Β' ΕΘΝΙΚΗ

"Στοπ" στου Ζωγράφου για Πανιώνιο

"Στοπ" στου Ζωγράφου για Πανιώνιο

Ο Φιλαθλητικός επικράτησε του Πανιωνίου με 68-63 κι έτσι υποχρέωσε τους "κυανέρυθρους" στην πρώτη τους ήττα στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής. Συνεχίζει αήττητο το Ηράκλειο, όλη η δράση στον Βορρά.

Ο Φιλαθλητικός έκανε την έκπληξη της 3ης αγωνιστικής, επικρατώντας του Πανιωνίου με 68-63 και υποχρεώνοντας την ομάδα του Κώστα Σορώτου στην πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής.

Από 'κει και πέρα, το Ηράκλειο επιβλήθηκε της Νίκης Αμαρουσίου με 77-63 κι έκανε το "τρία στα τρία" παραμένοντας έτσι στην κορυφή της κατάταξης ενώ ο Παπάγος επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα, μετά το 74-67 επί του Αμύντα.

Στην πρώτη του επίσημη αγωνιστική υποχρέωση για φέτος και με "όπλο" την άμυνα, ο Ιωνικός Νικαίας επικράτησε της Ένωσης Ιλίου με 72-63.

Όμιλος Νότου - 3η αγωνιστική

Φιλαθλητικός – Πανιώνιος 68-63

Παπάγος – Αμύντας 74-67 

Κορωπί – Πανελευσινιακός 85-81 

Ιωνικός Νικαίας – Ένωση Ιλίου 72-63 

Κρόνος Αγ.Δημ – Χολαργός 66-73

Ίκαρος Ν.Σμ. – Έσπερος 67-72

Ηράκλειο – Νίκη Αμαρουσίου 77-63

Προμηθέας Χαλ. – Εργοτέλης 67-61

Φιλαθλητικός - Πανιώνιος 68-63

Διαιτητές: Πόντας – Καλογερόπουλος.

Τα δεκάλεπτα: 24-18, 45-43, 56-49, 68-63.

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Παπαδημητρίου 12 (3), Πανταζής, Κεφαλάς, Λιακόπουλος 3 (1), Βαρνάβας 8, Σαμοθράκης 5, Λυμπερόπουλος 8 (2), Λεγκίκας 4, Τραφαλής 6, Αγγελόπουλος 2, Γκαβασιάδης 20 (2).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Σορώτος): Γαρμπής, Παπαρέγκας 4, Βλάχος 6(1), Κόκκαλης 9, Ζώρζος 7(1), Μίχαλος 7(1), Φιλιππάκος 14(2), Τσιάκος 7, Αναγνωστάκης 9.

Παπάγος - Αμύντας 74-67

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος – Μαραμής.

Τα δεκάλεπτα: 19-25, 35-31, 53-44, 74-67.

ΠΑΠΑΓΟΣ (Καλογήρου): Οινοκομάκης 3 (1), Βιδάλης 6 (2), Σιμόπουλος, Αποστολίδης 5 (1), Δέδες 9, Διαμαντόπουλος 16 (1), Σιούτης 5 (1), Υφαντής 3, Δορκοφίκης 15 (1), Ρουμπέας, Τζιβελέκας 12 (3), Αρσένης.

ΑΜΥΝΤΑΣ (Ζαβός): Ζούπας 10, Αγγελόπουλος 11, Ρούσσος, Διαμαντόπουλος 17, Ματζούρος 2, Βαρδιάνος 9 (3), Τίμης 2, Κουκουνιάς 8, Αλεξάνδρου, Μπάρμπας 2, Βογιατζής 2, Καμπούρης 4.

Κορωπί - Πανελευσινιακός 85-81

Διαιτητές: Ζακεστίδης - Κάρδαρης.

