SUPER LEAGUE 2

Παναχαϊκή - Ιωνικός: Το τρελό buzzer-beater με Ομάρ στο 90+9'

Οι παίκτες του Ιωνικού πανηγυρίζουν το γκολ του Ομάρ στο 99' κόντρα στην Παναχαϊκή σε ματς της Super League 2 EUROKINISSI SPORTS

Συναρπαστικό φινάλε είχε η αναμέτρηση της Παναχαϊκής με τον Ιωνικό για την Super League 2, με τους φιλοξενούμενους να αρπάζουν το χρυσό τρίποντο στο ένατο λεπτό των καθυστερήσεων με ήρωα τον Ομάρ (VIDEOS).

Φινάλε που θα θυμούνται για χρόνια είχε η κυριακάτικη αναμέτρηση (7/2) της Παναχαϊκής με τον Ιωνικό για την Super League 2, με την ομάδα της Νίκαιας να φεύγει με το τρίποντο από την πρωτεύουσα της Αχαΐας στο ένατο λεπτό των καθυστερήσεων.

O Μπρίτο εκτέλεσε απευθείας φάουλ και ο Κολοβούρης απέκρουσε, με τη μπάλα να χτυπάει πρώτα στο δοκάρι και έπειτα στην πλάτη του και να εμφανίζεται ως από μηχανής Θεός για τον Ιωνικό ο Ομάρ, που με προβολή την έσπρωξε στα δίχτυα για το 1-0.