LA LIGA

"X" στο Πιθχουάν...

Καπέλ

Το μεγάλο ντέρμπι της Σεβίλλη απέναντι στην Μπαρτσελόνα δεν είχε νικητή και οι δύο ομάδες αρκέστηκαν στο τελικό 1-1

Σάντσεθ... Πιθ"Χ"ουάν

Για ακόμα ένα μεγάλο ματς η Σεβίλλη κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο σκορ αλλά τελικά δεν μπόρεσε να φύγει με τους 3 βαθμούς της νίκης.

Αυτή τη φορά, "υπνωτισμένη", ήταν η Μπαρτσελόνα που σε αντίθεση με τους γηπεδούχους δεν μπήκε δυνατά και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 36' με σκόρερ τον κορυφαίο του γηπέδου, Ντιέγκο Καπέλ.

Στην επανάληψη οι καταλανοί θέλησαν να ισοφαρίσουν βγήκαν μπροστά και στο 76' ο Τσάβι έκανε το τελικό 1-1. Από εκείνο το σημείο η Μπάρτσα είχε το πάνω χέρι αλλά δεν μπόρεσε να δημιουργήσει κάποια σοβαρή ευκαιρία.

Να σημειωθεί πως δύο λεπτά μετά το γκολ η Σεβίλλη έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Κεϊτά με δεύτερη κίτρινη κάρτα που... κέρδισε ο Μέσι.