης 9, Ζεμπεκίδης 2, Βαρβούτας 2.

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 6 (2), Σκορδάρης 10 (2), Ντόβας 15 (1), Κουτζομήτρος 8, Μαυρίδης 12 (1), Γλίάνας 2, Καρανώτας Στ. 11 (2), Ζολώτας, Καρανώτας Τ.

Βίκος Ζαγοροχώρια-Ευκαρπία 54-50

Δεκάλεπτα: 17-11, 29-29, 38-37, 54-50

Διαιτητές: Μελανίδης-Ντόγκας

Βίκος Ζαγοροχώρια (Πάνου): Μιχαήλ 4 (1), Πανταζής 9 (1), Κάκος, Βάτσιος, Αντωνίου 8, Τάσης 2, Εξαρχόπουλος 15 (2), Τζοβάρας 8, Ζήκος, Λάμπρου, Γιώτακης 8.

Ευκαρπία (Γκένογλου): Ψευτογκάς 5 (1), Πούλιος, Κολότσιος 5, Θεοδωρόπουλος, Κοσμίδης, Μπάρκος, Γαϊτάνης 6 (2), Χολέβας 14, Βενετίδης, Απιδόπουλος 5 (1), Ουλουσίδης 9, Γκαβέζος 6 (1).

2ος όμιλος Βορρά

Αστέρας Καβάλας-Αγία Βαρβάρα 81-65

Δεκάλεπτα: 15-29, 33-47, 54-58, 81-65

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γ.-Λουλουδιάδης

Αστέρας Καβάλας (Μαγιάννης): Παπαζώτος 15 (2), Τεμεκονίδης 1, Μπόζης 9 (2), Μαρκόπουλος 1, Μαραβέγιας, Γ. Σουλίδης 2, Αθανασιάδης 21 (1), Αργυρίου, Χαριζάνης 15 (2), Μυζίου 10, Ζαρωτιάδης 7.

Αγία Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς 15 (3), Κοντογιαννόπουλος 1, Αντωνιάδης, Μητρούλης 6 (2), Ζωτίδης 6 (2), Παϊτάρης, Δάτσης 10, Δανίκας 13 (1), Ντάτσης, Παπακωνσταντίνου 10 (2), Φασουλάς 4, Σκοπίδης.

Ιωνικός Ιωνίας-Νέα Μουδανιά 69-53

Δεκάλεπτα: 22-10, 36-27, 59-38, 69-53

Διαιτητές: Ρούκας-Ζιώγας

Ιωνικός Ιωνίας (Καραμουσαλίδης): Μητακίδης, Σαρησάββας, Παναγιώτου 17 (2), Τουτβετζίδης 12 (1), Δικταπανίδης 2, Γκούμας 6, Σιδηροηλίας, Παπαδόπουλος 11, Κουλαξής 7, Καλογεράτος 9 (3), Κούντες 2, Γεωργιάδης 2.

Νέα Μουδανιά (Παναγιωτόπουλος): Παπαδόπουλος 3, Βέτσος, Τεζετζίδης, Τσιγγελίδης 5, Χαριστός Κ. 5, Σερέτης, Κουτζούχας 8, Κοκκίνης 6, Ξανθόπουλος, Φιλοξενίδης 8, Χαριστός Σ 9,. Παντελέρης 9.

Μακεδονικός-ΑΕ Κομοτηνής 57-73

Δεκάλεπτα: 16-16, 36-34, 42-55, 57-73

Διαιτητές: Παργιανόπουλος-Κέτουλας

Μακεδονικός (Μύθου):Σκουφεζής Ε., Κοντσές 12, Ντσιλής 15, Μπαρζού 8 (2), Παπαγρηγορίου, Κομμάτας 4, Χαλάτσης 9, Σκουφεζής Α 1, Πηλακούτας 6 (2), Λυχριδάς 1, Ρίζος 1, Μαργαρίτης.

ΑΕ Κομοτηνής (Κοκκινόπουλος) Σταματέλος 10 (1), Κρίμπουρας, Χονδρόπουλος 14 (4), Βακρινός 2, Λεχούδης 9, Βαχαρίδης, Κουτσοβασίλης 18 (2), Καραμπέκης 5, Μπορμπίδης, Πολυχρονιάδης, Παλάκης 15 (2), Λέφης.

Παναθλητικός-Ικαροι Σερρών 61-48

Δεκάλεπτα: 14-12, 35-20, 44-34, 61-48

Διαιτητές: Γερακίνης-Παζόλης

Παναθλητικός (Γεροφώτης):Βογιατζής 5 (1), Πράντσος, Τσεσμετζής, Μαδεμλής, Χατζημιχαηλίδης 14 (4), Καλούτσικος 12, Κοϊμτζόγλου 8, Μαυροματίδης 4, Τσιακίρης, Μπάκος 16(3), Κασούρας 2, Βαρίδης.

Ικαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Μπουζουτσίδης, Γρίψιος 9 (1), Παπαπασχάλης 2, Γεωργιανός 8, Τράκας 17 (3), Παπαδόπουλος, Γιαννούλης, Γκούτζιας 5, Σταματόπουλος, Παρχαρίδης 2, Θολιώτης 4, Φώτογλου 1.

ΓΑΣ Κομοτηνής-Χαλκηδόνα 69-80

Δεκάλεπτα: 22-18, 34-42, 49-54, 69-80

Διαιτητές: Εκίζογλου-Λαδάς

ΓΑΣ Κομοτηνής (Λεμονίδης): Σαββίδης, Καραγιώργος, Σκεμπής 13, Αθανασίου 9 (3), Χατζηδημητρίου 11(1), Καναράς 10(2), Σιμάκης 12(1), Καλατζής 12 (3), Καραμπέκης, Χαλίλ 2, Γκουτσίδης.

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Τουλούμης 12 (2), Μαρκίδης 10, Μαραπίδης 6, Παπαδόπουλος, Λαϊδης, Μπατάκος 13, Σεφερίδης 8, Κοτζαγιάννης 10, Χαρτόπουλος 21 (2).

Νεάπολη-Μαντουλίδης 66-75

Δεκάλεπτα: 16-18, 33-41, 49-63, 66-75

Διαιτητές: Πετανίδου-Καρκαλέτσης

Νεάπολη ( Μπούμπας – Τασόπουλος): Νικολαίδης 7 (1), Χριστοδούλου 5, Αποστολίδης 17, Καραγιαννάκης 8 (2), Χύτας 11, Ζειμπέκης 7 (1), Χριστοφόρης, Φαρμάκης 2, Καραφέρας, Δημητρόπουλος 1, Τσιώρας 5 (1), Ταουκίδης 3.

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος); Γκίζης, Ροπούτης 14 (2), Τάκης 3 (1), Φόρογλου, Μπέλλος 9, Γκαντίδης 4, Γιαννακός 1,Ρεφατλάρι, Γκαβέζος, Κουτουξίδης 29, Τσιριλάκης 6, Θώμος 9.

Ορφέας Νέου Σκοπού-Ζέφυρος 71-81

Δεκάλεπτα: 17-22, 35-40, 51-64, 71-81

Διαιτητές: Κατρακάρης – Μπακάλης

Ορφέας Νέου Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 20 (3), Ιακωβίδης 17 (3), Αποστόλου 7 (1), Χατζής 6 (2), Καβαργύρης 2, Χατζηανδρέου 10, Ιωσηφίδης 6, Τσανάκας 3 (1), Σύρπας, Χατζηκυριακίδης.

Ζέφυρος (Τσολάκης): Μυτιληναίος 18 (4), Μυλωνάς 18, Αλεξανδρίδης 16 (4), Τσιουντός 17 (2), Μυστιλιάδης 1, Τσιώκας 11, Πατίκας.

SHARE:

BEST OF NETWORK

ΕΛΛΑΔΑ

Αυτές είναι οι 10 δουλειές με τα λιγότερα λεφτά (έκπληξη η Νο1)

Ένα επάγγελμα που αποτελεί το όνειρο αρκετών παιδιών και νέων είναι σήμερα το πιο κακοπληρωμένο στην Ελλάδα. Δείτε την πλήρη λίστα της totallymoney.com

MALEBOX

O Terry Richardson του Ιnstagram και οι 'μπαζούκας' μούσες του

Τον λένε Mike Tang και κάθε μέρα περνάνε μπροστά από το φακό του οι πιο βαβαβούμ γυναίκες του Μαΐάμι και συνολικά της αμερικάνικης ηπείρου.

ΘΡΙΛΕΡ ΣΤΟ ΑΓΡΙΝΙΟ

Τι είπε ο Δημήτρης στους φίλους του πριν σκοτωθεί

Νέα ντοκουμέντα που δεν είχαν μέχρι σήμερα δει το φως της δημοσιότητας, στο θρίλερ του Αγρινίου

ΣΙΝΕΜΑ

Στο ‘War for the Planet of the Apes’, η ιστορία του κόσμου σου θα αλλάξει

Οι πίθηκοι (ξανα)πήραν τα όπλα τους.

ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ

Αυτό είναι το πλέον εντυπωσιακό κτίριο της Αθήνας για το 2017

Σε απόσταση αναπνοής από το πολυβραβευμένο ΚΠΙ Σταύρος Νιάρχος ένα ακόμη επιβλητικό κτήριο έρχεται να προστεθεί στην περιοχή. Σε ποιον κορυφαίο επιχειρηματία ανήκει και ποια η χρήση του

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24