ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ποσοστό 81% στις νίκες ο Βούζας σε 100 ματς στη Super League K-20

ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ / ΟΣΦΠ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ / Eurokinissi Sports)
ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ / ΟΣΦΠ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ / Eurokinissi Sports) EUROKINISSI SPORTS

Τα 100 παιχνίδια στο Πρωτάθλημα Super League Κ-20 έφτασε ο Βασίλης Βούζας στην αναμέτρηση της περασμένης εβδομάδας με τον Παναθηναϊκό και μετράει 81 νίκες. Αναλυτικά οι επιδόσεις του Έλληνα προπονητή.

Τα 100 παιχνίδια στο Πρωτάθλημα Super League Κ-20 έφτασε ο Βασίλης Βούζας στην αναμέτρηση της περασμένης εβδομάδας με τον Παναθηναϊκό.

Ο πολύπειρος τεχνικός του Ολυμπιακού είναι στην ομάδα για 4η σεζόν, έχει κατακτήσει 3 συνεχή Πρωταθλήματα και έχει να επιδείξει σε 100 παιχνίδια, 81 νίκες, 13 ισοπαλίες και 6 ήττες.

Φέτος η ομάδα του Ολυμπιακού έχει σε 8 παιχνίδια, 4 νίκες, 3 ήττες και 1 ισοπαλία. Την περασμένη περίοδο (2016-17) ο Βασίλης Βούζας κάθισε στον πάγκο σε 28 ματς και είχε 22 νίκες, 5 ισοπαλίες και 1 ήττα.

Την σεζόν 2015-16 είχε σε 30 αγώνες 26 νίκες, 3 ισοπαλίες και 1 ήττα ενώ την περίοδο 2014-15 είχε σε 34 ματς, 29 νίκες, 4 ισοπαλίες και 1 ήττα.

Το ματς με τον Πλατανιά (Κυριακή 11:30) θα είναι το 101ο του στο Πρωτάθλημα και το 118ο στον πάγκο της ομάδας Νέων του Ολυμπιακού αφού έχει και 17 παιχνίδια στο UEFA Youth League από το 2014 έως σήμερα.

Πηγή: Olympiacos.org