Τα δεκάλεπτα: 28-20, 53-45, 68-56, 85-81

ΚΟΡΩΠΙ (Καρακώστας): Ντάσης 3 (1), Μελάς 4, Κούσουλας 27 (5), Καράμπελας, Υφαντής 8, Τύρλας 12, Στούκας 10, Αμπαράς 3 (1), Σκλάβος 3, Χρύσης 7, Αγαδάκος 18 (2), Σαρλής

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 17, Μιχαλούτσος 1, Ηλιάδης Β., Μποχωρίδης 28 (6), Ντέντας 4, Σπηλιόπουλος, Ηλιάδης Ν. 6 (2), Δούκας, Μπένος 1, Ματζιώρης 24 (4)

Ιωνικός Νικαίας - Ένωση Ιλίου

Τα δεκάλεπτα: 25-18, 44-36, 55-54, 72-63.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Οικονόμου): Κούτουλας 4, Ντιμπ 5, Μπολάτογλου, Μούκας 8 (2 τριπ.), Ρεκουνιώτης 4, Τασόπουλος 21, Λυκογιάννης 14, Βεσκούκης 10 (1 τριπ.), Γιαννίκος 6 (2 τριπ.).

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Πανούλιας): Μπέλλας Γιαν. 4, Καπινιάρης 24 (1 τριπ.), Τσολάκης 6, Μπασδέκης 3 (1 τριπ.), Μπέλλας Οδ. 17, Σκορδάς 4, Κόκκας 5.

Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Χολαργός 66-73

Διαιτητές: Διμπινούδης-Μηλαπίδης.

Τα δεκαλέπτα: 16-19, 35-46, 49-56, 66-73.

ΚΡΟΝΟΣ (Σαββάτης): Μπάλας 9, Στραγανιώτης 1, Μητσάκης 11, Ξούρας 4, Κόης 4, Ζούκας 9, Αντωνόπουλος 2, Φρουσκλιάς 9, Ανδρεάτος 2, Γιαννόπουλος 2, Ματαλιώτακης 11, Περαντωνάκης 2.

ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Χατζηπανηγύρης): Λάππας 11, Δρόσος 1, Παπάς 4, Αγόρης 10, Καρτέρης 2, Μουμπάρακ 14,Καραμπάς 5, Γραμματίκας 6, Κιαπέκος 4, Μπουργανός, Γιανναλέτσος 16.

Ίκαρος Νέας Σμύρνης - Έσπερος ΑΟΠΑ 67-77

Διαιτητές: Κοντίλης–Λιότσος

Τα δεκάλεπτα: 17-12, 36-36, 51-51, 67-77

ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 16, Μιχαλόπουλος 4, Δορκοφίκης 9 (2), Παπαβασιλείου, Βούζας 2, Τζέμης 3, Βουρλίτης 11 (1), Σταμάτης 14 (3), Κάνας, Δαρμογιάννης 4, Αντωνούτσος, Σακελλαρόπουλος 4.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Κεσαπίδης): Κατσαΐτης, Φραντζής, Στυλίδης 10 (3), Μαγιντόμπε 1, Ροκανάς, Κελεσίδης 1, Γιαλελής, Αγγελόπουλος 8, Καραβανάς 9, Γκόβας 28 (2), Ψαρόπουλος 12 (2), Μακρής 5 (1).

Ηράκλειο – Νίκη Αμαρουσίου 77-63

Διαιτητές: Δαρλαμήτσος – Καρακάσης.

Τα δεκάλεπτα:13-17, 34-29, 57-47, 77-63.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Ράλλης): Μεταξωτός 2, Πρωτογεράκης 2, Φραγκιαδάκης, Αυγενικός 10, Σπυριδάκης 2, Καραδολάμης 14 (2), Κουπίδης 20 (3), Μαραγκάκης 8, Αντωνογιαννάκης, Λιανός 15 (1), Κυρίτσης, Πάλλης 4.

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Κωλέτσης): Τσεκένης Ι., Οικονομόπουλος 18 (1), Θωμόπουλος 2, Παυλίσεβιτς 16 (2), Κοντογιάννης 4, Κυπριτζόγλου 8, Ατζάμογλου, Σταθόπουλος 5, Σαλτουρίδης 1, Τσεκένης Α. Μούγιος 7, Μαύρος 2.

