ΧΑΪΔΑΡΙ

Βλέπουν άνοδο στον ΑΟΧ

Χαϊδάρι

Ανοδο βλέπουν στον ΑΟΧ μετά την επιβλητική νίκη επί του Εθνικού με 3-1 στην αυλαία της 17ης αγωνιστικής.

Δεύτερο στο φινάλε του πρώτου γύρου, το Χαϊδάρι μετά το 3-1 επί του Εθνικού Πειραιώς, στο γήπεδο "Σ. Μαυροθαλασσίτης". Το συγκρότημα του Βασίλη Βούζα αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ έδειξε τα απαραίτητα "ψυχικά αποθέματα" και με καταπληκτική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο, επιβλήθηκε 3-1 της ομάδας του Πειραιά.
Οι φιλοξενούμενοι του Χατζιέφσκι προηγήθηκαν στο 34' με κεφαλιά του Καραμαλίκη, αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Στο 52', οι γηπεδούχοι έδειξαν τις προθέσεις τους όταν ο Νεντέλκοβιτς από πλεονεκτική θέση πλάσαρε στο αριστερό δοκάρι. Δύο λεπτά, αργότερα, όμως, ο Τσαμπούρης έφερε το ματς στα ίσα με ατομική προσπάθεια και πλασέ.

Ενα εξαιρετικό σουτ στο 64' του Τάτου έξω από την περιοχή έδωσε προβάδισμα στον ΑΟΧ, που στις καθυστερήσεις (91') εδραίωσε πανηγυρικά την νίκη του με την κεφαλιά του εξαιρετικού Χωριανόπουλου.