VOLLEY LEAGUE ΑΝΔΡΩΝ

Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός: Δεκάλεπτη διακοπή στο 3ο σετ λόγω ρίψης ποτηριού με αναψυκτικό στο τάραφλεξ

PHOTO CREDITS: INTIME SPORTS

Το ντέρμπι της Volley League των Ανδρών ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό διεκόπη προσωρινά στο 3ο σετ, λόγω ρίψης ποτηριού με αναψυκτικό στον αγωνιστικό χώρο.

Η ρίψη ενός ποτηριού με αναψυκτικό στο τάραφλεξ του "Μελίνα Μερκούρη" προκάλεσε τη διακοπή του ντέρμπι της Volley League των Ανδρών ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό, για μερικά λεπτά στο 3ο σετ.

Με το τριφύλλι να κυριαρχεί, έχοντας αποκτήσει προβάδισμα δέκα πόντων (21-11), κάποιος πέταξε από την εξέδρα το ποτήρι με το αναψυκτικό που δεν άφησε κανένα περιθώριο στους διαιτητές, παρά να αποφασίσουν την προσωρινή διακοπή.

Οι "άρχοντες" του ντέρμπι ενημέρωσαν μάλιστα τους γηπεδούχους πως στο επόμενο αντίστοιχο συμβάν θα ζητήσουν την εκκένωση του γηπέδου.

Εν τέλει, μετά από σχεδόν δέκα λεπτά αναμονής για τους αθλητές, κι αφού σκουπίστηκε καλά το τάραφλεξ, η δράση συνεχίστηκε, με τον Παναθηναϊκό να κατακτά το 3ο σετ με 25-14.