LA LIGA

Σεβίλλη - Σοθιεδάδ: Τέσσερα γκολ και 2-2 στο πρωτο τέταρτο

Ο Γιουσέφ Εν Νεσίρι πανηγυρίζει γκολ με τη Σεβίλλη
Ο Γιουσέφ Εν Νεσίρι πανηγυρίζει γκολ με τη Σεβίλλη WOLFGANG RATTAY/POOL PHOTO VIA AP

Τέσσερα γκολ επιφύλαξε το πρώτο τέταρτο του Σεβίλλη - Σοθιεδάδ με τους Ανδαλουσιάνους να παίρνουν προβάδισμα δύο φορές και τους Βάσκους να ισοφαρίζουν ισάριθμες. (VIDEO)

Η Σεβίλλη υποδέχτηκε τη Σοθιεδάδ για την 18η αγωνιστική της ισπανικής Liga και τα πρώτα δεκατέσσερα λεπτά επιφύλαξαν τέσσερα γκολ. Δύο για κάθε ομάδα (2-2).

Οι νερβιονένσες άνοιξαν το σκορ με τον Εν Νεσίρι στο τέταρτο λεπτό, αλλά η ομάδα από το Σαν Σεμπαστιάν έφτασε στην ισοφάριση ύστερα από λίγα δευτερόλεπτα με το αυτογκόλ του Ντιέγκο Κάρλος.

Η Σεβίλλη πήρε ξανά προβάδισμα με τον Μαροκινό στο 7', αλλά ο Αλεξάντερ Ίσακ ισοφάρισε στο 14' σε 2-2, το οποίο ήταν κι αποτέλεσμα ημιχρόνου.