ΠΙΕΡΙΚΟΣ

Σε καλή κατάσταση οι "μελανόλευκοι"

Γκουγκουλιάς

Ο Πιερικός επικράτησε με 3-1 σε φιλικό του Βατανιακού, με τους παίκτες του Σούλη Παπαδόπουλου να δείχνουν ότι είναι σε καλή αγωνιστική κατάσταση

Το πρόγραμμα της ομάδας της Κατερίνης περιελάμβανε προπόνηση το πρωί και το απόγευμα φιλικό παιχνίδι με αντίπαλο τον Βατανιακό, ο οποίος συμμετέχει στο Περιφερειακό πρωτάθλημα.
Ο αγώνας έγινε στην έδρα του Βατανιακού και οι παίκτες του Σούλη Παπαδόπουλου, έδειξαν πως βρίσκονται σε καλή αγωνιστική κατάσταση επικρατώντας με 3-1.

Τα γκολ για τον Πιερικό που είχε δοκάρι στο 36' με τον Φρέντερικς, σημείωσαν οι Τσιτλακίδης (60') και Γκουγκουλιάς (80', 85'), ενώ για τους γηπεδούχους το γκολ σημείωσε ο Ανδρονικίδης στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης.

Για τον Πιερικό ξεκίνησαν οι: Γουμάγιας, Κωνσταντινίδης, Πλάτανος, Εξουζίδης, Παντελιάδης, Μακρής, Μαρτίνεζ, Φρέντερικς, Ολγκίν, Πέντα και Ρέγιες.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Θάνος, Χατζηζήσης, Κοντέων, Κουδουνάς, Παστός, Γκουγκουλιάς, Κωτσιόπουλος, Τόσκας, Τσιτλακίδης και Μίγκος.