MLS

Σόου του Μέσι στη νίκη της Ίντερ Μαϊάμι επί του Νάσβιλ: Δύο γκολ και μία ασίστ

Inter Miami forward Lionel Messi, middle, is congratulated by teammates after scoring on a penalty kick against Nashville SC during the second half of an MLS soccer match Saturday, April 20, 2024, in Fort Lauderdale, Fla. (AP Photo/Marta Lavandier) AP

Η Ίντερ Μαϊάμι επικράτησε 3-1 του Νάσβιλ, ομάδα στην οποία είναι συνιδιοκτήτης ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, με τον Λιονέλ Μέσι να πετυχαίνει δύο γκολ.

Η Ίντερ Μαϊάμι αντιμετώπισε το Νάσβιλ και κατάφερε να περάσει νικηφόρα. Συγκεκριμένα, επικράτησε 3-1 της ομάδας στην οποία είναι συνιδιοκτήτης ο Γιάννης Αντετοκούνμπο και πάτησε στην κορυφή του MLS με 18 βαθμούς,

Πρωταγωνιστής γι' ακόμη μία φορά ο Λιονέλ Μέσι. Ο Αργεντινός σταρ έκανε το 1-1 στο 11ο λεπτό, ενώ στο 39ο λεπτό εκτέλεσε το κόρνερ και βρήκε το κεφάλι του Μπούσκετς για το 2-1.

Στο 81ο λεπτό ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι, πετυχαίνοντας το δεύτερό του γκολ στην αναμέτρηση. Κάπως έτσι έφτασε τα εννέα τέρματα σε εννέα παιχνίδια στο MLS.