ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΥΓΡΟΥ ΣΤΙΒΟΥ

Ισπανία - Ελλάδα 10-9: Αποχώρησε υποβασταζόμενη η Διαμαντοπούλου

Αποχώρησε υποβασταζόμενη η Διαμαντοπούλου
Αποχώρησε υποβασταζόμενη η Διαμαντοπούλου GLOMEX

Η Χρυσή Διαμαντοπούλου τραυματίστηκε 2:30 λεπτά πριν από τη λήξη του Ισπανία - Ελλάδα (10-9) και βγήκε υποβασταζόμενη από την πισίνα.

Η Εθνική Πόλο έδωσε μια γενναία μάχη κόντρα στην Ισπανία, αλλά στο τέλος ηττήθηκε με 10-9, δεχόμενη το κρίσιμο γκολ σε μία το λιγότερο αμφισβητούμενη φάση. Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν σκληρά και το αποτέλεσμα κρίθηκε κυριολεκτικά στην τελευταία φάση του ματς.

Στα 2:30 λεπτά πριν από το τέλος του αγώνα, η τερματοφύλακας της Εθνικής Ελλάδος, Χρυσή Διαμαντοπούλου, έκανε μία σωτήρια επέμβαση αλλά αυτό της κόστισε.

Τραυματίστηκε και βγήκε με πόνους από το νερό, φωνάζοντας ότι βγήκε ο ώμος της. Συγκεκριι συμπαίκτριες και το επιτελείο της ομάδας την έβγαλαν από την πισίνα, καθώς η παίκτρια του Ολυμπιακού υπέφερε από τους πόνους στο χέρι της.