ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΥΓΡΟΥ ΣΤΙΒΟΥ

Παγκόσμιο Υγρού Στίβου: Ο Κριστιάν Γκολομέεβ κατετάγη όγδοος στον κόσμο στα 50 μέτρα ελεύθερο

Ο Κριστιάν Γκολομέεβ στη φωτογράφιση για τη συνέντευξή του στο SPORT24
Ο Κριστιάν Γκολομέεβ στη φωτογράφιση για τη συνέντευξή του στο SPORT24 TOURETTE PHOTOGRAPHY

Ο Κριστιάν Γκολομέεβ τερμάτισε όγδοος στον τελικό των 50 μέτρων ελεύθερο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της Ντόχα, καθώς τερμάτισε με χρόνο 21.84.

Ο Κριστιάν Γκολομέεβ πάλεψε για να διακριθεί στον έκτο του τελικό σε Παγκόσμιο Πρωτάθλημα (για τα 50 μέτρα ελεύθερο), ωστόσο δεν τα κατάφερε και τερμάτισε όγδοος με επίδοση 21.84.

Ο Έλληνας πρωταθλητής αιφνιδιάστηκε στην εκκίνηση από τη διαδικασία και δεν κατάφερε να πλασαριστεί σε κάποια καλύτερη θέση. Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Ουκρανός Βλάντισλαβ Μπούκχοφ με 21.44, δεύτερος τερμάτισε ο Αυστραλός Κάμερον Μάκιβοϊ και τρίτος ο Μπένζαμιν Πράουντ.