Β' ΕΘΝΙΚΗ

Ασταμάτητος ο Ιωνικός Νικαίας

Ασταμάτητος ο Ιωνικός Νικαίας

Ο Ιωνικός νίκησε με 78-70 τον Διαγόρα Δρυοπιδέων κι έκανε το 9/9 στον Ομιλο του Νότου της Β' Εθνικής.

Ο Ιωνικός Νικαίας συνέχισε την αήττητη πορεία του, καθώς το... τρένο του δεν σταμάτησε ούτε απέναντι στον Διαγόρα Δρυοπιδεών και παρέμεινε η μοναδική αήττητη ομάδα και στους δύο Ομίλους του πρωταθλήματος

Ο Πανελευσιακός πήρε τη νίκη επί του Τρίτωνα με 78-70, η ΑΕΝ Κηφισιάς... λύγισε στην παράταση το Ηράκλειο (92-88, κ.α. 75-75), ο Πρωτέας Βούλας επιβλήθηκε της Κορίνθου με 77-71 και ο Ιπποκράτης επικράτησε του Μανδραϊκού με 63-55. Η ΕΦΑΟΖ πέρασε από τη Νέα Σμύρνη επικρατώντας με 76-66 του Ικάρου και η Δάφνη Δαφνίου νίκησε με 80-63 το Κορωπί. Τέλος, ο Πανερυθραϊκός νίκησε εύκολα το Παγκράτι.

Ο Χαρίλαος Τρικούπης στον Ομιλο του Βορρά επιβλήθηκε με 73-58 του Ερμή Λαγκαδά, ανέβηκε στο 8-1 και συνεχίζει να απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής νιώθοντας πάντως την... ανάσα των Ικάρων Σερρών, οι οποίοι επικράτησαν εκτός έδρας της Χαλκηδόνας με 75-65.

Ομιλος Νότου

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:

Ιπποκράτης Κω – Μανδραϊκός 63-55

ΑΕΝ Κηφισιάς – Ηράκλειο 92-88 (75-75 κ.α.)

Πανερυθραϊκός – Παγκράτι 72-49

Πρωτέας Βούλας – ΚΑΟ Κορίνθου 77-71

Πανελευσινιακός – Τρίτων 78-70

Ικαρος Νέας Σμύρνης – ΕΦΑΟΖ 66-76

Δάφνη Δαφνίου – Κορωπί 80-63

Ιωνικός Νικαίας – Διαγόρας Δρυοπιδέων 78-70

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 72-49

Δεκάλεπτα: 18-16, 35-23, 60-32, 72-49

Διαιτητές: Μαγγουνής, Πλιάκας

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 7, Στεργίου 4, Καλλιανιώτης, Δερμιτζάκης 2 (3 τάπες), Τσακίρης 11 (1), Σκάνδαλος 8 (6 ασίστ), Γιαουρτόγλου 21 (4/8 τρίπ.), Αντωνίου 8 (2), Μακρόπουλος 8, Σταθόπουλος 5 (8 ριμπ.), Καλούδας, Λέπουρης

Παγκράτι (Χούμπαυλης): Κούτρας 5 (1), Καυκής 1, Γιαννίκος 6 (1), Γεωργοπαπαδάκος 6 (2), Λυτόπουλος 6, Μήτσιαλος 6, Τζάτζας, Χριστόπουλος 9 (2), Γερονίκος 4, Ξιούρας, Μπένος 4, Φάσουρας 2.

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ  – ΚΟΡΩΠΙ 80-63

Δεκάλεπτα:14-18, 37-37, 59-49, 80-63

Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Φραγγούλη

Δάφνη Δαφνίου (Ρήγγας): Γεωργούτσος 13, Χρυσός 4, Σοφρωνάς 4, Γκίνης 17 (5), Μιχόπουλος 12 (2), Γκιουζέλης 7, Τσιάκος 11, Καπώνης 6 (2), Τσελεμπής 2, Θεοδοσίου 2, Κοροβέσης 2.

Κορωπί (Ρουμελιώτης): Δενδρινός 8 (2), Γκοντόπουλος 18 (3), Σερέτης 8, Αγόρης 2, Σιμιτζής 3 (1), Σπανός 11, Τσατάς, Μαλτέτσιος 8, Πέτς 5.

ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ 92-88 (75-75 κ.αγ.)

Δεκαλέπτα: 8-20, 40-50, 58-66, 75-75, 92-88

Διαιτητές : Τσάτσης-Νάστος

Α.Ε.Ν.Κ. (Λιογας, Λαδικος) : Καμαριανος 12,  Μοσχοβιτης 16(1), Κεφαλάς 12, Μαρινος, Ντουζιδης 8(2), Χαϊκαλης 5(1), Χατζηνικολας 15, Ψαροπουλος 24( 2), Πρεκας.

Ηράκλειο (Μακράκης): Κιτσος, Σταμπουλής 11(1), Μποχωριδης 36(6), Λιανος 14, Πρωτογερακης 2, Καλατζης, Χάλαρης 10(2), Παπαδακης 3, Λακκας 12(1).

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΚΟΡΙΝΘΟΣ 77-71

Δεκάλεπτα : 27-17,52-30,68-48,77-71

Διαιτητές : Λογοθέτης-Ρίζος

Πρωτέας Βούλας (Βλάχος, Τερζής): Αγγελόπουλος 15, Βαρδαβάς 7, Τοπάλης 13(2), Αυγενικός 16(3), Αθηνιώτης 5(1), Ματαλιωτάκης 12, Μόρφης 4, Γάργαλης 2, Μπάλας 3(1), Ματσάγγος, Παπάδης, Καματερός.

Κορινθος (Νικητοπόυλος, Διαμαντίδης) : Δανιήλ 12(3), Σακκελαράκης 3, Κεφαλάς 6, Γιανναλέτσος 18, Μακρής 10(2), Πράτης 9(1), Καρούζος 8(2), Ράπτης, Κατσαμάκης 5(1), Γεωργούδης, Σκορδάς, Αντωνόπουλος.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΤΡΙΤΩΝΑΣ 78-70

Δεκάλεπτα: 22-19, 37-33, 59-55, 78-70

Διαιτητές: Τσαχάκης-Πόντας

Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 4, Νικολακόπουλος 18 (2), Κελαϊδής 9 (1), Χόρτσας, Ηλιάδης 9 (1), Ζούμπος 13 (2), Στέφος 4, Δούκας 9 (1), Ματζιώρης 9 (2).

Τρίτωνας (Μιχελάκος): Ευστρατίου, Κούτουλας, Καλαντζής 3 (1), Ντιμπ 18 (3), Θυμνιός 11, Καραδολάμης 16 (2), Γκαβανόπουλος 3 (1), Κουκουνιάς 4, Τασόπουλος 15.

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ – ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 63-55

Δεκάλεπτα : 15-10, 33-28, 49-44, 63-55

Διαιτητές: Μαγκαφάς- Τσιμπούρης

Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Κουμπούρας 16(1), Τρύπας 2, Ονάσογλου 10(2), Σκούφης 6(2), Παπαδημητρίου 2, Ασημακόπουλος 7, Λεκάκης 5, Χαρίσης 11, Τσακαλέρης 4, Καταβαίνης.

Μανδραϊκός (Μπεκές): Τζιβελέκας 7(1), Κωτσόπουλος, Παπανικολάου, Καραμπάτσος, Γκαϊτάσοβ 7, Παπαπέτρου, Μουστόπουλος 9, Βαφιάς 14(4), Ψυλέας 8, Γεωργοπαπαδάκος 8(1).

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 78-70

Δεκάλεπτα: 24-23, 39-38, 54-47, 78-70

Διαιτητές: Μηλαπίδης-Παπαφωτίου

Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης): Βασιλόπουλος Θοδ., Κοντραφούρης, Κουντουράς 6(1),Καράμπουλας 26(2), Βουγιούκας 3, Πετροδημόπουλος 10, Χατζηκυριάκος, Μπατής, Βασιλόπουλος Φώτης 11(3), Κανονίδης 13, Κατούφας 9, Παπαδόπουλος

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Εμίρης 5 (1), Κουκάς 11 (3), Καραλής 4 (1), Πέττας 22(1), Μαυροειδάκος 3, Καρασταμάτης 6(2), Παπαδολιάς, Λυκογιάννης 4, Κατιάκος 13(1), Καραβανάς 2

Βαθμολογία :

1.Ιωνικός Νικαίας 18 (9-0)

2.Τρίτωνας 15 (6-3)

3.ΚΑΟ Κορίνθου 14 (5-4)

4.Ηράκλειο 14 (5-4)

5.Ιπποκράτης Κω 14 (5-4)

6.ΕΦΑΟΖ 14 (5-4)

7.Δάφνη Δαφνίου 14 (5-4)

8.Πανερυθραϊκός 13 (5-3)

9.Διαγόρας Δρυοπιδέων 13 (4-5)

10.Παγκράτι 13 (4-5)

11.Πρωτέας Βούλας 13 (4-5)

12.Νέα Κηφισιά 13 (4-5)

13.Μανδραϊκός 12 (4-4)

14.Πανελευσινιακός 12 (3-6)

15.Κορωπί 11 (2-7)

16. Ικαρος Νέας Σμύρνης 10 (1-8)

Η επόμενη αγωνιστική (10η, 10/12):

Ηράκλειο – Ιπποκράτης Κω

Παγκράτι – Ν. Κηφισιά

ΚΑΟΚ – Πανερυθραϊκός

Πρωτέας Βούλας- Πανελευσινιακός

Μανδραϊκός – Ικαρος Ν. Σμύρνης

ΕΦΑΟΖ – Ιωνικός Νικαίας

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Δάφνη Δαφνίου

Κορωπί – Τρίτων

Ομιλος Βορρά

Τα αποτελέσματα: της 9ης αγωνιστικής:

Χαρίλαος Τρικούπης-Ερμής Λαγκαδά 73-58

ΓΑΣ Χαλκηδόνας-Ίκαροι Σερρών 65-75

Στρατώνι-Φάρσαλα 73-60

Γέφυρα-Καβάλα 54-61

Ευρώπη Πευκοχωρίου-Ανατόλια 78-69

Ελίμεια-Αγρίνιο 48-54

Τιτάνες Παλαμά-Ασπίδα Ξάνθης 69-67

Ρεπό: Μαχητές/Πειραματικό

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ-ΑΝΑΤΟΛΙΑ78-69

Διαιτητές: Ζάχαρης-Τσουμαχιδης

Δεκάλεπτα: 18-25, 39-44, 64-59, 78-69

Eυρώπη Πευκοχωρίου (Πλατής): Αμπατζιδης, Tσιμπής 22(1),  Tζουβάρας 8, Mαυρίδης 2, Kαραμπέκης 10, Mυλωνίδης 10 (1), Kιγμέτογλου 6 (1),  Θεοδωρίδης 12, Δανάκης 8.

Ανατολια (Γκαιτατζης): Πρωτούλης 11, Βλάχος 3 (1), Γαλανίδης 7 (1), Ζαφειρούδης, Συμεωνίδης 17, Ξενιτίδης, Σταματογιάννης 6, Ζώτος 9 (1), Βεργίνης, Καραποστόλου 16 (1).

ΓΕΦΥΡΑ-ΚΑΒΑΛΑ 54-61

Διαιτητές: Ντούρας-Δημάδης

Δεκάλεπτα: 8-9, 25-24, 38-50, 54-61

Γέφυρα (Καραμουσαλίδης): Καζαμίας 3(1), Νικολαΐδης 3(1), Γιαμούκης 2, Κολοκοτρώνης 14(1), Γαρέζος, Σιώπης 12, Σαραντίδης, Ταουσάνης 4, Σιώμος 13, Ευσταθιάδης, Μπίσκας 3.

Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάζιε 17, Παντόπουλος, Μιχάλογλου 22(3), Καπινιάρης 2, Τάγαρης 8, Πλιούκας 7(1), Αθανασιάδης 5(1), Πιεβάλιτσα, Καραθανάσης, Παπππάς, Χοντρόπουλος.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ-ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 69-67

Διαιτητές: Θεοδώρου-Καρκαλέτσης

Δεκάλεπτα: 25-13, 41-37, 52-53, 69-67

Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Κουσιάντζας 2, Μπιζιώτης, Τσούμας, Γεωργαντζάς 11, Κατσαδούρος 2, Μηλιώνης 8(2),  Τζιμούρτος, Αρχοντούλης, Μακρής 3(1), Μανδαλάκης 25(2), Αποστολάκης 18.

