ΠΑΟΚ

Ζίβκοβιτς: "Βγήκαμε στο γήπεδο για να πεθάνουμε"

Ο Άντριγια Ζίβκοβιτς στο ΑΕΚ - ΠΑΟΚ
Ο Άντριγια Ζίβκοβιτς στο ΑΕΚ - ΠΑΟΚ EUROKINISSI SPORTS

Ο Άντριγια Ζίβκοβιτς στάθηκε στο πάθος και την αντίδραση που έβγαλαν οι παίκτες του ΠΑΟΚ μετά το 2-0 της ΑΕΚ στην OPAP Arena.

Ο ΠΑΟΚ ήταν πίσω στο σκορ με δύο γκολ, όμως χάρη στα τέρματα των Μπάμπα και Οζντόεφ ισοφάρισε στο 89ο λεπτό την ΑΕΚ με 2-2, με τον Άντριγια Ζίβκοβιτς να στέκεται στην αντίδραση και τη θέληση που έβγαλαν οι παίκτες του Δικεφάλου.

Αναλυτικά όσα είπε ο Ζίβκοβιτς:

"Μιλήσαμε στα αποδυτήρια μετά το πρώτο ημίχρονο κι είπαμε ότι πρέπει να βγούμε να παλέψουμε, να τα δώσουμε όλα. Πιστεύαμε στους εαυτούς μας, ακόμα και μετά το 2-0.

Βγήκαμε στο γήπεδο για να πεθάνουμε ο ένας δίπλα στον άλλον, να τα δώσουμε όλα μέχρι την τελευταία στιγμή. Πήραμε ένα αποτέλεσμα που το αξίζαμε και ίσως να αξίζαμε και κάτι παραπάνω.

Ήταν ένα σημαντικό αποτέλεσμα γιατί σίγουρα θα μας δώσει καλύτερη ψυχολογία, περισσότερη αυτοπεποίθηση, ώστε να καταφέρουμε να πάμε στο Βέλγιο με όσο το δυνατόν καλύτερη ψυχολογία και να πάρουμε το αποτέλεσμα".