ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Τρομερός ο Φούντας στο MLS, πέτυχε το πρώτο του χατ τρικ με την DC United

Ο Ταξιάρχης Φούντας πανηγυρίζει το χατ τρικ του στο MLS με την DC United
Ο Ταξιάρχης Φούντας πανηγυρίζει το χατ τρικ του στο MLS με την DC United PRINT SCREEN TWITTER

Ο Ταξιάρχης Φούντας συνεχίζει τις εντυπωσιακές εμφανίσεις με την DC United, πετυχαίνοντας τα ξημερώματα της Τρίτης (5/7) το πρώτο χατ τρικ του στο MLS με τη φανέλα της ομάδας και έφτασε τα εννέα γκολ στα 10 παιχνίδια.

Ο Ταξιάρχης Φούντας για ακόμα μία φορά πήρε από το χέρι την DC United και της χάρισε τρεις βαθμούς κόντρα στο Ορλάντο τα ξημερώματα της Τρίτης (5/7), πετυχαίνοντας χατ τρικ.

Ο 26χρονος άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό του αγώνα με πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής και τρία λεπτά αργότερα έγραψε το 0-2 με προβολή. Στο 51' ολοκλήρωσε την εξαιρετική του εμφάνιση, σημειώνοντας το τρίτο του γκολ με άψογη εκτέλεση φάουλ.

Ο Έλληνας επιθετικός έχει αγωνιστεί σε 10 παιχνίδια στο MLS και πλέον μετράει εννέα γκολ και τρεις ασίστ.