Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Η Νίκη Λευκάδας επικράτησε στον μικρό τελικό

ΚΥΠΕΛΛΟ / FINAL-4 / ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ / Eurokinissi Sports) EUROKINISSI SPORTS

Η Νίκη Λευκάδας επικράτησε του Πρωτέα Βούλας με 71-45, έχοντας για κορυφαία την Μπράουν (27π) και με αυτόν τον τρόπο κατέκτησε την τρίτη θέση στο Κύπελλο Ελλάδας.

Στον μικρό τελικό του Final Four στο Κύπελλο Γυναικών, το οποίο διεξάγεται στην Γλυφάδα, η Νίκη Λευκάδας επικράτησε εύκολα του Πρωτέα Βούλας με 71-45 και με αυτόν τον τρόπο κατέκτησε την τρίτη θέση στο τουρνουά.

Για της νικήτριες ξεχώρισε η Μπράουν, η οποία σημείωσε 27 πόντους, οι 12 εκ των οποίων ήταν στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ ακολούθησε η Στάρα με 14 πόντους. Για τον Πρωτέα Βούλας πρώτη σκόρερ ήταν η Σπυριδοπούλου με 15 πόντους.

Δεκάλεπτα: 21-18, 40-28, 54-41, 71-45

Νίκη Λευκάδας (Δουβίτσας): Χαιριστανίδου 6, Τελίδου 4, Καμπουράκη 6, Μπράουν 27, Αρώνη, Γούναρη, Ψυχογιού 6, Κέιντυ 8, Παπαδοπούλου, Λιβιτσάνου, Στάρα 14, Μπάρκα

Πρωτέας Βούλας (Δάγλας): Καρλάφτη 2, Γουάιτ 11, Κίτσιου, Σπυριδοπούλου 15, Κολλάτου 6, Ράτζα 6, Σκμπρα, Τσιχλάκη, Μυλωνάκη 5, Χαυζηγιακουμή, Αναστασοπούλου, Κορρέ