Παναθηναϊκός - Άρης: Με 10 παίκτες οι πράσινοι μετά την αποβολή του Μαουρίσιο

Ο Μαουρίσιο
Ο Μαουρίσιο EUROKINISSI

Ο Μαουρίσιο αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα για φάουλ στον Τζέγκο και άφησε τον Παναθηναϊκό με 10 παίκτες στο 52ο λεπτό, στην αναμέτρηση με τον Άρη για την 4η αγωνιστική των play offs (VIDEO).

Ο Παναθηναϊκός πήρε προβάδισμα απέναντι στον Άρη λίγο μετά τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα με κεφαλιά του Σανκαρέ, ωστόσο στη συνέχεια δέχτηκε πίεση από τους Θεσσαλονικείς και στο 43' χρειάστηκε να βρει η μπάλα στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Διούδη, στην εκτέλεση πέναλτι του Μάνου, για να μην αλλάξει το 1-0.

Λίγα λεπτά μάλιστα από την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, το έργο των παικτών του Λάζλο Μπόλονι στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των play offs της Super League Interwetten δυσκόλεψε ακόμα περισσότερο αφού βρέθηκαν με αριθμητικό μειονέκτημα.

"Φταίχτης" ο Μαουρίσιο που έχασε τη μπάλα από τον Τζέγκο, έκανε την προβολή και είδε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα (είχε πάρει την πρώτη κάρτα στο 44') που είναι κόκκινη αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίκτες για τη συνέχεια του αγώνα.