ΠΑΟΚ

Άγιαξ - ΠΑΟΚ: Το "πέσιμο" των παικτών στον διαιτητή μετά τη λήξη του αγώνα

Δείτε το VIDEO με το "πέσιμο" των παικτών του ΠΑΟΚ στον διαιτητή του αγώνα με τον Άγιαξ μετά το τελευταίο σφύριγμα.

Το ρολόι της "Γιόχαν Κροιφ Αρένα" έγραφε 94 λεπτά και 21 δευτερόλεπτα όταν ο διαιτητής της αναμέτρησης του Άγιαξ με τον ΠΑΟΚ, Κρεγκ Πόουσον, σφύριξε για τελευταία φορά, με τον Άγιαξ να παίρνει τη νίκη με 3-2 και μαζί την πρόκριση. Ήταν η στιγμή που οι παίκτες του "Δικεφάλου" ξέσπασαν.

Η απόφαση του Άγγλου διαιτητή να κρατήσει μόλις 21 δευτερόλεπτα έξτρα χρόνο από τις καθυστερήσεις, παρά το γεγονός ότι ο ΠΑΟΚ είχε σημειώσει γκολ στο 93ο λεπτο με αποτέλεσμα με τον τερματοφύλακα του "Αίαντα", Ονανά, να κάνει έξτρα καθυστερήσεις κρατώντας την μπάλα, ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι.

Οι παίκτες του "Δικέφαλου" δεν άντεξαν και όρμησαν κατά πάνω του για να διαμαρτυρηθούν, με αποτέλεσμα να υπάρξει ένταση για μερικά δευτερόλεπτα.