Α2

Η κλήρωση της Α2

Η κλήρωση της Α2

Πραγματοποιήθηκε σήμερα η κλήρωση του πρωταθλήματος της Α2 που φέτος αναμένεται με τεράστιο ενδιαφέρον.

Η παρουσία ισχυρών ομάδων και η έλευση παικτών πολύ υψηλού επιπέδου έχουν δώσει ιδιαίτερο χρώμα και ενδιαφέρον στο πρωτάθλημα της Α2, που κλήρωσε το μεσημέρι της Παρασκευής. Βγήκε αναλυτικά το πρόγραμμα για ολόκληρη σεζόν με τη συμμετοχή 16 ομάδων (λόγω της δικαίωσης του Φιλίππου Βέροιας από το ΑΣΕΑΔ). Την επόμενη σεζόν θα παίζουν 14 στην κατηγορία, ενώ για πρώτη φορά έγινε εισαγωγή πλέι-οφ ανόδου (από τη 2η ως την 5η θέση) και play-out για τον υποβιβασμό.

Την πρώτη αγωνιστική η Κύμη δοκιμάζεται στην έδρα των Μαχητών, ο Φάρος υποδέχεται τη Λιβαδειά, ο Προμηθέας με τον Πανερυθραϊκό, το Ψυχικό στην έδρα του Δούκα και ο Εθνικός απέναντι στο Παγκράτι. Όσο για τον Πανιώνιο; Θα παίξει εκτός έδρα με τον ΟΦΗ. Η τραγική ειρωνεία; Οι δύο ομάδες που πάλεψαν για την παραμονή και ουσιαστικά προκάλεσαν την αύξηση των ομάδων σε 16, θα συναντηθούν την πρώτη αγωνιστική, με τη Βέροια να φιλοξενεί τον Ηρακλή.

 

1η αγωνιστική (3/10)

 

Λαύριο-Πανιώνιος

Δούκας-Ψυχικό

Δόξα Λευκάδας-ΟΦΗ

Φίλιππος Βέροιας-Ηρακλής

Μαχητές-Κύμη

Προμηθεάς-Πανερυθραϊκός

Φάρος-Λιβαδειά

Εθνικός-Παγκράτι

 

2η αγωνιστική (10/10)

 

Ψυχικό-Λαύριο

ΟΦΗ-Δούκας

Ηρακλής-Δόξα Λευκάδας

Κύμη-Φίλιππος Βέροιας

Πανερυθραϊκός-Μαχητές

Λιβαδειά-Προμηθέας

Παγκράτι-Φάρος

Πανιώνιος-Εθνικός

 

3η αγωνιστική (17/10)

 

Λαύριο-ΟΦΗ

Δούκας-Ηρακλής

Δόξα Λευκάδας-Κύμη

Φίλιππος Βέροιας-Πανερυθραϊκός

Μαχητές-Λιβαδειά

Προμηθέας-Παγκράτι

Φάρος-Εθνικός

Πανιώνιος-Ψυχικό

 

4η αγωνιστική (24/10)

 

Ηρακλής-Λαύριο

Κύμη-Δούκας

Πανερυθραϊκός-Δόξα

Λιβαδειά-Φίλιππος Βέροιας

Παγκράιτ-Μαχητές

Εθνικός-Προμηθέας

Φάρος-Πανιώνιος

ΟΦΗ-Ψυχικό

 

5η αγωνιστική (31/10)

 

Λαύριο-Κύμη

Δούκας-Πανερυθραϊκός

Δόξα Λευκάδας-Λιβαδειά

Φίλιππος Βέροιας-Παγκράτι

Μαχητές-Εθνικός

Προμηθέας-Φάρος

Πανιώνιος-ΟΦΗ

Ψυχικό-Ηρακλής

 

6η αγωνιστική (7/11)

 

Πανερυθραϊκός-Λαύριο

Λιβαδειά-Δούκας

Παγκράτι-Δόξα Λευκάδας

Εθνικός-Φίλιππος Βέροιας

Φάρος-Μαχητές

Προμηθέας-Πανιώνιος

Κύμη-Ψυχικό

Ηρακλής-ΟΦΗ

 

7η αγωνιστική (14/11)

 

Λαύριο-Λιβαδειά

Δούκας-Παγκράτι

Δόξα Λευκάδας-Εθνικός

Φίλιππος Βέροιας-Φάρος

Μαχητρές-Προμηθέας

Πανιώνιος-Ηρακλής

Ψυχικό-Πανερυθραϊκός

ΟΦΗ-Κύμη

 

8η αγωνιστική (21/11)

 

Παγκράτι-Λαύριο

Εθνικός-Δούκας

Φάρος-Δόξα Λευκάδας

Προμηθέας-Φίλιππος Βέροιας

Μαχητρές-Πανιώνιος

Λιβαδειά-Ψυχικό

Πανερυθραϊκός-ΟΦΗ

Κύμη-Ηρακλής

 

9η αγωνιστική (28/11)

