ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Στην έκτη θέση Παπαρούνας & Φάφαλης

Greece's Alexandros Manos and Stefanos Paparounas compete in the preliminary round of the men's 3-metre synchronised springboard diving event in the FINA World Championships at the outdoor diving pool of the Oriental Sports Centre in Shanghai on July 19, 2011. AFP PHOTO / PETER PARKS (Photo credit should read PETER PARKS/AFP/Getty Images) AFP/GETTY IMAGES

Ο Στέφανος Παπαρούνας και ο Μιχάλης Φάφαλης κατέλαβαν την έκτη θέση στον τελικό των 3μ. συγχρονισμένων καταδύσεων στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα του Ροστόκ.

Μια θέση ψηλότερα από ότι στον προκριματικό τερμάτισαν ο Στέφανος Παπαρούνας και ο Μιχάλης Φάφαλης στον τελικό των 3μ. συγχρονισμένων καταδύσεων.

Οι δύο πρωταθλητές κατέλαβαν την 6η θέση με 337,44 βαθμούς στο σύνολο. Αυτή ήταν η δεύτερη συμμετοχή σε τελικό για τον Παπαρούνα, ο οποίος ήταν 10ος στο 1μ. Τραμπολίνο.

Το χρυσό μετάλλιο πήραν οι Ρώσοι Κουζνέτσοφ και Ζαχάροφ με 460,44 βαθμούς και ακολούθησαν οι Γερμανοί Χάουσντινγκ και Φεκ με 431,58, ενώ τρίτοι ήταν οι Ουκρανοί Γκορζκοβόζοφ και Κολόντι με 422,37 βαθμούς.