Παναιτωλικός - Ολυμπιακός: Το αυτογκόλ του Τορεχόν έφερε το 1-1 στο Αγρίνιο

PRINT SCREEN

Ο Ολυμπιακός έψαξε την ισοφάριση στο δεύτερο μέρος στο Αγρίνιο και την βρήκε με έναν τυχερό τρόπο στο 72ο λεπτό, με τη μπάλα να βρίσκει στο πόδι του Τορεχόν μετά από σουτ του Μαρτίνς και να καταλήγει στα δίχτυα της εστίας των γηπεδούχων.

Ο Ολυμπιακός βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο στο Αγρίνιο από το γκολ του Ντουάρτε στο 33', όμως παρά το γεγονός πως δεν είχε τις μεγάλες ευκαιρίες στη συνέχεια, βρήκε τον τρόπο να φτάσει στην ισοφάριση κόντρα στην Παναιτωλικό, έστω και με δόση τύχης.

Αυτό έγινε στο 72ο λεπτό, με τον Ζέλσον Μαρτίνς να παίρνει τη μπάλα από τον Τσικίνιο στα δεξιά της περιοχής και να κάνει τη σέντρα-σουτ, για να βρει στο πόδι του Τορεχόν, να αλλάξει πορεία η μπάλα και να καταλήξει στα δίχτυα για το 1-1.