 

Λαύριο-Εθνικός

Δούκας-Φάρος

Δόξα Λευκάδας-Προμηθέας

Φίλιππος-Μαχητρές

Πανιώνιος-Κύμη

Ψυχικό-Παγκράτι

ΟΦΗ-Λιβαδειά

Ηρακλής-Πανερυθραϊκός

 

10η αγωνιστική (5/12)

 

Φάρος-Λαύριο

Προμηθέας-Δούκας

Μαχητές-Δόξα

Φίλιππος Βέροιας-Πανιώνιος

Εθνικός-Ψυχικό

Παγκράτι-ΟΦΗ

Λιβαδειά-Ηρακλής

Πανερυθραϊκός-Κύμη

 

11η αγωνιστική (19/12)

 

Λαύριο-Προμηθέας

Δούκας-Μαχητές

Δόξα-Φίλιππος

Πανιώνιος-Πανερυθραϊκός

Ψυχικό-Φάρος

ΟΦΗ-Εθνικός

Ηρακλής-Παγκράτι

Κύμη-Λιβαδειά

 

12η αγωνιστική (9/1)

 

Μαχητρές-Λαύριο

Φίλιππος Βέροιας-Δούκας

Δόξα Λευκάδας-Πανιώνιος

Προμηθέας-Ψυχικό

Φάρος-ΟΦΗ

Εθνικός-Ηρακλής

Παγκράτι-Κύμη

Λιβαδειά-Πανερυθραϊκός

 

13η αγωνιστική (16/1)

 

Λαύριο-Φίλιππος Βέροιας

Δούκας-Δόξα Λευκάδας

Πανιώνιος-Λιβαδειά

Ψυχικό-Μαχητές

ΟΦΗ-Προμηθέας

Ηρακλής-Φάρος

Κύμη-Εθνικός

Πανερυθραϊκός-Παγκράτι

 

14η αγωνιστική (23/1)

 

Δόξα Λευκάδας-Λαύριο

Δούκας-Πανιώνιος

Φίλιππος Βέροιας-Ψυχικό

Μαχητές-ΟΦΗ

Προμηθεάς-Ηρακλής

Φάρος-Κύμη

Εθνικός-Πανερυθραϊκός

Παγκράτι-Λιβαδειά

 

15η αγωνιστική (30/1)

 

Λαύριο-Δούκας

Πανιώνιος-Παγκράτι

Ψυχικό-Δόξα Λευκάδας

ΟΦΗ-Φίλιππος Βέροιας

Ηρακλής-Μαχητές

Κύμη-Προμηθέας

Πανερυθραϊκός-Φάρος

Λιβαδειά-Εθνικός

 

16η αγωνιστική (6/2)

 

Πανιώνιος-Λαύριο

Ψυχικό-Δούκας

ΟΦΗ-Δόξα Λευκάδας

Ηρακλής-Φίλιππος Βέροιας

Κύμη-Μαχητές

Πανερυθραϊκός-Προμηθέας

Λιβαδειά-Φάρος

Παγκράτι-Εθνικός

 

17η αγωνιστική (13/2)

 

Λαύριο-Ψυχικό

Δούκας-ΟΦΗ

Δόξα-Ηρακλής

Φίλιππος Βέροιας-Κύμη

Μαχητές-Πανερυθραϊκός

Προμηθέας-Λιβαδειά

Φάρος-Παγκράτι

Εθνικός-Πανιώνιος

 

18η αγωνιστική (27/2)

 

ΟΦΗ-Λαύριο

Ηρακλής-Δούκας

Κύμη-Δόξα Λευκάδας

Πανερυθραϊκός-Φίλιππος Βέροιας

Λιβαδειά-Μαχητές

Παγκράτι-Προμηθέας

Εθνικός-Φάρος

Ψυχικό-Πανιώνιος

 

19η αγωνιστική (5/3)

 

Λαύριο-Ηρακλής

Δούκας-Κύμη

Δόξα Λευκάδας-Πανερυθραϊκός

Φίλιππος Βέροιας-Λιβαδειά

Μαχητρές-Παγκράτι

Προμηθέας-Εθνικός

Πανιώνιος-Φάρος

Ψυχικό-Ηράκλειο

 

20η αγωνιστική (12/3)

 

Κύμη-Λαύριο

Πανερυθραϊκός-Δούκας

Λιβαδειά-Δόξα Λευκάδας

Παγκράτι-Φίλιππος Βέροιας

Εθνικός-Μαχητές

Φάρος-Προμηθέας

ΟΦΗ-Πανιώνιος

Ηρακλής-Ψυχικό

 

21η αγωνιστική (15/3)

 

Λαυριο-Πανερυθραϊκός

Δούκας-Λιβαδειά

Δόξα Λευκάδας-Παγκράτι

Φίλιππος Βέροιας-Εθνικός

Μαχητές-Φάρος

Πανιώνιος-Προμηθέας

Ψυχικό-Κύμη

ΟΦΗ-Ηρακλής

 