Προμηθέας Χαλανδρίου – Εργοτέλης 64-57

Διαιτητές: Κυριακόπουλος – Φάκαρος

Τα δεκάλεπτα: 21-12, 37-32, 49-52, 64-57

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Νικητόπουλος): Ανδρικόπουλος 2, Καραθανασόπουλος, Σαμιώτης 2, Αλεξόπουλος 3, Τασιόπουλος 14(1 τριπ., 6 ασιστ, 4 ριμπ.), Καρούζος 13 (2 τριπ., 6 ριμπ.), Παπαπαθανασόπουλος, Ζερβός 11 (5 ριμπ., 4 ασίστ), Ρώσης 1, Ανδρουλάκης 12 (1 τριπ., 5 ριμπ.), Μαλούκος 7 (12 ριμπ).

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Δόσπρας, Κριθανάκης, Ξενάκης 8 (1), Χασάπης, Σακελλαράκης 6, Καρακωνσταντάκης 7 (1), Βασιλειάδης, Τσερκιτζόγλου 10 (1), Πετράκης 14 (2), Σκληβας 8, Καραλής 4.

Η κατάταξη (έπειτα από 3 αγώνες)

1. Ηράκλειο 6 / 3-0

2. Προμηθέας Χαλανδρίου 5 / 2-1

3. Πανιώνιος 5 / 2-1

4. Ένωση Ιλίου 5 / 2-1

5. Παπάγος 5 / 2-1

6. Χολαργός 5 / 2-1

7. Φιλαθλητικός 5 / 2-1

8. Εργοτέλης 4 / 1-2

9. Έσπερος Πατρών 4 / 1-2

10. Κορωπί 4 / 1-2

11. Νίκη Αμαρουσίου 4 / 1-2

12. Αμύντας 3 / 1-1*

13. Πανελευσινιακός 3 / 1-1*

14. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 3 / 0-3

15. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 3 / 0-3

16. Ιωνικός Νικαίας 2 / 1-0**

* Ένα ματς λιγότερο

** Δύο ματς λιγότερα

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 25/10)

Αμύντας-Φιλαθλητικός

Πανελευσινιακός-Παπάγος

Ενωση Ιλίου-Κορωπί

Χολαργός-Ιωνικός Νίκαιας

Εσπερος Πατρών-Κρόνος Αγίου Δημητρίου

Νίκη Αμαρουσίου-Ικαρος Νέας Σμύρνης

Ηράκλειο-Προμηθέας Χαλανδρίου

Πανιώνιος-Εργοτέλης

Όμιλος Βορρά - 3η αγωνιστική

Πιερικός Αρχέλαος–Στρατώνι 57-62

Αίολος Αστακού–ΓΣΛ 1928 80-61

Αγρίνιο–Καστοριά 56-55

ΑΕΛ–Ιωνικός Ιωνίας 86-66

Ερμής Λαγκαδά–Πολύγυρος 60-50

Ευκαρπία–Ανατόλια 73-56

Τιτάνες Παλαμά–Άργος Ορεστικό 88-75

Ρεπό: ΕΑΚ Θεσσαλονίκης 

Πιερικός Αρχέλαος – Στρατώνι 57-62

Διαιτητές: Φουτζήλας–Τζιβελεκίδου

Τα δεκάλεπτα:19-20, 34-38, 53-53, 57-62.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ(Χατζηιωάννου): Τσιλιγκαρίδης, Γκοντόπουλος 21(4), Τοπούζης 8, Γκογκίδης 8(2), Παπαδόπουλος 4, Ζησόπουλος 2, Παρμακτσίδης 4, Ασημάκης 9(1), Οικονόμου 1.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Νικολαΐδης): Κολοκοτρώνης, Αμπατζάς 9(1), Δήμου 6(2), Δεληγιάννης 2, Γεωργάκης 7(1), Πασαλίδης 2, Φλιάτης Ι. 11, Αρνίδης 8(2), Φλιάτης Γ. 3, Χαντζίδης 4, Δασκαλόπουλος 10.

Αίολος Αστακού – ΓΣΛ 1928 80-61

Διαιτητές: Παφίλης-Τσιαπλής

Τα δεκάλεπτα: 22-13, 38-34, 62-45, 80-61.

Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 10(2), Μακρής, Παππάς 13(2), Κατσαρές 9(1), Θανόπουλος, Κακλαμάνος 22(2), Κιτσούλης 12(1), Καλατζής, Λυμπάρης, Χαρισμίδης 14.