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Αμούτζιας 2, Παπαδάκης 8, Τσιώγκας 6(2), Στεφανίδης 3(1), Γρούδος 14, Κλωνάρας 1, Σαββίδης, Άνθης, Κουτσογιάννης 10, Γκέλιος 19(2), Θεοδωρίδης, Απιδόπουλος 4.

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 73-58

Διαιτητές: Καραβίτης-Θεοδωρόπουλος

Δεκάλεπτα: 24-18, 42-32, 58-38, 73-58

Χαρίλαος Τρικούπης (Δημητριάδης): Γυφτάκης, Βουρνάς 6(1), Λειβαδάς 2, Ντόβας 9(1), Ξηρός 3(1), Μουράτογλου 5, Σταυρόπουλος 8, Περρωτής 13, Τριπολίδης.Δ, Καραγκιολίδης 6, Αδαμόπουλος 6, Πολίτης 15(2).

Ερμής Λαγκαδά (Τσούρμας): Καικλής, Αμπατζάς 10(1), Μήνου, Ελευθεριάδης 2, Τοπουζίδης 9(2), Μάρουσιτς 1, Παρίτσης 5, Πιλκούδης 8, Δημητρακάς 11(1), Γκαμούρας 4, Χριστοδούλου 3, Κοτσάνος 5.

ΕΛΙΜΕΙΑ-ΑΓΡΙΝΙΟ 48-54

Διαιτητές : Παπαδόπουλος-Σαρακενίδης

Δεκάλεπτα : 13-10, 25-30, 39-43, 48-54

Ελίμεια (Δημόπουλος): Μούσιος, Σταυράκης, Μαλούτας, Σούπουρας 4(1), Τσιάμης 9(1), Πεχλιβανίδης, Κούβελας, Τσούκας, Νικολάου 19, Μαλιούρας 3, Μακρής 7, Τσιμίδης 6.

Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 10(1), Μπερερής 5, Κυριλής Θ. 3, Μουρατίδης 13, Γκρέκας 12(2), Κυριλής Δ., Ρέντζιος 2, Κασαμπαλής, Μήτσου 2, Σταύρου 2, Τάγκας 5.

Βαθμολογία

1. Χαρίλαος Τρικούπης 17 (8-1)

2. Ικαροι Σερρών 16 (7-2)

3. Ερμής Λαγκαδά 15 (6-3)

4. Kαβάλα 14 (6-2)

5. Φάρσαλα 14 (5-4)

6. Πευκοχώρι 14 (5-4)

7. Στρατώνι 13 (4-5)

8. Χαλκηδόνα 12 (3-6)

9.  Ασπίς Ξάνθης 12 (4-4)

10. Μαχητες/Πειραματικό 12 (4-4)

11. Ανατόλια 11 (3-5)

12. Αγρίνιο 11 (8-3)

13. Γέφυρα 11 (8-3)

14. Ελίμεια  9 (1-7

15. Τιτάνες Παλαμά 9 (1-7)

Η επόμενη αγωνιστική (10η, 10/12):

Ίκαροι Σερρών-Χαρίλαος Τρικούπης

Φάρσαλα-ΓΑΣ Χαλκηδόνας

Στρατώνι-Γέφυρα

Μαχητές/Πειραματικό-Ευρώπη Πευκοχωρίου

Ανατόλια-Ελίμεια

Αγρίνιο-Τιτάνες Παλαμά

Ασπίδα Ξάνθης-Καβάλα

Ρεπό: Ερμής Λαγκαδά

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Οι Ελληνίδες που έχουν αναδείξει το μπικίνι & τατού σε τέχνη

Γιατί τι νόημα έχει να 'στολίζεις' το σώμα σου με ωραίες 'ζωγραφιές' αν δεν ξέρεις πως να τις αναδείξεις με το σωστό μπικίνι.

Game of Thrones: 9 εξελίξεις που θα συμβούν 100% στον 8ο κύκλο

Κοιτάμε χωρίς φόβο και πάθος στην αιματοβαμμένη, κρυστάλλινη σφαίρα του 'Game of Thrones'.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24