SERIE A

Serie A: Τεσσάρα για Γιουβέντους, τρελή ανατροπή για Λάτσιο

Οι παίκτες της Γιουβέντους πανηγυρίζουν γκολ τους στον αγώνα πρωταθλήματος με την Σπέτσια MASSIMO PAOLONE/LAPRESSE VIA AP

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο επέστρεψε στη δράση μετά από την αποχή του λόγω κορονοϊού και έφερε χαμόγελα στην Γιουβέντους οδηγώντας την στο ευρύ 4-1 επί της Σπέτσια . Απίστευτη ανατροπή για Λάτσιο στις καθυστερήσεις κόντρα σε Τορίνο (VIDEOS).

Η Γιουβέντους τα βρήκε σκούρα απέναντι στην Σπέτσια για σχεδόν μία ώρα όμως δεν τρίτωσε το κακό για την πρωταθλήτρια Ιταλίας μετά από τις δύο σερί ισοπαλίες με Κροτόνε και Βερόνα, αφού αυτή τη φορά είχε στη μηχανή της τον Κριστιάνο Ρονάλντο.

Στο πρώτο του ματς μετά από την περιπέτεια που είχε με τον κορονοϊό, ο Πορτογάλος σούπερ σταρ μπήκε ως αλλαγή στο 56' αντί του Ντιμπάλα με το σκορ στο 1-1 (από τα γκολ των Μοράτα και Πομπέγκα στο πρώτο 45λεπτο) και τρία λεπτά αργότερα πήρε φοβερή ασίστ από τον εξαιρετικό στην αναμέτρηση Μοράτα, για να περάσει και τον αντίπαλο κίπερ και να κάνει το 2-1.

Με το γκολ αυτό ουσιαστικά μπήκε το νερό στο αυλάκι, με τον Ραμπιό να χρίζεται σκόρερ στο 68' για το 3-1 και τον CR7 να σφραγίζει τη νίκη της ομάδας του με 4-1 στο 77', ευστοχώντας σε πέναλτι και φτάνοντας τα 5 γκολ στο πρωτάθλημα.

Την ίδια ώρα, στο Τορίνο έγινε ένα ματς που δύσκολα θα ξεχαστεί από τους φαν του Καμπιονάτο, καθώς σημειώθηκαν επτά γκολ και έγινε απίστευτη ανατροπή στο φινάλε των καθυστερήσεων.

Η Τορίνο έδειχνε να κρατάει σφιχτά το τρίποντο στα χέρια της μπαίνοντας στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων με το υπέρ της 3-2 επί της Λάτσιο, όμως οι αετοί πέταξαν για ένα χρυσό τρίποντο, με τον Ιμόμπιλε να κάνει το 3-3 στο 95' και τον Καϊσέδο να υπογράφει στο 98' μία από τις πιο συγκλονιστικές ανατροπές στην ιστορία της Serie A.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 6ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ:

Σάββατο 31 Οκτωβρίου

Κροτόνε - Αταλάντα 1-2 (40' Σίμι / 26' 38' Μουριέλ)

Ίντερ - Πάρμα 2-2 (64' Μπρόζοβιτς, 90+2' Πέρισιτς / 46', 62' Ζερβινιό)

Μπολόνια - Κάλιαρι 3-2 (45' 56' Μπάροου, 52' Σοριάνο / 15' Πέδρο, 47' Σιμεόνε)

Κυριακή 1 Νοεμβρίου

Ουντινέζε - Μίλαν 1-2 (48' Ντε Πολ / 18' Κεσιέ, 83' Ιμπραχίμοβιτς)

Σπέτσια - Γιουβέντους 1-4 (32' Πομπέγκα / 16' Μοράτα, 59' 77' πεν. Ρονάλντο, 68' Ραμπιό)

Τορίνο - Λάτσιο 3-4 (20' Μπρέμερ, 25' πεν. Μπελότι, 87' Λούκιτς / 15' Περέιρα, 49' Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, 90+5' Ιμόμπιλε, 90+8' Καϊσέδο)

Ρόμα - Φιορεντίνα (19:00)