Α2

Μεγάλο ματς στην Πάτρα

Μεγάλο ματς στην Πάτρα

Ο Απόλλωνας Πάτρας υποδέχεται τον Ηρακλή στο μεγάλο παιχνίδι της ημέρας στην Α2, η οποία διεξάγεται εξ ολοκλήρου σήμερα λόγω της εθνικής εορτής της 28ης Οκτωβρίου. Διαβάστε αναλυτικά το πρόγραμμα σε Α2, Β' και Γ' Εθνική.

Στην Πάτρα θα γίνει το ματς της ημέρας για την 4η αγωνιστική της Α2, εκεί όπου ο Απόλλωνας θα υποδεχτεί τον Ηρακλή, έχοντας για πρώτη φορά στη 12άδα του τον Αλεξ Ακερ. Δύσκολη έξοδο έχει και το Περιστέρι, που καλείται να σημειώσει "διπλό" στην έδρα του Εθνικού, ενώ μεγάλο ενδιαφέρον παρουσιάζει και το αθηναϊκό ντέρμπι μεταξύ του Παπάγου και του Αμαρουσίου στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Α2, η οποία διεξάγεται ολόκληρη σήμερα (29/10) λόγω της εθνικής εορτής της 28ης Οκτωβρίου.

Στις 14:30 θα ανοίξει το πρόγραμμα στη Β' Εθνική με το πιο ενδιαφέρων παιχνίδι του νότιου ομίλου (Δάφνη Δαφνίου-Ιπποκράτης Κω), ενώ οι αναμετρήσεις Μαχητές/Πειραματικό Πεύκων-Ίκαροι Σερρών και Αγρίνιο-Στρατώνι είναι αυτές που ξεχωρίζουν στον Βορρά. Τέλος, σήμερα θα γίνει και η 3η αγωνιστική στη Γ' Εθνική, με το πρόγραμμα να έχει 26 αγώνες συνολικά στους τέσσερις ομίλους του Νότου και του Βορρά.

Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα:

Α2

(4η αγωνιστική)

Καρδίτσας 17.00 Καρδίτσα-ΑΕΛ (Τζαφλέρης-Σιμητόπουλος-Ζαχαρής)

ΕΑΚ Παπάγου 17.00 Παπάγος-Μαρούσι (Καλδίρης-Παπαθανασίου-Διμπινούδης)

Περιβόλας 17.00 Απόλλωνας Πάτρας-Ηρακλής (Ανδρικόπουλος-Σκούτας-Γιακείμη)

ΔΑΚ Καστοριάς 17.00 Καστοριά-Χολαργός (Πουρσανίδης Κ.-Συμεωνίδης-Λόρτος)

Υμηττού 17.00 Αμύντας-Δούκας (Ζακεστίδης-Μπούκας-Σπυρόπουλος)

Ψυχικού 17.00 Ψυχικό-Δόξα Λευκάδας (Διαμαντής-Τσούνας-Νάστος)

Π. Σαλπέας 17.00 Εθνικός-Περιστέρι (Μαγκλογιάννης-Τσαρούχα-Τσαχάκης)

Αγιάς 17.00 Ερμής Αγιάς-Αρκαδικός (Ταρενίδης Στ.-Θεοδώρου-Τσιρτσιμάλης)

Β' Εθνική

(4η αγωνιστική)

1ος όμιλος

1ο Χαϊδαρίου 14.30 Δάφνη Δαφνίου-Ιπποκράτης Κω (Κυριακόπουλος-Ρίζος)

Στρέφη 17.00 Τρίτωνας-ΑΕ Ν. Κηφισιάς (Καλογερόπουλος-Μαγγουνής)

Γ. Παπασιδέρης 17.00 Κορωπί-Πανερυθραϊκός (Θεοδωρόπουλος-Τσολάκος)

Στ. Βενέτης 17.00 Διαγόρας Δρυοπιδέων-Πρωτέας Βούλας (Καραβίτης-Πλιάκας)

Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟΖ-ΚΑΟ Κορίνθου (Λιότσιος-Κοτσίμπος)

Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-Παγκράτι (Μηλαπίδης-Αντωνιάδης)

Δύο Αοράκια 17.00 Ηράκλειο-Πανελευσινιακός (Καρακάσης-Τσακαλογιάννης)

ΔΑΚ Νίκαιας 19.00 Ιωνικός Νίκαιας-Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Καρακωνσταντόπουλος-Καλογριάς)

2ος όμιλος

Αλ. Δημόγλου 17.00 Καβάλα-Χαρίλαος Τρικούπης (Τζίμα-Τζιοπάνος Νικ.)

