ΠΟΛΟ

Πανιώνιος-Βουλιαγμένη: 9-6

Αναστασιάδης

Mε νίκη ξεκίνησε το πρωτάθλημα ο Πανιώνιος που επιβλήθηκε στο ντέρμπι, της Βουλιαγμένης με 9-6

Η ομάδα των Νοτίων Προαστίων, έφτασε κοντά στην έκπληξη, αφού όταν ολοκληρώθηκε η τρίτη περίοδος, ήταν μπροστά με 4-6.

Το τελικό αποτέλεσμα κρίθηκε στην τέταρτη περίοδο, αφού τότε άλλαξε η ροή του παιχνιδιού για τους γηπεδούχους, που πέτυχαν πέντε γκολ χωρίς να δεχτούν κανένα.

Πρώτος σκόρερ του παιχνιδιού, ήταν ο Γκέργκελι, που σημείωσε 4 γκολ και κουβάλησε στις πλάτες του, τον Πανιώνιο. Από πλευράς φιλοξενουμένων, ο Γιώργος Χατζηδάκης, ήταν ο μόνος με πάνω από ένα γκολ (2).

Τα οκτάλεπτα: 1-2, 2-1, 1-3, 5-0

Πανιώνιος (Γιαννουρής): Γκέρκγελι 4, Μουρίκης 1, Αναστασιάδης 1, Θωμάκος 1, Μπέιλι 1, Λούδης 1

Βουλιαγμένη (Μαυρωτάς): Χατζηδάκης 2, Αφρουδάκης 1, Κατσαούνης 1, Μιτελούδης 1, Δουδέσης 1

*Η Βουλιαγμένη κατέθεσε δύο ενστάσεις: η μία αφορά τη χρησιμοποίηση κοινοτικού παίκτη (Γκέργκελι) από την πλευρά του Πανιωνίου, καθώς ο ΝΟΒ υποστηρίζει ότι η σχετική απόφαση της ΚΟΕ που επιτρέπει τη χρησιμοποίηση μέχρι δύο κοινοτικών από κάθε ομάδα είναι άκυρη, επειδή δεν έχει εγκριθεί από τη ΓΓΑ.

Οι άνθρωποι του συλλόγου σκοπεύουν να καταθέτουν ένσταση σε όλα τα ματς όπου ο αντίπαλος θα χρησιμοποιεί κοινοτικό παίκτη.

Η δεύτερη ένσταση αφορά το γκολ του Λούδη που διαμόρφωσε το σκορ σε 8-6, όπου υποστηρίζουν ότι το σουτ έγινε μετά τη λήξη του χρόνου επίθεσης των γηπεδούχων.