MEDIA

Αθλητικές μεταδόσεις: Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τον ΠΑΟΚ, ο Προμηθέας τον Ολυμπιακό, πού θα δείτε τα παιχνίδια

Ο Γουίλιαμς στον αγώνα του Παναθηναϊκού με τη Βίρτους Μπολόνια
Ο Γουίλιαμς στον αγώνα του Παναθηναϊκού με τη Βίρτους Μπολόνια ANDREAS PAPAKONSTANTINOU / TOURETTE PHOTOGRAPHY

Ο Παναθηναϊκός περιμένει τον ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ (15:45, ΕΡΤ3 και LIVE από το SPORT24), ενώ ο Ολυμπιακός δοκιμάζεται στην Πάτρα κόντρα στον Προμηθέα (19:15, ΕΡΤ3 και LIVE από το SPORT24) για την 7η αγωνιστική της Basket League, την ίδια στιγμή η Εθνική Γυναικών υποδέχεται την Μεγάλη Βρετανία (18:00) για τα προκριματικά του EuroBasket 2023.

Ο Ολυμπιακός και ο Παναθηναϊκός επιστρέφουν στις εν Ελλάδι υποχρεώσεις τους σήμερα (27/11) έπειτα από την διαβολοβδομάδα στην EuroLeague στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Basket League.

Οι "πράσινοι" κάνουν την αρχή, αφού υποδέχεονται τον ΠΑΟΚ (15:45, ΕΡΤ3 και LIVE από το SPORT24), έχοντας για πρώτη φορά τον Ντουέιν Μπέικον σε αγώνα στο ελληνικό πρωτάθλημα, σε ένα ματς που ο "Δικέφαλος" δεν θα έχει στην διάθεσή του τον Τζέιλεν Ράιλι.

Λίγο αργότερα, ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει - χωρίς τον Άλεκ Πίτερς - τον Προμηθέα στην Πάτρα (19:15, ΕΡΤ3 και LIVE από το SPORT24), ψάχνοντας το 7/7 στο πρωτάθλημα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας:
Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ (15:45, ΕΡΤ3)
Ιωνικός - Απόλλωνας Πάτρας (17:00, ERTFLIX)
Προμηθέας - Ολυμπιακός (19:15, ΕΡΤ3)
Τα χθεσινά (26/11) αποτελέσματα:
Λαύριο - Περιστέρι 79-85
Άρης - Καρδίτσα 85-68

Ακόμα μία μάχη για την Εθνική Γυναικών

Έχοντας κάνει το 3/3 μετά την προ ημερών νίκη της επί της Εσθονίας, η Εθνική Γυναικών υποδέχεται την Ρόδο την Μεγάλη Βρετανία (18:00, LIVE Streaming από το κανάλι της FIBA), ψάχνοντας για την 4η νίκη της στο πλαίσιο των προκριματικών του EuroBasket 2023, που θα την φέρει ακόμα ένα βήμα πιο κοντά στην πρόκριση.

Υπενθυμίζεται ότι η είσοδος για το κοινό είναι ελεύθερη, σε μία κίνηση που δείχνει ότι η ΕΟΚ απλώς θέλει τον κόσμο στο πλευρό της Εθνικής. Στον αγώνα του πρώτου γύρου η Ελλάδα είχε νικήσει με 66-73 μέσα στην Μεγάλη Βρετανία.

