ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

Πανθρακικός-SKODA Ξάνθη 1-0

Ο Πανθρακικός επικράτησε της Skoda Ξάνθη με 1-0 σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο ΔΑΚ Κομοτηνής.

Σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο ΔΑΚ Κομοτηνής ο Πανθρακικός επικράτησε με 1-0 της Skoda Ξάνθη. Η ομάδα της Κομοτηνής ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και αξιοποίησε την υπεροχή της στο 53΄ με το σουτ του Χασομέρη που διαμόρφωσε το τελικό σκορ. (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

Στο παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο η μπάλα από την προβολή του Χασομέρη στο 12΄ πέρασε άουτ ενώ στο 15΄ ο Φερνάντεζ μάζεψε την μπάλα με διπλή προσπάθεια από το μακρινό σουτ του Μπέρτου.

Στο 20΄το σουτ του Τσουμάνη δεν ανησύχησε τον Κυριακίδη όπως και το σουτ του Ράνου στο 26΄ τον Φερνάντεζ που μπλόκαρε σταθερά την μπάλα, ενώ στο 45΄ο Κυριακίδης μπλόκαρε το σουτ του Πέρεζ από την εκτέλεση φάουλ του Τζάνη.

Κι όσο για το δεύτερο ημίχρονο χαρακτηρίστηκε από το γκολ που σημείωσε στο 53' ο Πανθρακικός με το σουτ του Χασομέρη εκτός της μεγάλης περιοχής της Skoda Ξάνθης μετά το τακουνάκι του Πέρεζ.

Στο 69΄ το σουτ του Ρενάν δεν ανησύχησε τον Φερνάντεζ ενώ στο 71΄ έπεσε στην δεξιά του γωνία και μπλόκαρε την μπάλα από το ψαλίδι του Σολτάνι.

Στο 74΄ ο Κυριακίδης έδιωξε με γροθιές την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τζάνη ενώ στο 80΄ η μπάλα από την κεφαλιά του Ομπόντο πέρασε μόλις άουτ. Τέλος στο 82΄ ο Γκαραβέλης απέκρουσε την μπάλα μετά από την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μεχία.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ (Μάντζιος): Φερνάντεζ, Τζάνης (83΄ Λίτσκας), Σερφά, Σαμπάτ (53΄ Χρήστου), Εμπόου (86΄ Ζδράβος), Μεχία (89΄ Γκουτσίδης), Πέρεζ (53΄ Παπαγεωργίου), Κάσες (53΄ Ντιγκινί), Μπαϊκαρά, Χασομέρης (74΄ Λαδάκης), Τσουμάνης.

SKODA ΞΑΝΘΗ (Τσιώλης): Κυριακίδης (79΄ Γκαραβέλης), Μπέρτος (74΄ Μπαξεβανίδης), Ουάλας (74΄ Κολλάρας), Γούτας, Καρυπίδης, Φλίσκας (58΄ Τριάδης), Παπαστεριάνος (46΄ Ομπόντο), Βασιλακάκης (46΄ Λαζαρίδης), Λουσέρο (81΄ Κομεσίδης), Σολτάνι, Ράνος (65΄ Ρενάν).