22η αγωνιστική (26/3)

 

Λιβαδειά-Λαύριο

Παγκράτι-Δούκας

Εθνικός-Δόξα Λευκάδας

Φάρος-Φίλιππος Βέροιας

Προμηθέας-Μαχητές

Ηρακλης-Πανιώνιος

Πανερυθραϊκός-Ψυχικό

Κύμη-ΟΦΗ

 

23η αγωνιστική (2/4)

 

Λαύριο-Παγκράτι

Δούκας-Εθνικός

Δόξα Λευκάδας-Φάρος

Φίλιππος Βέροιας-Προμηθέας

Πανιώνιος-Μαχητές

Ψυχικό-Λιβαδειά

ΟΦΗ-Πανερυθραϊκός

Ηρακλής-Κύμη

 

24η αγωνιστική (9/4)

 

Εθνικός-Λαύριο

Φάρος-Δούκας

Προμηθέας-Δόξα Λευκάδας

Μαχητές-Φίλιππος Βέροιας

Κύμη-Πανιώνιος

Παγκράτι-Ψυχικό

Λιβαδειά-ΟΦΗ

Πανερυθραϊκός-Ηρακλής

 

25η αγωνιστική (16/4)

 

Λαύριο-Φάρος

Δούκας-Προμηθέας

Δόξα Λευκάδας-Μαχητές

Πανιώνιος-Φίλιππος Βέροιας

Ψυχικό-Εθνικός

ΟΦΗ-Παγκράτι

Ηρακλής-Λιβαδειά

Κύμη-Πανερυθραϊκός

 

26η αγωνιστική (23/4)

 

Προμηθέας-Λαύριο

Μαχητές-Δούκας

Φίλιππος Βέροιας-Δόξα

Πανερυθραϊκός-Πανιώνιος

Φάρος-Ψυχικό

Εθνικός-ΟΦΗ

Παγκράτι-Ηρακλής

Λιβαδειά-Κύμη

 

27η αγωνιστική (7/5)

 

Λαύριο-Μαχητές

Δούκας-Φίλιππος Βέροιας

Πανιώνιος-Δόξα Λευκάδας

Ψυχικό-Προμηθέας

ΟΦΗ-Φάρος

Ηρακλής-Εθνικός

Κύμη-Παγκράτι

Πανερυθραϊκός-Λιβαδειά

 

28η αγωνιστική (14/5)

 

Φίλιππος-Λαύριο

Δόξα Λευκάδας-Δούκας

Λιβαδειά-Πανιώνιος

Μαχητές-Ψυχικό

Προμηθέας-ΟΦΗ

Φάρος-Ηρακλής

Εθνικός-Κύμη

Παγκράτι-Πανερυθραϊκός

 

29η αγωνιστική (21/5)

 

Λαύριο-Δόξα Λευκάδας

Πανιώνιος-Δούκας

Ψυχικό-Φίλιππος Βέροιας

ΟΦΗ-Μαχητές

Ηρακλής-Προμηθέας

Κύμη-Φάρος

Πανερυθραίκός-Εθνικός

Λιβαδειά-Παγκράτι

 

30η αγωνιστική (28/5)

 

Δούκας-Λαύριο

Παγκράτι-Πανιώνιος

Δόξα Λευκάδας-Ψυχικό

Φίλιππος Βέροιας-ΟΦΗ

Μαχητές-Ηρακλής

Προμηθέας-Κύμη

Φάρος-Πανερυθραϊκός

Εθνικός-Λιβαδειά

SHARE:

BEST OF NETWORK

ΚΟΥΙΖ

Τι εθνικότητας είναι οι τρόποι σου;

Πόσο Άγγλος είσαι στα ραντεβού σου;

BEST OF ONEMAN

25 σημάδια ότι μεγαλώνεις

Ένας δημοσιογράφος του Oneman συμβιβάζεται με το γεγονός ότι μεγάλωσε και μοιράζεται μαζί σου όλα τα ‘συμπτώματα’.

ΑΝΑΛΥΣΗ

Αυτή είναι η πιο δύσκολη γλώσσα του κόσμου

Τί ισχύει για τα ελληνικά στον γλωσσολογικό λαβύρινθο του πλανήτη. Μια ανάλυση για τις λέξεις και λεξιλογική γνώση παγκοσμίως

ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

Game of Thrones: Ο George R.R. Martin προειδοποιεί για Χειμώνα και θανατικά

Με κάθε νέα συνέντευξη του George R.R. Martin, τα πράγματα φαίνονται όλο και πιο δυσοίωνα για το Westeros.

ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΚΚΛΗΣΙΑ

Λίντσαραν μέχρι θανάτου παιδόφιλο τρομπετίστα

Ο άνδρας είχε καταδικαστεί σε κάθειρξη για κακοποίηση 5 νηπίων με τους γονείς και το εξαγριωμένο πλήθος να παίρνει εκδίκηση με αυτό τον τρόπο

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24