ΓΣΛ (Πρίμορατς): Κουσιάτζας, Τσιαμπαλής 6(1), Γοργόλης 2, Παπαχρήστος 6(1), Λαμπρόπουλος 7(2), Μπόγδανος 7(1), Τσιαβές, Νταλός 5, Αγγελόπουλος 8, Βαβάτσικος 10(1), Λεπενιώτης 11(1).

Αγρίνιο – Καστοριά 56-55

Διαιτητές: Παργιαννόπουλος-Τσουμαχίδης

Τα δεκάλεπτα: 12-7, 30-17, 43-34, 56-55

Αγρίνιο (Μυριούνης): Περρερής 9, Τσιρώνης 4, Παραπούρας 11(3), Ναούμης 8(2), Παρούχας 8(2), Σκαρλάτος, Μήτσου 9(1), Γεωργούλας, Αναστασάκης 7, Πουρνάρας.

Καστοριά (Σούλιος): Δαραβίγκας 3(1), Λέκκος, Ματενίδης, Γυμνόπουλος 3(1), Τεπετίδης 9(2), Τσαούσης, Ντάλης 7, Τασιούδης 4, Αντωνιάδης 10(1), Πανταζής 11(3), Τσότσος, Βοϊβατόπουλος 8.

ΑΕΛ – Ιωνικός Ιωνίας 86-66

Διαιτητές: Ταρενίδης-Ελευθεριάδης

Τα δεκάλεπτα: 28-15, 46-36, 72-50, 86-66.

ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 2, Αθανασόπουλος 4, Σαριμπαλίδης 18(6), Τσούτσος 9, Κουτίνας 12(2), Κονδυλόπουλος 5(1), Παπανικολάου 5, Μαλτέσιος 5, Πολίτης 20(4), Παπακώστας 6, Φιλιππόπουλος.

Ιωνικός Ιωνίας (Μπαξεβάνης): Πολυχρονίδης, Πρωτούλης 8, Παναγιώτου 20(1), Μανωλάρι, Βάλλιος 9(1), Τοπουζίδης 3(1), Σιδηροηλίας, Μαυροκεφαλίδης 2, Τάκης, Μούκας 6(2), Σαρρής 4, Κρομμύδας 14.

Ερμής Λαγκαδά – Πολύγυρος 60-50

Διαιτητές: Πιτσίλκας Μ.-Πιτσίλκας Β.

Τα δεκάλεπτα: 10-10, 23-24, 37-32, 60-50.

Ερμής Λαγκαδά (Αγγέλης): Καϊκλής 6(1), Μήνου, Ρίζος, Ακεψιμαϊδης 16(1), Γεωργιάδης 12(2), Νότης 2, Παρίτσης 7, Πιλκούδης 1, Βενετίδης. Γκαμούρας 7, Καντάρκος 4.

Πολύγυρος (Πέγιας-Παπαδόπουλος): Μυλωνάς, Τσιμπής 6(1), Γαβριηλίδης, Παπασαραφιανός, Κοτζαγιάννης 8, Τσιούντος 9(1), Βούλγαρης 4, Ζεϊμπέκης 5(1), Χρηστίδης 2, Νούκαρης 7, Πιπιλιάρης 9, Χαριστός.

Ευκαρπία – Ανατόλια 73-56

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Τζιοπάνος

Τα δεκάλεπτα: 21-19, 40-28, 56-41, 73-56

Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Ματενίδης 7, Τζινόπουλος 6, Δώδος 5(1), Κουντουρατζόγλου 15, Κουτζιομήτρος 3(1), Κωλότσιος, Γκαβέζος, Παουλεάνου, Απιδόπουλος 6, Γκόφας 4, Σουτζόπουλος 21(4), Κόκκουρας 6.

Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Δοξάκης 3(1), Σιώπης 7, Γαλανίδης 11(1), Τριανταφυλλίδης 13,(1), Θεοδωρίδης 2, Καραμανώλης 4, Σιώμος 16(1), Βεργίνης, Βρέττας.   

Τιτάνες Παλαμά–Άργος Ορεστικό 88-75

Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Θεοδώρου

Τα δεκάλεπτα: 18-12, 38-30, 56-58, 88-75.

