Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Νίκησε ο Άρης

Ο Άρης δυσκολεύτηκε, αλλά κατάφερε να πάρει το εντός έδρας αποτέλεσμα απέναντι στον ΔΑΣΑΛ με 71-67 και πλέον βρίσκεται στην δεύτερη θέση του πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχες παρότι προηγήθηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο με 21-19, βρέθηκαν στο ημίχρονο πίσω στο σκορ με τέσσερις πόντους (35-39).

Αυτό, όμως δεν τις εμπόδισε να φτάσουν τελικά στη νίκη με 71-67 και να βρεθούν στην δεύτερη θέση του πρωταθλήματος πίσω από τον ΑΘηναϊκό.

Τα δεκάλεπτα: 21-19, 35-39, 51-52,71-67

Άρης: Μπάλλα, Ντάμπη(1), Χατζάκου 15(3), Μπουσνάκη 14, Σπυριδοπούλου 15, Σκρμπα 16, Τραντά 5(1).

ΔΑΣΑΛ: Κωτσοπούλου 23(2), Παυλοπούλου, Ναβροζίδου, Σκιμπέ 20(1), Σμυρναίου 7(1), Πλουμπή 2, Διέλα 5(1), Δέβλα 10(3).

Η Βαθμολογία (21αγ.): Αθηναϊκός 42, Άρης 35, ΦΕΑ 34, Παναθηναϊκός 34, Εσπερίδες 33, Πανιώνιος 33, ΔΑΣΑΛ 33, Απόλλων Πτ. 32, ΠΑΟΚ 30, Πρωτέας Β. 27, Ολυμπιακός Β. 24, Αμαρυλλίς 21.

Η επόμενη αγωνιστική (16/04, 22η αγ.): ΦΕΑ - Απόλλων Πτολεμαϊδας, Αθηναϊκός - Αμαρυλλίς, Εσπερίδες - Παναθηναϊκός, ΠΑΟΚ - Άρης, ΔΑΣΑΛ - Πανιώνιος, Πρωτέας Βούλας - Ολυμπιακός Βόλου.