LA LIGA

Βιγιαρεάλ - Έλτσε 4-0: Έπιασε την Μπαρτσελόνα στη 2η θέση με επιβλητική νίκη

Ο Ζεράρ Μορέμο της Βιγιαρεάλ πανηγυρίζει γκολ που σημείωσε κόντρα στην Ατλέτικο για τη La Liga 2022-2023 στο "Γουάντα Μετροπολιτάνο", Μαδρίτη | Κυριακή 21 Αυγούστου 2022 © 2022 PABLO GARCIA/ASSOCIATED PRESS

Η Βιγιαρεάλ επικράτησε με 4-0 της Έλτσε στο "Θεράμικα" και έπιασε την Μπαρτσελόνα στη 2η θέση της La Liga.

Η Βιγιαρεάλ άφησε πίσω της την γκέλα κόντρα στη Χετάφε και με το 4-0 επί της Έλτσε στο "Θεράμικα" έπιασε την Μπαρτσελόνα στη 2η θέση της La Liga, ύστερα από την 4η αγωνιστική.

Το "κίτρινο υποβρύχιο" ήταν σαφώς ανώτερο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και πήρε το προβάδισμα των δύο τερμάτων στο 1ο ημίχρονο χάρη στους Ζεράρ Μορένο και Χιοβάνι λο Σέλσο.

Οι ευκαιρίες συνεχίστηκαν και στο 2ο ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να αντιδράσουν. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Φρανσίς Κοκλέν στο 89ο λεπτό και ο Χοσέ Λουίς Μοράλες στις καθυστερήσεις.