Τιτάνες Παλαμά (Σερίφης): Τριανταφύλλου 21(6), Γεωργαντζάς 5(1), Παπα¨θιωάννου 17(2), Τσέλιος 5(1), Αργύρης 10(2), Χουχούμης 20(6), γκέρος 6, Αποστολάκης 4.

Άργος Ορεστικό (Καραταγλίδης): Γιαγκόπουλος, Σαββίδης 14(2), Κίτσιος, Μιχαηλίδης 6(1), Μαυρίδης 12, Τράντας 4(1), Κώττας 16(2), Μανδαλάκης 15(1), Χατζόπουλος 8, Μπέλλος, Μποζίνης, Παντελίδης.

Η κατάταξη (έπειτα από 3 αγώνες )

1. Αίολος Αστακού 6 / 3-0

2. Ανατόλια 5 / 2-1

3. Ευκαρπία 5 / 2-1

4. Αγρίνιο 5 / 2-1

5. Ερμής Λαγκαδά 4 / 2-0

6. Άργος Ορεστικό 4 / 1-2

7. Πολύγυρος 4 / 1-2

8. ΓΣ Λαρισαίων 4 / 1-2

9. Πιερικός Αρχέλαος 4 / 1-2

10. Στρατώνι 4 / 1-2

11. Τιτάνες Παλαμά 4 / 1-2

12. ΕΑΚ Θεσσαλονίκης 3 / 1-1*

13. Καστοριά 3 / 1-1*

14. Ιωνικός Ιωνίας 3 / 0-3

15. ΑΕΛ 2 / 1-0**

* Ένα ματς λιγότερο

** Δύο ματς λιγότερα

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 25/10)

ΓΣ Λάρισας - Πιερικός Αρχέλαος

Καστοριά - Αίολος Αστακού

Ιωνικός Ιωνίας - ΕΑΚ Θεσσαλονίκης

Πολύγυρος - ΑΕΛ

Ανατόλια - Ερμής Λαγκαδά

Ευκαρπία - Τιτάνες Παλαμά

Στρατώνι - Αργος Ορεστικό

SHARE:

BEST OF NETWORK

Νεκρό 6χρονο αγοράκι που αγνοούνταν στην Κομοτηνή

Τραγική κατάληψη στην υπόθεση της εξαφάνισης του Μεχμεταλή Σεζάλ, που φαίνεται πως βρέθηκε νεκρός το πρωί της Δευτέρας

Μέχρι η ΑΕΚ να κλείσει 40 χρόνια χωρίς πρωτάθλημα

Η επιστροφή Χιμένεθ στον πάγκο της ΑΕΚ ήταν το πιο πρόσφατο τουβλάκι στον τοίχο της ασθένειας.

Ο γιος του τρομοκράτη που έκανε την πρώτη επίθεση στους Δίδυμους Πύργους

Πώς είναι να μεγαλώνεις ως γιος του τρομοκράτη που σχεδίασε την πρώτη επίθεση στους Δίδυμους Πύργους. Υπάρχει διέξοδος από τη βαριά σκιά του πατέρα σου; Είναι η βία η απάντηση στα προβλήματα του σύγχρονου κόσμου; Ο Ζακ Eμπραχίμ μιλά για τη ζωή του, το ISIS, τον Τραμπ, τον γιο της Πόλα Ρούπα αλλά και για το όραμα του για έναν κόσμο χωρίς ρατσιστικό μίσος (Pics)

Oι πιο τσουρουφλιστά σέξι φιναλίστ του The Voice

Γιατί καλή η φωνή, αλλά δεν είναι κακό να πούμε και 1-2 καλά λόγια για το κορμί.

Χάρτης: Πώς θα γίνει η Ευρώπη αν επικρατήσει ο εθνικισμός

Το μέλλον των κρατών της Ευρώπης, όπως τα γνωρίζουμε σήμερα, επιχειρεί να καταγράψει ο ένας χάρτης, που καταγράφει όλες τις περιοχές που επιθυμούν ανεξαρτησία. Πως θα επηρεαστεί η Ελλάδα; (Pics)

 
UNIQUE

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24