ΒΕΛΓΙΟ

Σταντάρ - Γάνδη 0-1: Απόδραση από τη Λιέγη στο 87' για την αντίπαλο του ΠΑΟΚ

Οι παίκτες της Γάνδης πανηγυρίζουν γκολ που σημείωσαν κόντρα στην Παρτίζαν για τη φάση των ομίλων του Europa Conference League 2021-2022 στο "Στάντιον Παρτιζάνα", Βελιγράδι | Πέμπτη 21 Οκτωβρίου 2021 © 2021 DARKO VOJINOVIC/ASSOCIATED PRESS

Η Γάνδη, αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Europa Conference League, επικράτησε πολύ δύσκολα της Σταντάρ στη Λιέγη χάρη σε γκολ του Ταρίκ Τισουνταλί στο 87', αν και έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το 45' λόγω αποβολής του Βάντις Οτζίτζα Οφόε.

Η Γάνδη επικράτησε 1-0 της Σταντάρ στη Λιέγη με 1-0 αν και η τύχη άργησε πολύ να της χαμογελάσει. Το 1-0 για την αντίπαλο του ΠΑΟΚ στο Europa Conference League διαμορφώθηκε στο 87ο λεπτό της αναμέτρησης στο "Μορίς Ντιφρασν" για την 29η αγωνιστική της Pro League, χάρη στον Ταρίκ Τισουνταλί.

Μέχρι να σκοράρει ο Μαροκινός επιθετικός, είχαν προηγηθεί άλλες δύο φάσεις όπου οι φιλοξενούμενοι είχαν στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Αρνό Μποντάρ, όμως τα γκολ αυτά ακυρώθηκαν μέσω VAR. Σαν να μην έφτανε αυτό για τη Γάνδη, στο 45ο λεπτό έχασε τον αρχηγό της και πρώην μέσο του Ολυμπιακού, Βάντις Οτζίτζα Οφόε, με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Οι καλές στιγμές ήταν με το μέρος των φιλοξενουμένων πάντως, που βρήκαν το νικητήριο γκολ στο τέλος και παρέμειναν στο κυνήγι της τετράδας των πλέι οφ τίτλου.

Η σύνθεση της Γάνδης (3-4-1-2): Ρουφ, Χάντσε Όλσεν, Ενγκαντό, Γκοντό (46' Τορουναριγκά), Κάστρο Μόντες, Κουμς, Οβουσού (46' Μπέζους), Φορτούνα (46' Χιούλσαγκερ), Οτζίτζα Οφόε, Τισουνταλί (90+1' Οκούμου), Ντεπουάτρ