ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ

Εθνική ομάδα πολο ανδρών: Απίστευτη η ομάδα του Βλάχου, κράτησε χωρίς γκολ τους Βραζιλιάνους για 24 λεπτά

ISTVAN DERENCSENYI/LEN

Η Εθνική ομάδα πόλο ανδρών έφτασε στο εντυπωσιακό 23-4 επί της Βραζιλίας για την 2η αγωνιστική του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος με όπλο την τρομερή άμυνά της, αφού άφησε τους αντιπάλους της για 24 λεπτά χωρίς να σκοράρουν.

Η εκκίνηση της ομάδας του Θοδωρή Βλάχου στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Υγρού Στίβου είναι αν μη τι άλλο εντυπωσιακή, αφού μετά από το 24-6 απέναντι στην Κίνα στην πρεμιέρα, το πρωί της Τετάρτης (07-02) έδωσε νέο σόου, αυτή τη φορά με το εμφατικό 23-4 με αντίπαλο την Βραζιλία.

Κλειδί στην άνετη επικράτηση της γαλανόλευκης ήταν η σκυλίσια άμυνα που έπαιξαν οι παίκτες της, αφού μετά από το 4-3 στα μέσα του πρώτου οκταλέπτου δεν άφησαν τους αντιπάλους τους να πάρουν ανάσα και πέτυχαν 19 αναπάντητα γκολ.

Από την πλευρά της η Βραζιλία, δεν σκόραρε ούτε στο δεύτερο ούτε στο τρίτο οκτάλεπτο και μπόρεσε να βρει δίχτυα λίγο πριν το φινάλε για το τέταρτο και τελευταίο γκολ της στην αναμέτρηση, μένοντας έτσι άσφαιρη για πάνω από 24 λεπτά!

TAGS ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΥΓΡΟΥ ΣΤΙΒΟΥ ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΟΛΟ