WIMBLEDON

Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της ημέρας στο Wimbledon: Τζόκοβιτς και Κοκκινάκης για την πρόκριση στον 3ο γύρο

Ο Νόβακ Τζόκοβιτς στο Rome Masters
Ο Νόβακ Τζόκοβιτς στο Rome Masters 2022 AP PHOTO/ALESSANDRA TARANTINO

Δείτε αναλυτικά το τηλεοπτικό πρόγραμμα της τρίτης ημέρας στο Wimbledon, με τη Μαρία Σάκκαρη να διεκδικεί την πρόκριση στον 3ο γύρο, ενώ ξεχωρίζει και το ματς ανάμεσα σε Τζόκοβιτς και Κοκκινάκη. Τηλεοπτική κάλυψη των αγώνων από τρία κανάλια Novasports (Novasports Prime, Novasports 2HD και Novasports 6HD).

Η Μαρία Σάκκαρη θα μπει για 2η συνεχόμενη ημέρα στο court την Τετάρτη (29/6, 19:30, Novasports2 και Live από το SPORT24), για να διεκδικήσει την πρόκρισή της στον 3ο γύρο του φετινού Wimbledon Championships, αντιμετωπίζοντας την Βουλγάρα, Βικτώρια Τόμοβα.

Οι διοργανωτές, τοποθέτησαν την αναμέτρηση της Ελληνίδας πρωταθλήτριας με τη Νο112 τενίστρια του κόσμου, τελευταίο ματς της ημέρας, στο Court 1 των εγκαταστάσεων του All England Club.

Πιο συγκεκριμένα, Σάκκαρη και Τόμοβα θα κοντραριστούν περίπου στις 19:30, αμέσως μετά τις αναμετρήσεις Νιμάιερ – Κόνταβεϊτ και Νόρι – Μουνάρ.

Από το πρόγραμμα της 3ης ημέρας αγώνων στο Λονδίνο, ξεχωρίζει φυσικά το ντέρμπι του Άντι Μάρεϊ με τον Τζον Ίσνερ, στο κεντρικό court, με ώρα έναρξης τις 20:00, ενώ πολύ εντυπωσιακό αναμένεται και το ματς του υπερασπιστή, Νόβακ Τζόκοβιτς με τον Ελληνοαυστραλό, Θανάση Κοκκινάκη, στις 15:30.

Κάσπερ Ρουντ, Κάρλος Αλκαράθ, Γιάνικ Σίνερ, Ονς Ζαμπέρ και Έμα Ραντουκάνου, θα ριχτούν επίσης στη μάχη 2ου γύρου, στο Λονδρέζικο Major.

Το πρόγραμμα της Τετάρτης (29/6)

Centre Court (Έναρξη πρώτου αγώνα στις 15:30)

1) Novak Djokovic [1] v. Thanasi Kokkinakis

2) Carolina Garcia v. Emma Raducanu [10]

3) Andy Murray v. John Isner [20]

Court 1 (Έναρξη πρώτου αγώνα στις 15:00)

1) Jule Niemeier v. Anett Kontaveit [2]

2) Cameron Norrie [9] v. Jaume Munar

3) Maria Sakkari [5] v. Viktorija Tomova

Court 2 (Έναρξη πρώτου αγώνα στις 13:00)

1) Casper Ruud [3] v. Ugo Humbert

2) Angelique Kerber [15] v. Magda Linette

3) Tallon Griekspoor v. Carlos Alcaraz [5]

4) Qiang Wang v. Heather Watson

Court 3 (Έναρξη πρώτου αγώνα στις 13:00)

1) Ryan Peniston v. Steve Johnson

2) Yanina Wickmayer v. Jelena Ostapenko [12]

3) Jannik Sinner [10] v. Mikael Ymer

4) Katarzyna Kawa v. Ons Jabeur [3]

Court 12 (Έναρξη πρώτου αγώνα στις 13:00)

1) Anhelina Kalinina [29] v. Lesia Tsurenko

2) Tommy Paul [30] v. Adrian Mannarino

3) Panna Udvardy v. Elise Mertens [24]

4) Tim Van Rijthoven v. Reilly Opelka [15]

Court 18 (Έναρξη πρώτου αγώνα στις 13:00)

1) Frances Tiafoe [23] v. Maximilian Marterer

2) Tatjana Maria v. Sorana Cirstea [26]

3) Maja Chwalisnka v. Alison Riske [28]

Court 14 (Έναρξη πρώτου αγώνα στις 13:00)

1) David Goffin v. Sebastian Baez [31]

2) Alexander Bulik v. Dusan Lajovic

3) Diane Parry v. Mai Hontama

Court 15 (Έναρξη πρώτου αγώνα στις 13:00)

1) Alejandro Tabilo v. Miomir Kecmanovic [25]

2) Marie Bouzkova v. Ann Li

3) Elisabetta Cocciaretto v. Irina-Camelia Begu

Court 16 (Έναρξη πρώτου αγώνα στις 13:00)

1) Oscar Otte [32] v. Christian Harrison

2) Nikoloz Basilashvili [22] v. Quentin Halys

Court 17 (Έναρξη πρώτου αγώνα στις 13:00)

1) Shuai Zhang [33] v. Marta Kostyuk

2) Jiri Vesely v. Alejandro Davidovich Fokina

3) Dalma Galfi v. Kaja Juvan

4) Bedene/Kwon v. Kokkinakis/Kyrgios [10]

Πηγή: Tennis24

TAGS WIMBLEDON ΜΑΡΙΑ ΣΑΚΚΑΡΗ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΤΣΙΤΣΙΠΑΣ ΝΙΚ ΚΥΡΓΙΟΣ ΤΖΟΚΟΒΙΤΣ
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