ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ

Παγκόσμιο Κύπελλο Γυναικών: Η Κοξ πέτυχε γκολάρα με εκτέλεση φάουλ και έβαλε τα κλάματα

Η Κοξ με αδιανόητη εκτέλεση φάουλ από πολύ μακριά μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης ανάμεσα σε Παναμά και Γαλλία για το Παγκόσμιο Κύπελλο Γυναικών, πέτυχε ένα εξωπραγματικό γκολ για το 1-0, με την ίδια να ξεσπά σε κλάματα λίγο αργότερα.

Ο Παναμάς δεν θα μπορούσε να φανταστεί καλύτερο ξεκίνημα κόντρα στη Γαλλία, αφού μόλις στο 2ο λεπτό του αγώνα με τη Γαλλία στο Παγκόσμιο Κύπελλο Γυναικών πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ.

Οι Παναμέζες κέρδισαν ένα φάουλ αρκετά μακριά από την περιοχή, με την Κοξ να το εκτελεί με απόλυτη δεξιοτεχνία και να στέλνει την μπάλα στο "γάμα" της Πιρό-Μανίν, δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα της.

Η 26χρονη, που πέτυχε το πρώτο γκολ στην ιστορία του Παναμά στη διοργάνωση, το πανηγύρισε έντονα χωρίς να συγκρατήσει τα δάκριά της.

TAGS ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΘΝΙΚΗ ΓΑΛΛΙΑΣ ΕΘΝΙΚΗ ΓΑΛΛΙΑΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΓΑΛΛΙΑ ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