Χ. Χριστοδούλου 17.00 Ασπίδα Ξάνθης-Χαλκηδόνα (Ελευθεριάδης-Δημάδης)

ΔΑΚ Αγρινίου 16.00 Αγρίνιο-Στρατώνι (Δημόπουλος-Κοτσίρης)

Ανατόλια 17.00 Ανατόλια-Φάρσαλα (Παπαδόπουλος Θ.-Παπαγερίδης)

ΔΑΚ Πεύκων 17.00 Μαχητές Πειραματικού Πεύκων-Ίκαροι Σερρών (Καλογερόπουλος-Παριανόπουλος)

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Γέφυρα (Κοϊμτζόγλου-Γαζέτας)

ΔΑΚ Κοζάνης 17.00 Ελίμεια-Ευρώπη 87 Πευκοχώρι (Γερακίνης-Φακίτσας)

Γ' Εθνική

(3η αγωνιστική)

1ος όμιλος

Ναυπλίου 17.00 Οίακας Ναυπλίου-ΚΑΠ (Καμήτσος-Λεκατσάς)

ΕΑΚ Ν. Ιωνίας 17.00 Ν. Ιωνία-Ακράτα (Χατζημάρκος-Καρανικόλα Αλεξ)

ΕΑ Πατρών 17.00 ΕΑ Πατρών-Έσπερος ΑΟΠΑ (Πολυχρόνης-Τηγάνης)

ΔΚΓ Αιγίου 17.00 Κεραυνός Αιγίου-Μελίσσια (Μαγκαφάς-Τσιμπούρης)

Απόλλωνα 17.00 Απόλλωνας Σμύρνης-Ένωση Ιλίου (Κονταράτος-Παπαδόπουλος Χρ.)

Κ. Αχαϊας 17.00 Αχαγιά 82-Ολυμπιάδα Λεχ. (Ασημακάκη-Σταθόπουλος)

Τέντας 17.00 Καλαμάτα 1980-Γλαύκος (Ορφανός Ιορ.-Δαβιδέλης)

2ος όμιλος

Εσπέρου 20.00 Έσπερος-Λοκρός (Λογοθέτης-Μαρίγλη)

Κλαδισού 17.00 ΑΟΚ Χανιά-Ερμής Σχηματαρίου (Λύρας-Τζίμης)

Χίου 17.00 ΒΑΟΛ Χίου-Έσπερος Λαμίας (Χρηστίδης Ηλ.-Σιδερής)

Νέας Πεντέλης 17.00 Πεντέλη-Άρης Πετρούπολης (Φασόλης-Τεφτίκης)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΑΕΕ Παναγίτσας (Κιουλαφάς-Μπακετέα)

Βαρδινογιάννειο 17.00 ΟΦΗ-Νίκη Αμαρουσίου (Μακρόπουλος-Ελ Ανύ)

3ος όμιλος

Πρέβεζας 17.00 Νικόπολη-Ιωνικός Ιωνίας (Καρακώστας-Λελούδας)

ΕΑΚ Κέρκυρας 17.00 Φαίακας-Ζέφυρος 02 (Κατωτικίδης-Παπανικολάου)

Δ. Βικέλας 17.00 Φίλιππος Βέροιας-ΑΟΚ Βέροιας (Παπαδόπουλος Χ.-Τζιοπάνος Γ.)

Ν. Ιωνίας Βόλου 17.00 Νίκη Βόλου-ΑΠΣ Πτολεμαϊδας (Μελανίδης-Ντόγκας)

Μπάρας Τρικάλων 17.00 Ίκαροι Τρικάλων-ΑΓΣ Ιωαννίνων (Λουλουδιάδης-Καρκαλέτσης)

Πολυκάστρου 17.00 Εύαθλος-Αγρίνιο (Τσουμαχίδης-Δολγύρας)

4ος όμιλος

Αγ. Παύλου 18.00 Κένταυρος Καλικράτειας-ΜΕΝΤ (Μπακάλης-Ζαχαριάδης)

Μίμης Τσικινας 17.00 ΧΑΝΘ-Απόλλωνας Καλαμαριάς (Σιταρίδης-Τσούλης)

ΔΑΚ Σίνδου 18.00 Αστέρας Σίνδου-Ορφέας Ν. Σκοπού (Σαρακενίδης-Χατζημπαλίδης)

Πολυγυρου 18.00 Πολύγυρος-Μαντουλίδης (Παπαγεωργίου-Καλέσης)

Μακεδονικού 18.00 Μακεδονικός-Αίας Ευόσμου (Αγραφιώτης Ιωάν.-Παπαθανασίου)

Ελευθερούπολης 18.00 Ελευθερούπολη-Κομοτηνή (Φουτζήλας-Σελεβός)

Κομοτηνής 18.00 Κομοτηνή-Ευκαρπία (Εκίζογλου-Λαδάς)

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ "ΑΧΑΙΟΥΣ"

Παρουσιάστηκε ο Άκερ

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Black Friday: Στον χορό των προσφορών ΑΒ Βασιλόπουλος και Σκλαβενίτης

Μετά από τα Lidl που είχαν προαναγγείλει προσφορές για το Black Friday και οι άλλες δύο μεγάλες αλυσίδες σουπερ μάρκετ μπήκαν στο παιχνίδι των προσφορών

4 ήρωες του Τρωικού Πολέμου που δεν ξέρεις τίποτα γι' αυτούς

Ο Flash των Τρώων και η Wonder Woman που πήρε στο κυνήγι τον Αχιλλέα.

ΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΣ

Το πρώτο ΠΑΣΟΚικό μαγαζί της χώρας είναι γεγονός - Κοκτέιλ ΠΑΣΟΚίτο και ΠροφιΝΤΕΛΟΡ

Κάτι νέο έρχεται στην πόλη από τα παλιά. Ένα πράσινο "καφενείο" σοσιαλιστικής τέχνης στήνεται στο Γκάζι και το News 24/7 σας ενημερώνει πρώτο για το εγχείρημα

Οι καμπύλες της Tao Wickrath δεν χωράνε πουθενά

Μια πρώτη γνωριμία με το κορίτσι πίσω από το sideboob της εβδομάδας.

 
ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24