Η βαθμολογία

  1. Ελλάδα 3-0
  2. Εσθονία 1-2
  3. Μεγάλη Βρετανία 1-2
  4. Πορτογαλία 1-1

Δράση σε όλη την Ελλάδα

Το σημερινό (27/11) πρόγραμμα περιλαμβάνει αγώνες σε όλη την Ελλάδα στο πλαίσιο των εθνικών κατηγοριών.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Elite League
Αλ Δημόγλου 15.00 Καβάλα-Ελευθερούπολη Πουρσανίδης Κ.-Ελευθεριάδης-Αγραφιώτης Γρ. (Στουπίδης)
Β' Εθνική Ανδρών
1ος Όμιλος
Παν. Χανιώτη 12.00 Μύκονος-Αίολος Αγυιάς Αντωνιάδης-Χρηστίδης Π.-Χριστοδουλάκης
Ληξουρίου 13.30 ΝΕΟ Ληξουρίου-Παγκράτι Καρακάσης-Τσακιράκη-Λογοθέτης (Κοκορδάτος)
Γ' Εθνική Ανδρών
1ος Όμιλος
Παναχαϊκής 17.00 Παναχαϊκή-Νήαρ Ηστ Καραμπιτσάκος-Μπαβέλας (Δημόπουλος)
Κοντόπευκου 17.00 ΚΑΠ-Καλαμάτα Τσάλας-Νικόλιας (Φαλούκας)
Κρύα Ιτέων 17.00 ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου-Πήγασος Θυρέας Μπον-Δολιάτζης (Πίγκας)
Κορίνθου 17.00 Παλαίμων Κορίνθου-ΑΟ Αχαϊας Η Γαλήνη Αντωνέλου-Μπερέτσος (Πετρόπουλος)
Promitheas Park 15.00 ΕΑ Προμηθέας 2014-Ερμιονίδα Κουλουμπαρίτσης-Παπαδόπουλος Ανδ. (Μάρκου)
Τέντα 17.00 Καλαμάτα 1980-Δίων Ο Κυπαρισσεύς Κηπώσης-Τζιμινίδης (Γιαλικάρης)
2ος Όμιλος
Λίντο 17.00 Εργοτέλης-Πορφύρας Πετράκης Γεωρ.-Σίμα (Ναλετάκης)
Ν. Πέρκιζας 13.00 Χαλάνδρι-Πανναξιακός Πουλάκης-Τσαταλλιού (Ζαγκλής)
Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΚΑΟ Μελισσίων Μπιτέρνας-Ιωάννου (Σταματόπουλος)
Ν. Πεντέλης 17.00 Πεντέλη-Αναγέννηση Λιόνας-Μπολάνος (Κυριόγλου)
Βυζαντινό 17.00 Πέρα-Ηλιούπολη Αναστασόπουλος Β. -Γέρος (Ελευθεριάδης Γ.)|
Μ. Λοϊζος 13.15 Άρης Νίκαιας-Κορωπί Σπυρλιδάκης-Βαλουξής (Δραμεσιώτης)
3ος Όμιλος
Χίου 15.00 ΦΟ Βροντάδου-Ποσείδων Ν.Ψ. Παπαγεωργίου-Τούσης (Παντέλης)
Καλύμνου 15.00 Ένωση Αττάλου Καλύμνου-Πικέρμι Καψιώχας-Οικονόμου
Μυτιλήνης 12.00 Αιολικός Μυτιλήνης-Ελευθερία Μοσχάτου Αδαμόπουλος-Ευφραιμίδης (Σαλαβός)
Μιχ. Μουρούτσος 17.00 Δάφνη -Μανδραϊκός Μαυρέλης-Λαζόγκα (Μπουρνάς)
Π. Σαλπέας 17.00 Φοίνιξ Πειραιά-Αργοναύτης Τριγλίας Γαραντζιώτης-Περδετζόγλου (Αλετράς)
Κοκκινιάς 17.00 Νίκη Αμαρουσίου-Ίκαρος Καλλιθέας Ραπτογιάννης-Καραπαπάς (Ορφανός Γ.)
4ος Όμιλος
Βόλου 17.00 Ανόρθωσις Βόλου-Τρίκαλα Σιταρίδης-Αγραφιώτης Β. (Τσιργουλας)
Χρ. Καμπεράκης 17.00 ΓΑΣ Άμφισσας-Αχέρων Καναλακίου Γιαννούλης-Γεωργουσόπουλος (Χαράτσης)
Ι. Πατάκης 17.00 Νίκαια 2012-Αγριά Κολοκυθάς-Ντόντης (Βαρνάς)
Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-Ιωάννινα ΣΚ Δόλγυρας-Μπουγλός Ι. (Μάνασης
Αμπελώνα 17.00 Αμπελώνας 1986-ΚΑΕ Παραμυθιάς Μπουγλός Π.-Παπαγιώτης (Αθανασόπουλος)
5ος Όμιλος
ΣΣ Κατερίνης 17.00 Πιερικός Αρχέλαος-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς Γεωργούλης-Γιατρόπουλος (Γιαμούζης)
ΜΕΝΤ 17.00 ΜΕΝΤ-ΑΣ ΑΚ Αλεξάνδρειας Διαμαντής-Κάννης (Αστρεινίδης)
Ιωνίας 17.00 Ιωνικός Ιων. -ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας Παπαδόπουλος Γρ.-Αναστασιάδης Π. (Τσιρτσιμάλης)
Κιλκίς 17.00 ΚούΠα Κιλκίς-Καστοριά Κανελλίδης-Καραβάς (Γκαντίδης)
Ελευθερίου 17.00 Όλυμπος ΕΚΕ-Μελίκη Ράπτης-Πάνος (Σιμητόπουλος Ι.)
Ρεπό: Εθνικός Κοζάνης
6ος Όμιλος
Κραχτίδη 17.00 ΚΑΟ Δράμας-Ανατόλια Παπαγερίδης-Χατζηκώστας (Μπρίγκος)
Ξάνθης 17.00 Αρίων Ξάνθης-Κομοτηνή Δικταπανίδης-Τσαρδούλιας Χρ. (Σαλικίδης)
Ν. Μουδανιών 17.00 ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Βασιλικά Θεσσαλονίκης Τσαρδούλιας Τ.-Μιχέλη Ευ. (Θωμόπουλος)
Αγ. Παύλου 17.00 Διγενής Λακκώματος-Γαλάτιστα Κωνσταντινέλλης-Αναστασιάδης Γ. (Μανιός)
Καλαμαριάς 17.00 Απόλλων Καλ.-Ασπίς Ξάνθης Νέδογλου-Καντζουρίδης (Σακελλαρίου)
Σιδηροκάστρου 17.00 Ρούπελ Σιδηροκάστρου-Ελπίς Αμπελοκήπων Θεοδωρίδης-Καρυπίδης (Δραγκίογλου)
Α2 Γυναικών
1ος Όμιλος
Α. Βαρίκας 14.00 Πανιώνιος-Αμύντας Σάλτας-Πολάτογλου (Βαμβακάς)
Γ. Στεφανόπουλος 17.00 ΠκΑΟ Άμιλλα-Ατρόμητος Πειραιά Δημουλάς-Κουτίβης (Παππάς)
Τέντα 15.00 Άρις Καλαμάτας-Δαναοί Άργους Κηπώσης-Τζιμινίδης (Ηλιόπουλος)
3ος Όμιλος
Κοζάνης 13.00 Λασσάνης-Ιωάννινα ΣΚ Αθανασιάδης Αθ.-Δώνης (Βόντζας)
Νεάπολης Λάρ. 13.00 Ολύμπια Λάρ.-ΣΑΚ Αστέρας Σταμπουλής-Γκαρτζονίκας (Σταμάτης)
Ν. Ρύσιο 13.00 Αναγέννηση Ν.Ρ.-ΧΑΝΘ Μιχέλης-Κουρόγλου (Αργυρού)
Αλεξάνδρειο 13.00 Άρης-Απόλλων Πτ. Κασούμης-Τογανίδου (Καρκαλέτσης)
Ρεπό: Απόλλων Καλαμαριάς
4ος Όμιλος
Νεάπολης 14.00 Νεάπολη-Πανόραμα Τσάνταλη-Σκρίνος (Μηλιάρας)
Κατερίνης 14.00 Πιερία-Πυλαία Θώμος-Πλιάκος (Σαμάλης)
Ιβανώφειο 15.00 Ηρακλής 1908-Πανσερραϊκός Χάνος-Νικολαϊδης (Μοσχοτόγλου)
ΣΣ Κατερίνης 14.00 Πιερικός Αρχέλαος-Ασπίς 2001 Ξάνθης Κλεπουσνιώτου-Λαμπρέλλης (Βάτσιος)
Ρεπό: Πάνθηρες Καβάλας

TAGS MEDIA BASKET LEAGUE ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΟΚ ΠΑΟΚ ΜΠΑΣΚΕΤ ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ ΕΘΝΙΚΗ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ EUROBASKET ELITE LEAGUE
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